Storebø Brygge - hus E
Storebø Brygge - Drømmen om å bo ved havet | Lansering 9. juli. Kontakt megler om du ønsker tilgang til å forhåndskjøpe!
Prisantydning
kr 2 700 000 – 16 900 000
Totalpris
kr 2 704 740 – 16 916 810
Kontakt megler for salgsoppgave med komplett informasjon om eiendommen
Visning
Henter visninger...
Selge egen bolig?
Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.
Beskrivelse
Prestaneset 62, 5392 Storebø
Mer informasjon om eiendommen
Nærområdet
Det er knapt mulig å bo nærmere sjøen enn hva tilfellet er for boligene på Bryggekanten på Storebø Brygge.
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Registerbetegnelse
- Gårdsnummer: 43
- Bruksnummer: 898
- Kommunenummer: 4625 - Austevoll
Parkering
Til hver bolig medfølger en stk. utvendig parkeringsplass som er inkludert i prisen. Det kan være mulig å kjøpe ekstra utvendig parkeringsplass for flere av leilighetene, jfr. prislisten. For dem som ønsker å bytte fra utvendig parkeringsplass til garasjeplass, så er også dette en tilvalgsmulighet for utvalgte boliger, mot mellomlegg som framkommer i prisliste.
Eiendom
Tomteareal er 0 m2 på eiet tomt.
Tomt tilhørende hus E skal skilles it fra dagens bnr. 898.
Tomten vil disponeres av seksjonseierne enten i henhold til seksjonsbegjæring eller sameievedtekter.
Selger ferdigstiller uteareal iht. til beskrivelse.
Eksakt tomteareal vil først fremkomme etter sammenføying/fradeling ved endelig oppmåling utført av kommunen.
Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel
I henhold til Hvitvaskingsloven har meglerforetaket plikt til å gjennomføre kundetiltak (ID kontroll, kontroll av reelle rettighetshavere, mv). Kundetiltak skjer løpende og vil blant annet gjennomføres når handel inngås og ved gjennomføring av oppgjøret, samt dersom det foreligger mistanke om hvitvasking eller terrorfinansiering. Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres, skal meglerforetaket ikke gjennomføre transaksjonen med kjøper. Ved meglerforetakets avvikling av kundeforholdet, vil avtalen mellom partene være bindende, men meglerforetaket kan ikke bidra i gjennomføringen av handelen. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven. Meglerforetaket er forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim.
Prisinformasjon
Leilighetene selges til fast pris ihht prisliste.
Særlige forbehold
Selgers tar forbehold om følgende: - offentlig godkjenning av prosjektet blir gitt uten endringer av vesentlig karakter for prosjektet eller den enkelte bolig. - tilstrekkelig forhåndssalg. - formelt styrevedtak for igangsetting og oppstart. - åpning av byggelån. Selgers forbehold skal være avklart innen 01.03.2027.
Betalingsbetingelser
5 % av kjøpesum forfaller først etter byggestart er vedtatt. 10 % for profesjonelle kjøpere.
Ferdigstillelse
Forventet ferdigstillelse er 1. til 2. kvartal 2028, men dette tidspunktet er foreløpig og ikke bindende. Når selger har opphevet forbeholdene stilt i avtalen skal selger fastsette en overtakelsesperiode som ikke skal være lenger enn 3 måneder.
Sentrale lover
Avtaleforholdet er underlagt bestemmelsene i lov av 13. juni 1997 nr. 43 om avtaler med forbruker om oppføring av ny bustad (bustadoppføringslova). Bustadoppføringslova bruker betegnelsen entreprenøren og forbrukeren, mens her brukes uttrykkene selger og kjøper om de samme betegnelsene. Bustadsoppføringslova sikrer kjøper rettigheter som ikke kan innskrenkes i kjøpekontrakten, jfr. bustadoppføringslova § 3. Prosjektet retter seg mot kjøper som ønsker å erverve bolig til eget bruk.
Kjøpe og selge - steg for steg
Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.