Asnespynten 11

Tomt med godkjent arkitekttegnet bolig med 3 m frihøyde innvendig | Egen strandlinje på ca 15m | 4 sov, 2 bad, garasje

Prisantydning

kr 17 500 000

Totalpris

kr 17 938 590

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 17 500 000

Omkostninger:

Dok.avg. til staten, 2,5%: kr 437 500
Tinglysning av hjemmelsdok.: kr 545
Tinglysning av pantedok.: kr 545

Sum omkostninger: kr 438 590

Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning. Det tas forbehold om endringer i avgifter/gebyrer.

Boligkjøperforsikring kr 16 400 – 19 200 (valgfritt tillegg)

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Søk finansieringsbevis

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Til lånekalkulatoren

Visning

Henter visninger...

Nøkkelinformasjon

Postnummer:

3222 Sandefjord

Eierform:

Selveier

Tomt:

700 m2

Postnummer:

3222 Sandefjord

Eierform:

Selveier

Tomt:

700 m2

Selge egen bolig?

Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.

Beskrivelse

Eiendommen ligger usjenert til i et etablert og rolig område på Asnespynten, med umiddelbar nærhet til sjøen. Her kan du nyte lange dager på svabergene rett utenfor stuedøren. Området byr på et rikt båtliv og flere flotte badeplasser, med en kort rusletur til Asnes badestrand. Vesterøyas 25 kilometer lange kyststi slynger seg gjennom variert terreng og gir gode turmuligheter året rundt. Tomten selges med rammetillatelse. Kjøper må selv bekoste oppføringen av ny bolig. Her har man mulighet til å være med på å bygge sin egen drømmebolig på en førstelinjeeiendom. Bygget er allerede godkjent, og det er ingen byggeplikt på eiendommen. Man kan velge å bygge etter det som er tegnet. Alternativt kan man kjøpe tomten, tegne om prosjektet, tilpasse prosjektet og sende inn ny søknad.

Kart

Kart over Asnespynten 11

Mer informasjon om eiendommen

Nærområdet

Nærområdet

Eiendommen ligger i et idyllisk område på Asnespynten i Sandefjord kommune, med umiddelbar nærhet til sjøen, flere badeplasser og et rikt båtliv. Eindommen har egen strandlinje med svaberg og det er en rusletur på kun 550 meter til Asnes badestrand. Asnes har flere lune viker med solvarme svaberg og vakre sandstrender, blant annet ved Asnes Camping. I Korsvik finner du et hyggelig friområde med furuskog, ballplass, og en barnevennlig, langgrunn sand- og grusstrand med badebrygge. Vesterøya byr på en ca. 25 kilometer lang kyststi, som slynger seg gjennom variert terreng. Nærmeste småbåthavn er i Roabukta og Tangenbukta. Sandefjord er kjent for sine halvøyer som strekker seg ut i fjorden, der iblant Vesterøya. Her kan man nyte lange og late sommerdager på sandstrender eller på svaberget. Flotte tur og rekreasjons muligheter langs kyststiene som går langs Sandefjordsfjorden og Mefjorden. Ytterst på øya har vi Folehavna hvor man ser rett ut på havet. Med båt har du tilgang til en av de vakreste skjærgårdene i landet. Her kan nevnes Seilerholmen, Stauper, Verdens Ende, Folehavna og Yxney. Sandefjord by har mye å by på innen restauranter og cafeèr, og om sommeren er det et yrende liv på brygga. På bryggen finner man restauranter som Skeie og Brødrene Berggren med sin fiskeforretning. Sandefjord regnes som et eldorado for vannsport med flere klubber, blant annet Sandefjord Brettseilerklubb, Sandefjord kajakk og Sandefjord dykkerklubb - som også har lag i undervannsrugby. For golfentusiaster byr Sandefjord Golfklubb på en flott, 18-hulls golfbane på Marum. Dagligvarehandelen kan blant annet gjøres på Meny indre havn, Mix Handleriet Asnes. Ønsker du ytterligere servicetilbud har Sandefjord et rikt utvalg av spesialforretninger i et meget kundevennlig sentrum. Det er ellers kort vei til Hvaltorget kjøpesenter som har over 50 butikker. Fra sentrum går det daglige avganger med båt til Strømstad, noe som gir mulighet for hyggelig grensehandel.

Reguleringsplan

Eiendommen er uregulert. Dette kan bety begrensninger for utvikling/påbygging, gjenoppbygging etc. Eiendommen omfattes av Kommuneplanens arealdel 2023 (plan-ID 20220010), vedtatt 21.09.2023. I kommuneplanen er 1818 m² av eiendommen avsatt til Boligbebyggelse, nåværende (felt B), og 25 m² er avsatt til Bruk og vern av sjø og vassdrag med tilhørende strandsone, nåværende (felt V). Eiendommen berøres av hensynssone H310 Ras- og skredfare. For alle planer og tiltak under marin grense skal faren for områdeskred vurderes i henhold til krav i pbl. § 28-1 og TEK17 § 7-3 med veiledning, herunder NVEs veileder 1/2019. Ved utarbeiding av reguleringsplan og byggesak innenfor hensynssonen H310 må det dokumenteres tilstrekkelig sikkerhet mot områdeskred, jf. krav i TEK17 § 7-3 med veiledning. Sikkerhet mot områdeskred utredes i samsvar med NVEs veileder 1/2019. Eiendommen berøres av hensynssone H320 Flomfare. Innenfor område angitt som faresoner flo skal bygningskonstruksjoner ikke oppføres lavere enn kote + 2,5 moh. Dersom bygningskonstruksjoner skal plasseres lavere enn kote + 2,5 moh, må det utarbeides risiko- og sårbarhetsanalyse med tanke på mulig springflo/flom/stormflo. Det må i denne analysen framgå hvilke risikoreduserende tiltak som er nødvendig for å oppnå tilfredsstillende sikkerhet etter loven. Forventede klimaendringer skal legges til grunn ved beregningen av flomfaren. Ved utarbeiding av reguleringsplan og byggesak innenfor hensynssonen H320 må det dokumenteres tilstrekkelig sikkerhet mot flom, jf krav i TEK 17 § 7-2 med veiledning. Eiendommen berøres av hensynssone H560 Bevaring naturmiljø. Innenfor områder angitt som hensynssone bevaring av naturmiljø bør hensynet til områdets verdi for naturmangfold tillegges særlig stor vekt og konsekvenser for biologisk mangfold være tilstrekkelig vurdert, ved lokalisering og utforming av tiltak. Eiendommen ligger i et område med middels til lav aktsomhet for radon. Radon er en radioaktiv gass som kan sive inn i bygninger fra grunnen. Statens strålevern anbefaler radonmåling i alle boliger. Pågående byggesaker i nærområdet: - Asnespynten 11 (Gnr 111 Bnr 33): Byggesak for oppføring av tomannsbolig. (Igangsettingstillatelse) Området er stadig under endring/utvikling, bygg settes opp, rehabiliteres og rives ned. Vi anbefaler derfor alle budgivere å sette seg inn i gjeldende reguleringsbestemmelser. Kopi av situasjonskart, målebrev, reguleringsplaner m/bestemmelser etc. ligger vedlagt i salgsoppgaven eller kan fås ved henvendelse til megler. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse.

Øvrig info

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Registerbetegnelse

  • Gårdsnummer: 111
  • Bruksnummer: 33
  • Seksjonsnummer: 2
  • Kommunenummer: 3907 - Sandefjord

Eiendom

Tomteareal er 700 m2 eiet tomt.

Det er i dag en felles eiet tomt for sameiet. Det er en forutsetning for handelen at eiendommen blir fradelt med eget gårds- og bruksnummer (gnr. og bnr.) før overtakelse. Dette er selgers ansvar og risiko å ordne før overtakelsen kan finne sted.. Tomten er pent opparbeidet med plenarealer, beplantning og naturlig vegetasjon. Den skråner ned mot sjøen med svaberg i strandkanten. Oppgitt tomteareal er et ca.-areal, da tomten ikke er endelig oppmålt. Endelig areal vil bli fastsatt ved oppmåling, og kjøper er kjent med og aksepterer at det kan forekomme avvik, slik at tomten kan bli både større eller mindre enn det oppgitte arealet.

Standard

En nyoppført halvdel av en vertikaldelt tomannsbolig på Asnespynten, med en glassfasade mot vest som åpner boligen direkte mot sjøen. Bygget med igangsettingstillatelse fra 2025 og seksjonert i 2026, er dette en bolig ingen har bodd i før. Planløsningen er lagt over ett plan med stue og kjøkken i åpen løsning mot vest, fire soverom, to bad, vaskerom, garderobe og bod, samt en frittstående garasje på tomten. Standarden er ny gjennom hele boligen. Entré: En sentral gang binder boligen sammen og leder fra inngangen ut til de ulike rommene. Herfra er det naturlig adkomst til stue og kjøkken i vest, soverommene og badet. Garderobedelen på ca. 5 m² ligger i tilknytning til gangen og gir god plass til å henge fra seg yttertøy og sko ved ankomst. Stue: Glassfasaden mot vest er det som definerer stuen. Store skyvedørspartier slipper inn lyset fra vest og gir direkte utgang til terrassen og uteområdet mot sjøen. Rommet har plass til en romslig sofagruppe og spisebord, og det er ingen vegg som bryter forbindelsen mellom stue og kjøkken. Fra stuen er det terrassen og svaberget som møter blikket. Kjøkken: Kjøkkenet inngår i den åpne løsningen med stuen og er orientert mot vest. Arealet på over 50 m² som stue og kjøkken deler gir god arbeidsplass og rom for et stort kjøkkenøy eller langbord. Kjøkkeninnredningen er ny, i tråd med boligens byggeår. Vaskerom: Vaskerommet er plassert praktisk i boligens planløsning med skyvedør og har god plass til hvitevarer og oppbevaring. Soverom: Boligen har fire soverom fordelt i den private delen av planen. To av soverommene vender mot nordøst, ett vender mot sør, og ett rom med inntegnet dobbeltseng er plassert sentralt i planen. Soverommene har plass til dobbeltseng med nattbord og gir god fleksibilitet for ulike behov. Bad: Boligen har to bad. Det ene er på ca. 6 m² og det andre på ca. 5,7 m². Begge er nye og innredet i tråd med boligens standard. Terrasse og uteområde: Terrassen ligger mot vest og er direkte tilgjengelig fra stuen via skyvedørspartiene. Uteområdet strekker seg ned mot svaberget og sjøen. Det er plass til sittegruppe og spisebord utendørs, og boligen har egen strandlinje med svaberg. Garasje: En frittstående garasje på ca. 34 m² er tilknyttet seksjonen som tilleggsdel og ligger øst for boligen. Overflater: Gulv: Ikke oppgitt i tilgjengelig dokumentasjon. Vegger: Ikke oppgitt i tilgjengelig dokumentasjon. Himling: Ikke oppgitt i tilgjengelig dokumentasjon. Lagring: Innvendig bod på ca. 4,5 m² i boligen. Garderobe på ca. 5 m² i tilknytning til gang. Frittstående garasje på ca. 34 m² tildelt seksjonen som tilleggsdel, plassert øst for boligen.

Adkomst

For veibeskrivelse henvises det til vedlagte kart i salgsoppgaven. Det vil bli skiltet med EiendomsMegler 1-skilt ved fellesvisning.

Eiendomstype

Tomt

Oppvarming

Dersom det er rom i boligen som ikke har vegg-/fastmonterte ovner så følger det heller ikke med ovner i disse rommene. Varmekilder er ikke funksjonstestet.

Vei, vann og avløp

Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp. Alle eiendommer som er tilknyttet offentlig vann og avløp har private stikkledninger, som vedlikeholdes for eiers egen regning. For ytterligere opplysninger om de private stikkledningene tar man kontakt med kommunen. Privat vei som vedlikeholdes av brukerne.

Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel

I henhold til Hvitvaskingsloven har meglerforetaket plikt til å gjennomføre kundetiltak (ID kontroll, kontroll av reelle rettighetshavere, mv). Kundetiltak skjer løpende og vil blant annet gjennomføres når handel inngås og ved gjennomføring av oppgjøret, samt dersom det foreligger mistanke om hvitvasking eller terrorfinansiering. Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres, skal meglerforetaket ikke gjennomføre transaksjonen med kjøper. Ved meglerforetakets avvikling av kundeforholdet, vil avtalen mellom partene være bindende, men meglerforetaket kan ikke bidra i gjennomføringen av handelen. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven. Meglerforetaket er forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim.

Budgivning

Megler kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn klokken 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning, dersom selger er forbruker. Det kan hende at fristene for å akseptere bud blir kortere etter hvert som det kommer inn nye bud. Det er budgiver som setter fristen for når et bud må være akseptert og denne fristen er absolutt. Det betyr at selger må akseptere budet og kjøper må ha mottatt aksepten innen fristens utløp. Dersom du legger inn bud tett opp mot akseptfristen, er det en reell fare for at eiendommen blir solgt før budet når frem til megler. Dersom selger ikke er forbruker (firma/profesjonell aktør), gjelder ikke bestemmelsen om at megler ikke kan formidle bud med kortere akseptfrist enn kl 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning. Husk å ringe til megler etter du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt av megler. Megler tar ikke ansvar for forsinkelser på el- eller telenettet, eller andre tekniske feil. Alle bud og budforhøyelser med eventuelle forbehold, opplysning om finansiering og ønsket overtakelse, skal sendes skriftlig til megler. Megler kan ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet (hemmelige bud og/eller hemmelige forbehold) skal holdes skjult for andre budgivere og interessenter. Megler skal sende skriftlig varsel om bud og budforhøyelser, som kan formidles, til budgiver, selger og interessenter. Når et bud aksepteres, skal megler sende skriftlig beskjed om det til både budgiver og selger. Megler skal kontrollere budgivers finansiering før handel inngås. Dersom slik kontroll ikke lar seg gjennomføre, skal selger motta skriftlig informasjon om dette, og mulige konsekvenser. Dersom megler ikke får kontrollert budgivers finansiering, kan det derfor medføre at en annen budgiver – også en med lavere bud – anbefales overfor selger. For å legge inn bud kan du enkelt legge inn bud via EiendomsMegler 1s «gi bud»-knapp i nettannonsen, eller benytte budskjema, elektronisk budgivning, skannet budskjema sendt på e-post eller annen godkjent skriftlig metode. Skal du legge inn bud må du legitimere deg med kopi av legitimasjon og signatur. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt dersom budgiver benytter e-signatur, for eksempel BankID. Ta en prat med megler om hvordan du legger inn bud.

Overtakelse

Overtakelse etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtakelsesdato i vedlagte budskjema. Det er en forutsetning for handelen at eiendommen blir fradelt med eget gårds- og bruksnummer (gnr. og bnr.) før overtakelse. Dette er selgers ansvar og risiko å ordne før overtakelsen kan finne sted.

Andre relevante opplysninger

Selger er ansvarlig for å byggemelde samt å fremskaffe bygningsmyndighetenes godkjennelse for den bebyggelse som er tenkt oppført ifølge tegningene i prospektet på eiendommen før eventuelle byggearbeider igangsettes. Kostnader i forbindelse med byggemelding, tilknytningsgebyr, grunnundersøkelser, geoteknisk rapport m.m. påhviler kjøperen. Det er en forutsetning for handelen at eiendommen blir fradelt med eget gårds- og bruksnummer (gnr. og bnr.) før overtakelse. Dette er selgers ansvar og risiko å ordne før overtakelsen kan finne sted.

Boligselgerforsikring

Selgeren har kjøpt boligselgerforsikring fra Fremtind forsikring. Forsikringen dekker selgerens økonomiske ansvar hvis du oppdager feil eller mangler som omfattes av avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra kjøpers overtagelse av eiendommen og varer i fem år. I tillegg dekker forsikringen perioden mellom budaksept og overtagelse begrenset til 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 millioner kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen. Se nettsidene til SpareBank 1 for mer informasjon om hva forsikringen dekker og hvilke begrensninger som gjelder. Kjøper har plikt til å gjøre seg kjent med selgers egenerklæring. Egenerklæringen er lagt ved salgsoppgaven.

Boligkjøperforsikring

Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen de neste fem årene. Advokatforsikring for boligeiere har samme dekning som boligkjøperforsikring + fullverdig advokathjelp på viktige rettsområder i privatlivet. Les mer om begge forsikringene i vedlagte materiell eller på help.no. Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket mottar kr 6.400,- i kostnadsgodtgjørelse for hver forsikringsavtale som formidles på Advokatforsikring for boligeiere og kr 5.400,- i kostnadsgodtgjørelse for Boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring kan kun tegnes av privatpersoner som kjøper bolig til eget formål, og gjelder ikke for foretak eller næringsbygg.

Betalingsbetingelser

Kjøpesum og alle omkostninger skal være innbetalt til meglers klientkonto senest siste arbeidsdag før overtakelse. Det forutsettes at skjøte tinglyses på ny eier. Dersom kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen til seg må det tas forbehold om dette i bud.

Adgang til utleie

Bolig med en boenhet som fritt kan leies ut i sin helhet. Deler av boligen kan også leies ut, forutsatt at det er en del av boligens godkjente hoveddel med rom godkjent for varig opphold og at den utleide delen ikke er adskilt som en selvstendig boenhet. Korttidsutleie: Det følger av eierseksjonsloven § 24 at korttidsutleie av hele boligseksjonen i mer enn 90 døgn årlig ikke er tillatt. Bestemmelsen gjelder ikke for fritidsboliger. Med korttidsutleie menes utleie inntil 30 døgn sammenhengende. Grensen på 90 døgn kan fravikes i vedtektene og kan i så fall settes til mellom 60 og 120 døgn. Slik beslutning krever et flertall på minst to tredjedeler av de avgitte stemmene på årsmøtet. Kopi av eventuelle vedtekter ligger vedlagt i salgsoppgaven.

Radon

Det er ikke utført radonmåling og det er heller ikke krav til dette. Kjøper overtar eiendommen slik og er selv ansvarlig for å utføre eventuelle tiltak. For mer informasjon vedrørende radon se www.dsa.no. Eiendommen ligger i et område med 'Middels til lav aktsomhet' for radon.

Sentrale lover

Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.  Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til bygningssakkyndig og megler, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Statens kartverk og andre tilgjengelige kilder. Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene.  Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.  Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf.§ 3-9 1. ledd 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.  På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er".  Selger kan ikke ta «som den er» forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.  Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker.  Forbrukerkjøp - definisjon Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.  Forbruker – avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.  En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.  Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.  Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).  Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.  Ikke-forbruker – avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning.  Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.  En forutsetning for salget er at skjøtet for eiendommen tinglyses på kjøper. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.  I tråd med eiendomsmeglingsforskriften vil informasjon om oppdragsgiver, salgsobjektet, interessenter og kjøper bli lagret av meglerforetaket i min. 10 år. Se em1.no for mer informasjon om vår behandling av personopplysninger.

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter som henvender seg til megler vil bli registrert for videre oppfølging. For å bidra til effektive og sikre transaksjoner, er det nødvendig at eiendomsmeglingsforetakene og finansieringsforetakene kan utveksle opplysninger, herunder personopplysninger, av betydning for transaksjonen, raskt. For dette formålet er det utviklet en løsning som gjør at kjøpers og selgers finansieringsforbindelse vil kunne hente ut kjøpekontrakten og strukturerte data fra denne (navn, kjøpesum, overtagelsesdato o.l.) gjennom Altinn.

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Var det lett å finne informasjonen du lette etter?