Nersetterveien 19

Drømmer du om å bygge selv? Meget attraktiv tomt i nærheten av Havna på Steinberg | Enden av blindvei | Grenser mot elva

Prisantydning

kr 2 290 000

Totalpris

kr 2 348 636

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 2 290 000

Omkostninger:

Kr 57 250,- Dokumentavgift (2,5 % av salgssum)
Kr 545,- Tinglysing av skjøte
Kr 545,- Tinglysing av pantedokument (per stk.)
Kr 296,- Grunnboksutskrift
Kr 58 636,- Sum omkostninger ved oppnådd prisantydning.

Kr 14 700,- Boligkjøperforsikring (valgfritt)
Kr 73 336,- Sum omk. inkl. boligkjøperforsikring

Kr 17 500,- Boligkjøperforsikring Pluss (valgfritt)
Kr 76 136,- Sum omk. inkl. Boligkjøperforsikring Pluss

Kr 2 363 336,- Totalpris inkl. boligkjøperforsikring basert på prisantydning.

Dokumentavgiftens størrelse forutsetter at eiendommen kjøpes til prisantydning.
Det tas forbehold om endringer i offentlig gebyrer, satser etc.

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Nøkkelinformasjon

Postnummer:

3053 Steinberg

Eierform:

Selveier

Tomt:

807 m2

Postnummer:

3053 Steinberg

Eierform:

Selveier

Tomt:

807 m2

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Beskrivelse

Attraktiv selvbygger tomt med utmerket beliggenhet i enden av en blindvei og grenser mot et friområde og elven, som gir et rolig og idyllisk miljø, samt enkel adkomst til motorvei og nærhet til både Mjøndalen og Hokksund. Regulert til bolig med vei, vann og avløp til tomtegrense. Meget barnevennlig med kort gangvei til Steinberg skole, barnehage. Det er kun 3- 400 meters avstand til både buss og tog. Gode forbindelser til Drammen sentrum og Oslo via togforbindelser fra Steinberg stasjon. Ny Kiwi v/ innkjøring Steinberg. Det er også nærhet til turstier langs elvebredden, som innbyr til både avslapping og trening, samt laksefiske. Steinberg IF ligger også i nærheten, med en flott naturgressbane og et nytt klubbhus i 2015. To separate tomter selges hver for seg på hhv 807,3 m2 og 836,6 m2.

Kart

Kart over Nersetterveien 19

Mer informasjon om eiendommen

Nærområdet

Nærområdet

Tomten har en rolig og meget solrikt beliggenhet i et barnevennlig område på Steinberg i Nedre Eiker. Fra tomten er det kort vei til barnehage og barneskole. Gangavstand til Steinberg skole som har ca. 170 elever, med egen SFO. Skolen har lekeplasser og ballbinge. Ungdomsskoletrinnet går på Veiavangen Ungdomsskole i Mjøndalen, og har skolebussordning. Det er flere barnehager i Mjøndalen, men den nærmeste er Steinberg barnehage med 3 avdelinger og totalt ca 60 barn. Nedre Eiker har mange flotte turområder på begge sider av elva både sommer- og vinterstid. En populær tursti befinner seg rett utenfor døren. Stien strekker seg fra Steinberg og langs Drammenselva hele veien til Hokksund Sentrum. Mjøndalen IF er en aktiv idrettsforening på både junior- og seniornivå. Mjøndalen kan tilby et bredt utvalg av fritidsaktiviteter innfor allidrett, bandy, fotball, håndball, ski, turn, sykkel og judo. Eiker golfklubb har 9-hulls bane på Portaasen. Offentlig kommunikasjon via tog og buss. Både buss og Steinberg togstasjon ligger kun ca 3-400 m fra boligen. Avganger hver time mot Oslo S og Kongsberg. Flytog fra Drammen til Gardermoen hvert 20. minutt. Buss forbindelse med rute 101. Kort vei til sentrumsområder i Mjøndalen og Hokksund, med de fleste servicetilbud og handlesentre. Buskerud Storsenter og Eikersenteret med stort utvalg av butikker.

Barnehage, skole og fritid

Steinberg skole som har ca. 170 elever, med egen SFO. Skolen har lekeplasser og ballbinge. Ungdomsskoletrinnet går på Veiavangen Ungdomsskole i Mjøndalen, og har skolebussordning. Det er flere barnehager i Mjøndalen, men den nærmeste er Steinberg barnehage med 3 avdelinger og totalt ca 60 barn

Offentlig kommunikasjon

Offentlig kommunikasjon via tog og buss. Både buss og Steinberg togstasjon ligger kun ca 3-400 m fra boligen. Avganger hver time mot Oslo S og Kongsberg. Flytog fra Drammen til Gardermoen hvert 20. minutt. Buss forbindelse med rute 101. Kort vei til sentrumsområder i Mjøndalen og Hokksund, med de fleste servicetilbud og handlesentre. Buskerud Storsenter og Eikersenteret med stort utvalg av butikker.

Reguleringsplan

Tomten Nersetterveien 19 er regulert med 736.64m2 til bolig og 70.59 m2 til offentlig friområde. Tomten Nersetterveien 21 er regulert med 795.70 m2 til bolig, 34.06 m2 til offentlig friområde og 2.39 m2 til felles avkjørsel. Tomtene kan bebygges med frittliggende eneboliger. Bebyggelsens grunnflate inklusive garasjer, boder o. l. må ikke overstige 25% av tomtearealet. Bebyggelsen kan tillates oppført i 1 ½ etasje, max. mønehøyde 8m, max. gesimshøyde 5m. Se vedlagte reguleringsbestemmelser og ta kontakt med kommunen/megler for ytterligere spørsmål. Tomtene er avsatt til sentrumsformål ihht Kommuneplanens arealdel 2015 - 2026. Arbeidet med arealdelen i ny kommuneplan er nå i gang. 0ppstart av planarbeid ble kunngjort 22.07.21. Les mer på kommunens hjemmesider: https://www.drammen.kommune.no/tjenester/arealplan-kart-deling-seksjonering-oppmaaling/kommuneplaner-og-retningslinjer/ny-kommuneplan/ Tomten ligger i et aktsomhetsområde for flom som kan ha intervaller på 10-20 år. Grunnforhold Det er ikke foretatt grunnundersøkelser og opparbeidelse er kjøpers ansvar.

Øvrig info

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Registerbetegnelse

  • Gårdsnummer: 229
  • Bruksnummer: 184
  • Kommunenummer: 3301 - Drammen

Eiendom

Tomteareal er 807 m2 eiet tomt.

Flat og fin tomt i enden av en blindvei og grenser mot et friområde og elven. Grunnforholdene er ikke undersøkt. To separate tomter i Nersetterveien 19 og 21 på henholdsvis 807,3 m2 og 836,6 m2, med en pris per tomt. Man kan også få inkludert vei- og friareal på totalt 3013,4 m2 mot et pristillegg. Dette forutsetter godkjennelse fra Drammen kommune. Selger har ikke fått utarbeidet Tilstandsrapport for tomten.

Adkomst

Enkel adkomst til motorvei som raskt fører deg i retning Hokksund/Kongsberg og Mjøndalen/Drammen. Det er gangavstand til Steinberg skole, SFO..

Eiendomstype

Tomt

Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel

Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og er forpliktet til å rapportere til Økokrim om mistenkelige transaksjoner. Lov om hvitvasking innehar også strenge regler om kontroll av legitimasjon fra alle parter i handelen, herunder, selger, kjøper og fullmektiger for disse.

Budgivning

Eiendomsmeglere kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning hvor selger er forbruker, jfr. Informasjon om budgivning. Alle bud og budforhøyelser med eventuelle forbehold, opplysning om finansiering og overtakelse skal sendes skriftlig til megler. Megler kan ikke formidle muntlige bud verken til selger, budgivere eller interessenter. Budgiver må legitimere seg med kopi av legitimasjon og underskrift. Megler skal sende skriftlig varsel om bud og budforhøyelser til budgiver, selger og interessenter. Aksept av bud skal sendes skriftlig til budgiver og selger. Budgiver kan benytte budskjema, elektronisk budgiving, skannet budskjema sendt på mail eller annen godkjent skriftlig kommunikasjonsform, f.eks. App’er i forbindelse med budgivningen. Konferer med megler. For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må alle bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. Eiendomsmeglingsforskriften § 6-3. Selger må skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp. Bud kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl.12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Bud som ikke er skriftlig, eller som har kortere akseptfrist enn til kl. 12.00 dagen etter siste annonserte visning, vil ikke bli formidlet til selger. Megler har ikke ansvar for forsinkelser som skyldes teknisk feil. Under budrunden kan akseptfristene kortes inn ved mottakelse av nye bud. Akseptfristen er absolutt, det vil si at selger må akseptere og kjøper meddeles aksept innen utløpet av akseptfristen. Dersom du utsetter inngivelse av bud til tett opp mot akseptfristen er det en reell fare for at eiendommen kan bli solgt før ditt bud fremkommer til megler. Husk alltid å ringe megler etter at du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt og kan formidles av megler. Det gjøres oppmerksom på at utskrift av budjournal, iflg. forskrift til Lov om eiendomsmegling, vil bli gitt til kjøper og selger av eiendommen etter at handelen er kommet i stand. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form. 

Overtakelse

Overtagelse etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtagelsesdato i vedlagte budskjema.

Andre relevante opplysninger

EiendomsMegler 1 Sørøst-Norge AS -et foretak i SpareBank 1 Sør-Norge konsernet Meglerforetaket mottar en fast godtgjørelse i form av markedsbidrag fra SpareBank 1 (morselskap) i forbindelse med markedsføring av banken i salgsoppgaven.

Boligselgerforsikring

Selger er et registrert AS og kan ikke tegne/bestille forsiring.

Avgiftsbeskrivelse

Alle kostnader for å kunne knytte seg til offentlig vei, og ledningsnett er kjøpers ansvar. Vann og avløp lagt frem til tomtegrense. Se vedlagte ledningskart. Alle eiendommer som blir tilknyttet offentlig vann og avløp har private stikkledninger, som vedlikeholdes for eiers egen regning.

Betalingsbetingelser

Hele kjøpesummen og alle omkostninger skal være disponibelt på meglerforetakets klientkonto ved tidspunkt for overtakelse. Ved forsinket betaling av hele eller deler av kjøpesummen, kan selger kreve lovens forsinkelsesrenter av hele kjøpesummen dersom innbetalt beløp ikke kan disponeres over av meglerforetaket/selger. Forsinkelsesrente beregnes fra avtalt overtakelsetidspunkt og fremt til hele kjøpesummen, samt omkostninger, er innbetalt og disponibelt på meglerforetakets klientkonto. Kjøper godskrives i disse tilfellene innskuddsrenter av beløp innbetalt til meglers klientkonto, så fremt disse utgjør mer enn 1/2 rettsgebyr. Denne bestemmelse gir ikke kjøper rett til å forlenge betalingsfristen utover de frister som er avtalt. Samme renteberegning skjer dersom nødvendige dokumenter, som må være tinglyst før innbetalt beløp kan disponeres, ikke er overlevert megler i undertegnet og bekreftet stand innen overtakelsesdato.

Radon

Tomten ligger i et område med middels til lav aktsomhet. Det er ikke utført radonmåling og det er heller ikke krav til dette. Kjøper overtar eiendommen slik og er selv ansvarlig for å utføre eventuelle tiltak. For mer informasjon vedrørende radon se www.dsa.no

Sentrale lover

Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.  Tomten selges i den stand og stilling som den er ved visning, jfr. lov om avhending av fast eiendom (avhendingsloven) § 3-6. Kjøper kan derfor ikke påberope seg noen andre av bestemmelser i lovens kap. 3 enn de som er ufravikelige ved forbrukerkjøp iht. lovens § 1-2(2). Selgers ansvar etter avhendingsloven blir med dette redusert for eventuelle mindre vesentlige skjulte feil og mangler. Åpenbare/synlige feil og mangler ved tomten behøver ikke å være beskrevet i salgsoppgaven med eventuelle vedlegg. Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til megler, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Statens kartverk og andre tilgjengelige kilder.     Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon Dersom kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.   En forutsetning for salget er at skjøtet for eiendommen tinglyses på kjøper. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.    I tråd med eiendomsmeglingsforskriften vil informasjon om oppdragsgiver, salgsobjektet, interessenter og kjøper bli lagret av meglerforetaket i min. 10 år. Se em1.no for mer informasjon om vår behandling av personopplysninger.

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter som henvender seg til megler vil bli registrert for videre oppfølging.

Kontakt megler

Var det lett å finne informasjonen du lette etter?