Grønnsakhage?
Er det en egen liten flekk med selvdyrkede grønnsaker du drømmer om, er også dét innen rekkevidde for hageferskinger. Finn den plassen i hagen med mest sol, og forsikre deg om at jorden er god.
– Du bør ha minimum seks timer med sol på stedet du skal dyrke. Har du god jord i hagen kan du dyrke rett i den. Hvis ikke kan du bygge eller kjøpe opphøyde pallekarmer og tilføre ny jord. Kjøp gjerne et lass med kompostjord istedenfor de små sekkene fra hagesenteret. I tillegg til at de er dyre inneholder de ofte torv som ikke er miljøvennlig, sier Gunnhild Bårdsnes.
For nybegynnere anbefaler hun å dyrke salat, spinat, reddik og gulrot, det er grønnsaker som er lette å få til.
– Disse kan du så direkte i jorda uten å forkultivere innendørs først. Så i april-mail, hold området fuktig og luk så ofte det trengs, sier hun. For de mer avanserte kan et drivhus utvide sesongen, men Bårdsnes fraråder å begynne der.
– Fokuser på hagen din og på å få til å dyrke på friland aller først, sier hun.