Nedre Langgate 84B+C
Klavestadhaugen - 1 stk. SOLGT- 2 topp moderne eneboliger i kjede under oppføring | Innflyttingsklart november 2025 |
kr 4 490 000 - 4 490 000
kr 4 513 920 - 4 513 920
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator
Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.
Kjøpe og selge - steg for steg
Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.
Beskrivelse
Nedre Langgate 84 B og C , 1743 Klavestadhaugen
- Boligene blir oppført i god håndverksmessig stand.
- Lave strømkostnader
- Ergonomiske og klimavennlige løsninger.
- Innflyttingsklar uten tanke på å måtte pusse opp først.
- Dobbelforsikring
- Det er svært lite vedlikeholdskostnader i nær framtid.
Kart
Mer informasjon om eiendommen
Nærområdet
Eiendommen ligger i et rolig og populært boligområde på Klavestadhaugen. Herfra er det kort avstand til Sandbakken barne- og ungdomsskole, butikk, bussholdeplass og idrettsanlegg. Det er i det nærliggende området tilgang til flotte turområdet hvor det er både fiske- og bademuligheter ved Isesjø. Området, som er barnevennlig og uten særlig gjennomgangstrafikk, består alt vesentlig av eldre boligbebyggelse i nær tilknytning til landbruksarealer. Bussforbindelser til Sarpsborg sentrum og Skjeberg. Avstand: Ca. 5 km til Sarpsborg sentrum
Reguleringsplan
Eiendommen omfattes av Kommuneplanens arealdel 2015-2026, vedtatt 18.06.2015 med arealbruk Bebyggelse, anlegg og veg (nåværende). Eiendommen ligger i et uregulert område. Kommunen har plikt til å informere om naturfarer som er kjent. På kart/plan som megler har mottatt fra kommunen er området der eiendommen ligger markert med fare, dvs. fare for ras- og skred f.eks. leirskred, kvikkleireskred eller jordskred. Kommunen har dermed evaluert risikoen for skred og gradert området i forhold til sannsynlighet og risiko og merket på kartene større soner og områder som kan skli ut. I følge Norges vassdrags- og energidirektorat, NVE er det ikke regnet som farlig å bo på kvikkleire. Det må være helning i terrenget for at leira skal renne ut og bli et større skred. Det er først når kvikkleira overbelastes at den kan kollapse. Det stilles strenge krav til de som bygger i kvikkleireområder. Kvikkleireskred kan også utløses av erosjon i elver og bekker. Du finner mer informasjon og kart hos Skrednett - www.skrednett.no De fleste kommuner har brukt marin grensen (ca. 200 moh) som avgrensning av områder hvor det kan finnes kvikkleire. Under marin grense stilles det krav til at sikkerhet mot skred er ivaretatt iht. Byggteknisk forskrift (TK) og NVE’s veileder – Sikkerhet mot kvikkleireskred. Det kan være forbud mot tiltak og arbeider i rasutsatte områder. Eiendommen ligger helt eller delvis innenfor et område hvor muligheten for marin leire i grunnen er vurdert som middels, og løsmassetype er randmorene/rendmorenebelte. Ta kontakt med kommunen eller NVE dersom du har flere spørsmål i forhold til grunnforholdene. Kopi av situasjonskart, eiendomsrapport, reguleringsplaner m/bestemmelser etc. ligger vedlagt i salgsoppgaven eller kan fås ved henvendelse til megler. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse.
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Registerbetegnelse
- Gårdsnummer: 1041
- Bruksnummer: 491
- Seksjonsnummer: 2
- Kommunenummer: 3105 - Sarpsborg
Parkering
Til boligen medfølger 1 biloppstillingsplass i carport.
Eiendom
Tomteareal er 950 m2 på eiet tomt.
Sameiets tomt er på 950 kvm. Eietomt
Fellestomt som disponeres av alle sameierne i fellesskap. Tomten opparbeides med plen og gårdsplass/adkomst/gangvei legges med grus inn til carport.
Tomten disponeres i hht sameiets vedtekter og eierseksjonsloven.
Byggemåte
Leveranser utføres i henhold til gjeldende forskrifter. Teknisk forskrift TEK'17 er gjeldende for dette prosjektet. Se vedlagt byggebeskrivelse for utfyllende informasjon.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp. Alle eiendommer som er tilknyttet offentlig vann og avløp har private stikkledninger, som vedlikeholdes for eiers egen regning. For ytterligere opplysninger om de private stikkledningene henvises det til kommunen.
Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og er forpliktet til å rapportere til Økokrim om mistenkelige transaksjoner. Lov om hvitvasking innehar også strenge regler om kontroll av legitimasjon fra alle parter i handelen, herunder, selger, kjøper og fullmektiger for disse.
Andre relevante opplysninger
Selger bærer risikoen for at kjøper kan få tinglyst skjøte uten heftelser. Alle panthavere har pr salgsstart samtykket i å slette sitt pant. Budaksept og salg er betinget av at det ikke blir tinglyst nye heftelser, som ikke lar seg innfri/slette. Manglende sletting av heftelser kan medføre at handelen ikke lar seg gjennomføre. Selger har lest og godkjent innholdet i salgsoppgaven.
Avgiftsbeskrivelse
Formuesverdi og kommunale avgifter fastsettes av ligningskontor og kommune etter ferdigstillelse.
Kjøkken
Pent kjøkken leveres i grå utførelse med laminert benkeplate og innebygde hvitevarer. Hvitevarer: - Platetopp - Stekeovn - Oppvaskmaskin - Ventilator - Kjøleskap
Bad
Delikat og innbydende baderom er flislagt med 60x60cm grå gulvflis med grå fuger. Dusj sone leveres med mosaikkflis på gulv. Her blir det også 60x60 fliser på vegger. Her blir det moderne baderomsinnredning med servantmøbel i hvit utførelse, vegghengt toalett og dusj på vegg med glassdører.
Andre oppholdsrom
Oppholdsrommene får stilig 1-stav laminat på gulv.
Fasader
Bindingsverk av tre, isolert iht. krav.
Yttertak
Takkonstruksjon bygges opp av sperrer av tre. Takkonstruksjoner og bærekonstruksjon dimensjoneres etter gjeldende tekniske forskrifter, og etter stedlige krav til snølast.?
Elektrisk anlegg
Det antas et årlig forbruk på ca 20.000 - 30.000 kWh. Den årlige kostnaden vil variere blant annet etter eget forbruksmønster og fyringsmetode.
Ferdigstillelse
Bygging er igangsatt og forventet ferdigstillelse er november 2025.
Adgang til utleie
Bolig med en boenhet som fritt kan leies ut i sin helhet. Deler av boligen kan også leies ut, forutsatt at det er en del av boligens godkjente hoveddel med rom godkjent for varig opphold og at den utleide delen ikke er adskilt som en selvstendig boenhet.
Radon
Bygget er utført med forskriftsmessig radonsperre og dokumentasjon foreligger.
Annen informasjon
Annet: Det er av selger tegnet dobbel boligforsikring. Dette gir en ekstra økonomisk trygghet. Forsikringen dekker faktiske ekstra boligkostnader med inntil kr 15 000 per måned i inntil 9 måneder, dersom du ikke får solgt din gamle bolig før overtakelse av den nye.
Les mer på: https://eiendom.soderbergpartners.no/dobbeltboligforsikring/