Støren
Skyttarveien 2
Sjarmerende enebolig 2007 med stor dobbelgarasje - Fire soverom - Flott beliggenhet - Tomt på over 800m²
Prisantydning
kr 3 990 000
Totalpris
kr 4 090 840
kr 3 990 000
+Tinglysing pantedokument kr 545
+Tinglysing skjøte kr 545
+Help Boligkjøperforsikring kr 16 500
+Help Boligkjøperforsikring - PLUSS kr 2 800
kr 99 750
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Visning
Henter visninger...
Nøkkelinformasjon
194 m2
7290 Støren
Selveier
805 m2
C - Lys grønn
130 m2
2007
6
4
194 m2
7290 Støren
Selveier
805 m2
C - Lys grønn
130 m2
2007
6
4
Selge egen bolig?
Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.
Beskrivelse
Velkommen til Skyttarveien 2 ! EiendomsMegler1 ved Stian Konstad har gleden av å presentere en innholdsrik enebolig med svært flott beliggenhet på Støren. Her får du en pent opparbeidet tomt på over 800kvm med asfaltert gårdsplass, stort grøntareal og dobbelgarasje. Selve boligen har et bruksareal på 130m² og er oppført over to etasjer. Soknesmoen er et rolig og barnevennlig område samtidig som man har nærhet til både sentrum, skoler, barnehager og friluftsområder. Kvaliteter verdt å merke: - Nyere enebolig fra 2007. - 4 soverom. - Varmepumpe og vedfyring. - Sørvendt terrasse med gode solforhold. - Pent opparbeidet tomt på 800 kvm, med asfaltert gårdsplass og plen. - Dobbelgarasje med godt med lagring på hems. Velkommen til en hyggelig visning!
Kart
Mer informasjon om eiendommen
Nærområdet
Skyttarveien 2 ligger i et trygt og populært boligområde sentralt på Støren. Fra boligen er det gangavstand til barnehage, skoler, kultursenter og idrettsanlegg, samt offentlig kommunikasjon og servicetilbud. Servicetilbud: Fra boligen er det kun en liten kjøretur til Støren sentrum med de fleste forretninger og servicetilbud. Her finner du blant annet: Apotek 1,Vinmonopolet, flere restauranter og kaféer, kino, blomsterforretning og sports- og klesbutikker. Dagligvarehandelen kan enten gjøres unna på Kiwi Støren, Rema 1000 eller Coop Extra. Kollektivtilbud: Støren ligger sentralt og er et knutepunkt for vei, jernbane, elver og dalfører. Herfra tar du deg enkelt nordover til Trondheim, østover mot Røros og sørover mot Oppdal. Ellers er det gode kollektivforbindelser med buss og tog. Buss tar deg både i sørgående og nordgående retning fra Støren samt tog med avganger mot Trondheim/Værnes, Røros og Oppdal/Oslo. Tur-, trening- og rekreasjonsmuligheter: Boligen ligger i nærheten av flotte friluftsområder og flere rekreasjonsmuligheter sommer som vinter. Frøsetmarka Skianlegg med lysløype og kilometervis av oppkjørte løyper på vinterstid. I tillegg har området gode forhold for jakt og fiske, der Gaula er kjent som en meget godlakseelv. Det er også gode muligheter for å holde seg i form gjennom flere aktivitetstilbud som Bjørgen Treningssenter, Støren Idrettshall med svømmehall, innendørsbane og treningslabb og Støren Idrettspark med fotballbaner og fridrettsanlegg.
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Registerbetegnelse
- Gårdsnummer: 46
- Bruksnummer: 79
- Kommunenummer: 5027 - Midtre Gauldal
Areal
BRA: 194 m2
BRA-i: 130 m2
BRA-e: 64 m2
ALH: 6 m2
GUA: 136 m2
TBA: 39 m2
Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.
Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.
Parkering
Boligen disponere egen garasje samt rikelig med plass på egen tomt.
Eiendom
Tomteareal er 805 m2 på eiet tomt.
Byggeår
2007
Innhold
1. etsaje - BRA-i: 89 m2 – Vindfang, entré, gang m/trapp, stue, kjøkken, to soverom, bad og teknisk rom/vaskerom. 2. etasje/loft - BRA-i: 41 m. etasje m2 – Loftstue, to soverom og bad. BRA-e: 63 m2 – Frittstående garasje Åpent – TBA: 39 m2 – Altaner/terrasser 2. etasje/loft i hovedbygning og garasje er utført med skråtak, hvor de lavere delene ikke er målbare. Ikke målbart areal er oppgitt som ALH/GUA (areal med lav himlingshøyde/gulvareal).
Standard
Vindfang: Flis på støpt gulv med varmekabler. Panel på vegger. Panel i tak. Plassbygget graderobeløsning og skap. Entré: Flis på støpt gulv med varmekabler. Malt glassfiberstrie vegger. Malt overflate i tak med downlights. Skyvedørsgarderobe med speildører. Sikringsskap. Gang m/trapp: Parkett på støpt gulv. Malt glassfiberstrie vegger. Malt overflate i tak med downlights. Stue: Parkett på støpt gulv. Malt glassfiberstrie vegger. Malt overflate i tak med downlights. Vedovn og luft til luft varmepumpe. Soverom 1: Parkett på støpt gulv. Malt glassfiberstrie vegger. Malt overflate i tak. Garderobeskap. Soverom 2: Parkett på støpt gulv. Malt glassfiberstrie vegger. Malt overflate i tak. Kjøkken: Parkett på støpt gulv. Malte overflater på vegger, flis over benker. Malt overfalte i tak med downlights. Kjøkkeninnredning med profilerte fronter i heltre utførelse. Oppvaskbenk med oppvaskkummer helstøpt plate i komposittmateriale. Øvrige benkeplater i laminat utførelse. Opplegg til oppvaskmaskin med tilkobling/stengekran på blandebatteriet. Mekanisk avtrekk via avtrekkshette over kokesonen. Panelovn. Bad: Flis på støpt gulv med gulvvarme og sluk. Flis på vegger. Malte overflate i tak med downights. Åpen dusjløsning med veggmontert termostatbatteri/dusjgarnityr avskjermet med nisjevegger i glassbyggestein. Vegghengt innredning/servantskap med profilerte fronter i heltre og med helstøpt servantplate med nedsenket servant. Overskap og speil over servanten. Gulvmontert toalettskål. Opplegg for vaskemaskin. Mekanisk avtrekk. Vaskerom/teknisk rom: Belegg på støpt gulv. Malt glassfiberstrie vegger. Malt overflate i tak. Vegghengt skyllekar med veggmontert blandebatteri. Opplegg for vaskemaskin. Vanninntak med stoppekran og rørfordelingsskap. 200 liters varmvannsbereder. Ventilasjonsaggregat. Sentralstøvsuger. Mekanisk avtrekk. Loftstue m/trapp: Laminat på gulv. Malt glassfiberstrie vegger. Malt overflate i tak. Soverom 1: Laminat på gulv. Malt glassfiberstrie vegger. Malt overflate i tak. Garderobeskap. Adkomst til kneloft. Soverom 2: Laminat på gulv. Malt glassfiberstrie vegger. Malt overflate i tak. Garderobeskap. Adkomst til kneloft. Bad: Flis på gulv med gulvvarme og sluk. Flis på vegger. Malte overflate i tak. Åpen dusjløsning med veggmontert termostatbatteri/dusjgarnityr avskjermet med dusjdører/-vegger på gulvskinne (dusjhjørne). Vegg-/søylemontert servant. Gulvmontert toalettskål. Speilskap over servanten. Gulvmontert toalettskål. Mekanisk avtrekk.
Adkomst
Det vil bli skiltet i regi av EiendomsMegler 1 ved annonsert fellesvisning.
Byggemåte
Bygningen er en enebolig oppført av Block Watne i 2007. Boligen er oppført på 2. plan: 1. etasje og 2. etasje/loft. Bygningen er oppført over støpt ringmur og støpt dekke. Etasjeskille og øvrige veggkonstruksjon er oppført i tre. Takkonstruksjon i tre som saltak. Utvendige fasader er med liggende trekledning. Vinduer med 2-lags isolerglass. Taket er tekket med betongstein. Dette iht. takstmann
Eiendomstype
Enebolig
Oppvarming
Elektrisitet, Varmepumpe og vedfyring. Det er ikke inngått avtale om Norgespris på strøm for boligen. Informasjon om Norgespris: https://www.regjeringen.no/no/tema/energi/strom/sporsmal-og-svar-om-norgespris/id3089310/?expand=factbox3113088
Regulering
Eiendommen omfattes av reguleringsbestemmelser for Soknesmoen II samt kommunedelplan Støren 2022-2034 og ligger i et område regulert til byggeområder, friområder, fellesarealer, trafikkområder, fareområder og fellesbestemmelser.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp via private stikkanlegg.
Overtakelse
Etter nærmere avtale med selger.
Andre relevante opplysninger
Det gjøres oppmerksom på at boligen ligger på tidligere skytebane kommunen informerer at dette kan føre til grunnforurensning. Kjøper overtar ansvar og risiko knyttet til dette.
Boligsalgsrapport / Takst / Våtromstest
Taksten er avholdt den 16.02.2026 av takstmann
Takstmanns konklusjon:
Nedenfor gjengis en kort oppsummering der den bygningssakyndige har beskrevet avvik ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 (TG 2)
TG2:
Utvendig - Taktekking - vindskier
Utvendig - Terrassedør
Innvendig - Overflater - parkett/laminat
Innvendig - Pipe og ildsted
Tekniske installasjoner - Andre VVS-installasjoner
Kjøkken - 1. Etasje - Kjøkken - Overflater - benkeplater
Våtrom - 1. Etasje - Bad - Overflater Gulv
Våtrom - 1. Etasje - Bad - Sluk, membran og tettesjikt
Våtrom - 1. Etasje - Bad - Innredning/servant
Våtrom - 2. Etasje/loft - Bad - Overflater Gulv
Våtrom - 2. Etasje/loft - Bad - Sluk, membran og tettesjikt
Takstmanns kommentar til lovlighet:
Det foreligger godkjente og byggemeldte tegninger, men de stemmer ikke med dagens bruk
Tidligere eier har etablert opplegg for vaskemaskin i et rom som i originale tegninger er beskrevet som bod.
Rommet er opprinnelig utstyrt med sluk og tekniske installasjoner. Etablering av opplegg for vaskemaskin i et rom hvor det allerede foreligger vann- og avløpsinstallasjoner, anses normalt ikke som et søknadspliktig tiltak.
Deler av informasjonen i dette avsnittet er hentet fra tilstandsrapporten. Opplistingen over er ikke nødvendigvis uttømmende og interessenter oppfordres til å lese og sette seg grundig inn i alt salgsmateriell.
Boligselgerforsikring
Selger har tegnet boligselgerforsikring hos Fremtind. Forsikringen dekker selgerens økonomiske ansvar hvis du oppdager feil eller mangler som omfattes av avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra kjøpers overtagelse av eiendommen og varer i fem år. I tillegg dekker forsikringen perioden mellom budaksept og overtagelse begrenset til 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 millioner kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen. Salgsdokumentasjon innhentes av forsikringsselskapet etter tinglysning. Se nettsidene til Sparebank 1 for mer informasjon om hva forsikringen dekker og hvilke begrensninger som gjelder. Selger opplyser i sin egenerklæring: 1. Vet du om det er, eller har vært, feil eller skader på bad/våtrom? Ja. Ikke tilfredsstillende fall mot sluk etter dagens krav på badet i 1. og 2. etasje. Har ikke selv erfart at det har vært noen problemer og alt fungerer som det skal. 4. Vet du om det er, eller har vært, vannlekkasje eller andre typer feil eller skader på tak, yttervegg, vinduer, dører, garasje, tilleggsbygninger eller lignende? Ja. Det kan trenge vann inn i garasjen i mildværsperioder om vinteren og i vårløsninga i følge tidligere eier. Har ikke erfart dette selv. 19. Vet du om det er, eller har vært, feil eller skader knyttet til ildsted eller pipe? Ja. Bakerste bein på vedovn er knekt i festet, (kan løsne hvis ovnen flyttes.) Noen steiner inne i vedovnen har sprukket. Dette gir ingen problemer. Tidligere eier har brukt denne vedovnen siden 2009 og den fungerer helt fint. Ble utført kontroll av fyringsanlegget den 30.03.23 og det ble ikke funnet noen avvik. 26. Vet du om boligen eller eiendommen har blitt endret eller bygget ut etter opprinnelig byggeår, enten av deg eller tidligere eiere? Ja. Tilbygg av entre/vindfang i 2011. Er tiltaket godkjent av kommunen? Ja. Har dokumentasjon på at det er godtkjent av kommunen. 37. Har boligen garasje eller øvrige tilleggsbygninger? Ja. Vet du om det feil eller skader ved garasje eller øvrige tilleggsbygninger? Ja. Det kan trenge vann inn i garasjen i mildværsperioder om vinteren og i vårløsninga i følge tidligere eier. Har ikke erfart dette selv. 41. Har du andre opplysninger om boligen eller eiendommen, utover det du har svart? Ja. Ble utført kontroll av det elektriske anlegget den 05.04.2024, er godkjent. Har dokumentasjon.
Boligkjøperforsikring
EiendomsMegler 1 formidler Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS. Det er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler de neste fem årene. Du kan ta kontakt med megler for å få informasjon om boligkjøperforsikring eller lese mer på help.no. Forsikringen tilbys kun til privatpersoner som kjøper eiendom til eget eller nærmeste families bruk, og det er en forutsetning at kjøpsavtalen reguleres av avhendingsloven. Ved kjøp av landbrukseiendom/ småbruk, er det kun forhold tilknyttet til våningshuset som omfattes av forsikringen. For nærmere detaljer henvises det til forsikringsvilkårene. Megler mottar tegningsprovisjon fra HELP.
Fasiliteter
- Balkong / Terasse
- Garasje / P-plass
- Peis / Ildsted
- Turterreng
- Utsikt
- Barnevennlig
- Offentlig vann / kloakk
- Rolig
Adgang til utleie
Det er kun en bruksenhet i boligen.
Radon
Denne boligen har ingen utleie og er derfor ikke radonmålt.
Kommunalinfo
- Eiendomsskatt: kr 3 360
Kjøpe og selge - steg for steg
Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.