Sentralt

Tresberggata 3

Innbydende 3-roms leilighet med sørvendt beliggenhet - Gjennomgående moderne standard

Prisantydning

kr 2 250 000

Totalpris

kr 2 429 298

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 2 250 000

Omkostninger:

Tinglysning av hjemmelsdok.: kr 545,-
Tinglysning av pantedok.: kr 545,-
Sum omkostninger: kr 1 090,-

Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument. Det tas forbehold om endringer i avgifter/gebyrer.

Boligkjøperforsikring kr 6 900 – 9 700 (valgfritt tillegg)

Fellesgjeld

kr 178 208

Felleskost/mnd.

kr 6 500

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Nøkkelinformasjon

BRA:

90 m2

Postnummer:

5515 Haugesund

Eierform:

Andel

Energimerking:

F - Oransje

BRA-i:

65 m2

Byggeår:

1952

Etasje:

2

Rom:

3

Soverom:

2

BRA:

90 m2

Postnummer:

5515 Haugesund

Eierform:

Andel

Energimerking:

F - Oransje

BRA-i:

65 m2

Byggeår:

1952

Etasje:

2

Rom:

3

Soverom:

2

Visning

Henter visninger...

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Søk finansieringsbevis

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Til lånekalkulatoren

Selge egen bolig?

Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva kan kjøpe for.

Beskrivelse

Velkommen til Tresberggata 3 - En lekker 3-roms leilighet med sørvendt beliggenhet. Leiligheten er blitt pusset opp i sin helhet i 2019/2020 med blant annet nye overflater, ny kjøkkeninnredning, nytt baderom, nytt elektrisk og nytt rørsystem. Utvendig er alle vinduer byttet, ny terrassedør, utgangsdør og inngangsdør, samt ny kledning på fremside (nordsiden). Utgang fra stue til en herlig, solrik altan. Det medfølger 1 romslig bod kjeller og det er opparbeidet felles parkeringsplass. Beliggenheten er helt ypperlig for deg som ønsker å bo med nærhet til alt man behøver i det daglige. Her er det kort vei til det meste av skoler, servicetilbud og turmuligheter.

Kart

Kart over Tresberggata 3

Mer informasjon om eiendommen

Nærområdet

Nærområdet

Her ligger alt til rette for en urban tilværelse, med gangavstand til alt hva sentrum har og by på av servicetilbud. Byparken ligger i kort avstand fra boligen og er en av flere parkanlegg nærområdet har å by på. Videre har man for eksempel Biblioteksparken og Rådhusplassen for å nevne noen, som er nydelige steder å tilbringe finværsdagene. For øvrig byr området på flotte turområder og andre fritidsaktiviteter. Start for eksempel turen ved Haraldshaugen og gå Kyststien nordover til Kvalen, som lar deg vandre langs sjøen i et historisk område. Det finnes også flere nydelige badeplasser i nærheten, for eksempel Asalvika. Gågaten og byens kjøpesenter Markedet ligger innen kort avstand og tilbyr et godt utvalg av butikker. Legg middagen til kaien og nyt ett bedre måltid på en av byens resturanteter. Kveldsunderholdningen kan en legge til Festiviteten, byens storstue innen teater, konserter og andre forestillinger. Eller finn en god film som vises på lerretet i en av Edda-kino`s flotte saler. Alternativt har man selvsagt kaien og bylivet. Kort avstand til det meste av skoler, som HTG (Haugesund Toppidrettsgymnas) og Skeisvang vgs samt HVL (Høgskulen på Vestlandet - Haugesund) mm. Ellers kort avstand til bussholdeplass med hyppige avganger til øvrige bydeler.

Reguleringsplan

Eiendommen ligger i et område regulert til bolig. Kopi av situasjonskart, målebrev, reguleringsplaner m/bestemmelser etc. ligger vedlagt i salgsoppgaven eller kan fås ved henvendelse til megler. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse. Kommuneplaner: Id 1106plan-kp3 Kommuneplaner under arbeid: Id 202203 Reguleringsplaner: Id RL867 og Id RL791

Øvrig info

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Registerbetegnelse

  • Gårdsnummer: 26
  • Bruksnummer: 210
  • Kommunenummer: 1106 - Haugesund
  • Borettslag / Sameie navn: Skårebygg 3 Borettslag
  • Borettslag / Sameie organisasjonsnummer: 991071164
  • Borettslag / Sameie andelsnummer: 3

Informasjon borettslag / sameie

Vedtekter / Husordensregler:
Interessenter forplikter seg til å gjøre seg kjent med vedtekter og eventuelle husordensregler. Kopi av disse foreligger hos megler.

Styregodkjennelse:
Kjøper skal godkjennes av styret i borettslaget. Dette kan ikke nektes uten saklig grunn. Kjøper er forpliktet til å gjennomføre handelen uavhengig av om kjøper på overtakelesestidspunktet er godkjent av borettslaget som ny andelseier. Risikoen for å bli godkjent som ny andelseier påhviler kjøper. Dersom kjøper på overtakelsestidspunktet ikke er godkjent som ny andelseier, har kjøper ikke rett til å ta eiendommen i bruk jf. borettslagsloven § 4-5 (2). Blir kjøper ikke godkjent som ny eier må kjøper besørge videresalg av andelen. Hjemmelen overføres til kjøper og oppgjør utbetales til selger.

Forkjøpsrett:
Iht vedtektene så foreligger det ingen forkjøpsrett for de andre andelseierne i borettslaget.

Felleskostnader

kr 6 500 pr. mnd.

Felleskostnader inkluderer

Felleskostnader dekker betjening av andel fellesgjeld, bygningsforsikring, offentlige avgifter og diverse vedlikehold/drift. Felleskostnadene er opplyst av forretningsfører. Borettslaget står fritt til å fremforhandle andre avtaler og drift av borettslaget til enhver tid.

Fellesgjeld

Det ble på ekstraordinær generalforsamling vedtatt å ta opp lån på kr. 725.000,- med nedbetalingstid på 10 år. Lånet er ikke tatt opp pr 13.02.25. Økning i felleskostnadene per leilighet per måned ble kr. 2.080,-., dette beløpet er allerede tatt inn i dagens felleskostnader.

kr 178 208
Dette utgjør andelens fellesgjeld pr. 09.03.2025

Forsikringspolise

SP588351

Sikringsordning

Boligselskap er ikke tilknyttet sikringsordning

Areal

BRA: 90 m2
BRA-i: 65 m2
BRA-e: 25 m2

Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.

Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.

Etasje

2

Parkering

God parkeringsplass på felles tomt.

Eiendom

Tomteareal er 0 m2 eiet tomt.

Byggeår

1952

Innhold

BRA-i: gang, bad/vaskerom, stue/kjøkken og 2 soverom. BRA-e på loft: gjesterom/kontor BRA-e i kjeller: boder Det foreligger godkjente og byggemeldte tegninger, men det er avvik fra disse. Boligen er innvendig ombygget i forhold til byggemeldt tegning.

Standard

Leiligheten ligger i 2. etasje og har sørvendt altan med gode solforhold. Det er god planløsning samtidig som det gjennomgående god standard på innredning og utstyr. Lekker entré/gang som fører videre til stue/kjøkken, 2 soverom og bad. Åpen og romslig stue/kjøkken-løsning med store vindusflater som gir leiligheten et lyst og luftig preg, og en god romfølelse. Fra stue/kjøkken er det utgang til en herlig altan med gode solforhold. Moderne kjøkkeninnredning som glir pent inn som et møblement i stuen. Innredning med slette fronter og laminert benkeplate. God skap/skuffe-plass, moderne ventilator og integrerte hvitevarer. Stuen har ulike møbleringsmuligheter med god plass til et stort spisebord og sittegruppe. Boligen har 2 soverom av god størrelse med plass til garderobe. I tillegg er det innredet til gjesterom/kontor på loft (ikke godkjent). Helfliset baderom med varme i gulv. Flott baderomsinnredning med skuffer, samt speil med lys, i tillegg til dusjnisje og vegghengt toalett. Opplegg for vaskemaskin på bad. Det er bodplasser og fellesområder i kjeller. Utstyr/diverse: - Vannskadesikkert rør i rør system - Tilgjengelige avløpsrør er i plast - Naturlig ventilasjon - Det er installert luft/luft varmepumpe i 2018 - VV-bereder ca. 120l (Bereder står i bod på loft) - Automatsikringer og AMS strømmåler - Parkering med elbillader I tråd med Forbrukertilsynets gjeldende veileder for markedsføring av boliger skal all vesentlig informasjon om boligen fremheves i salgsoppgaven. Nedenfor gjengis derfor i stikkordsform de avvikene ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 (TG2) eller 3 (TG3). Det presiseres likevel at hele salgsoppgaven inklusiv tilstandsrapporten, selgers egenerklæring og andre vedlegg må gjennomgås nøye. Dette fordi forhold som er beskrevet i salgsdokumentene ikke kan påberopes som mangler. TG3: STORE ELLER ALVORLIGE AVVIK Innvendig - Etasjeskille/gulv mot grunn TGIU: KONSTRUKSJONER SOM IKKE ER UNDERSØKT Innvendig - Pipe og ildsted TG2: AVVIK SOM KAN KREVE TILTAK Utvendig - Balkonger, terrasser og rom under balkonger Innvendig - Radon Våtrom - 2. Etasje - Bad/vaskerom - Sanitærutstyr og innredning TG2: AVVIK SOM IKKE KREVER UMIDDELBARE TILTAK Våtrom - 2. Etasje - Bad/vaskerom - Sluk, membran og tettesjikt Tekniske installasjoner - Varmtvannstank

Hvitevarer

Det gjøres oppmerksom på at kun integrerte hvitevarer på kjøkken medfølger ved overdragelsen. Leveres uten noen form for garantier, ut over eventuell gjenværende leverandørgaranti.

Byggemåte

Boligbygg med flere enheter oppført i 1952. Bygget er oppført på grunnmur i betong, betonggulv. Yttervegger i treverk som er utvendig kledd med trepaneler. Etasjeskiller i tre. Saltak i trekonstruksjon som er tekket med takstein.

Eiendomstype

Andelsleilighet

Oppvarming

Elektrisk oppvarming. Varmepumpe.

Vei, vann og avløp

Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp. Alle eiendommer som er tilknyttet offentlig vann og avløp har private stikkledninger, som vedlikeholdes for eiers egen regning. For ytterligere opplysninger om de private stikkledningene tar man kontakt med kommunen.

Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel

I henhold til Hvitvaskingsloven har meglerforetaket plikt til å gjennomføre kundetiltak (ID kontroll, kontroll av reelle rettighetshavere, mv). Kundetiltak skjer løpende og vil blant annet gjennomføres når handel inngås og ved gjennomføring av oppgjøret, samt dersom det foreligger mistanke om hvitvasking eller terrorfinansiering.   Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres, skal meglerforetaket ikke gjennomføre transaksjonen med kjøper. Ved meglerforetakets avvikling av kundeforholdet, vil avtalen mellom partene være bindende, men meglerforetaket kan ikke bidra i gjennomføringen av handelen. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.   Meglerforetaket er forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim.

Budgivning

Eiendomsmeglere kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning hvor selger er forbruker, jfr. Informasjon om budgivning.   Alle bud og budforhøyelser med eventuelle forbehold, opplysning om finansiering og overtakelse skal sendes skriftlig til megler. Megler kan ikke formidle muntlige bud verken til selger, budgivere eller interessenter. Budgiver må legitimere seg med kopi av legitimasjon og underskrift. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt for budgivere som benytter e signatur, eksempelvis BankID eller MinID. Megler skal sende skriftlig varsel om bud og budforhøyelser til budgiver, selger og interessenter. Aksept av bud skal sendes skriftlig til budgiver og selger. Budgiver kan benytte budskjema, elektronisk budgiving, skannet budskjema sendt på mail eller annen godkjent skriftlig kommunikasjonsform, f.eks. App’er i forbindelse med budgivningen. Konferer med megler.   Megler har ikke ansvar for forsinkelser som skyldes teknisk feil. Under budrunden kan akseptfristene kortes inn ved mottakelse av nye bud.  Akseptfristen er absolutt, det vil si at selger må akseptere og kjøper meddeles aksept innen utløpet av akseptfristen.  Dersom du utsetter inngivelse av bud til tett opp mot akseptfristen er det en reell fare for at eiendommen kan bli solgt før ditt bud fremkommer til megler.   Husk alltid å ringe megler etter at du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt og kan formidles av megler.

Overtakelse

Etter nærmere avtale. Det gjøres oppmerksom på at det kreves styregodkjennelse av kjøper (20 dager fra mottatt søknad). Eiendommen kan ikke overtas før styregodkjenning foreligger.

Boligselgerforsikring

Selger har ikke tegnet boligselgerforsikring, men fylt ut egenerklæringsskjema som kjøper må sørge for å sette seg inn i før budgivning.

Boligkjøperforsikring

Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen de neste fem årene. Boligkjøperforsikring Pluss har samme dekning som boligkjøperforsikring + fullverdig advokathjelp på viktige rettsområder i privatlivet. Les mer om begge forsikringene i vedlagte materiell eller på help.no. Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket mottar kr 4.900,- i kostnadsgodtgjørelse for hver forsikringsavtale som formidles på Boligkjøperforsikring Pluss og kr 3.900,- i kostnadsgodtgjørelse for Boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring kan kun tegnes av privatpersoner som kjøper bolig til eget formål, og gjelder ikke for foretak eller næringsbygg.

Forsikringsselskap

If skadeforsikring NUF

Betalingsbetingelser

Kjøpesum og alle omkostninger skal være innbetalt til meglers klientkonto senest siste arbeidsdag før overtakelse.Det forutsettes at skjøte tinglyses på ny eier. Dersom kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen til seg må det tas forbehold om dette i bud.

Sentrale lover

Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.    Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til bygningssakkyndig og megler, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Statens kartverk og andre tilgjengelige kilder.   Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene.  Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.    Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf.§ 3-9 1. ledd 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.    På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er".  Selger kan ikke ta «som den er» forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.    Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker.    Forbrukerkjøp - definisjon Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.    Forbruker – avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.    En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.     Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.    Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).    Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.    Ikke-forbruker – avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning.    Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.    En forutsetning for salget er at skjøtet for eiendommen tinglyses på kjøper. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.    I tråd med eiendomsmeglingsforskriften vil informasjon om oppdragsgiver, salgsobjektet, interessenter og kjøper bli lagret av meglerforetaket i min. 10 år. Se em1.no for mer informasjon om vår behandling av personopplysninger.    

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter som henvender seg til megler vil bli registrert for videre oppfølging. For å bidra til effektive og sikre transaksjoner, er det nødvendig at eiendomsmeglingsforetakene og finansieringsforetakene kan utveksle opplysninger, herunder personopplysninger, av betydning for transaksjonen, raskt. For dette formålet er det utviklet en løsning som gjør at kjøpers og selgers finansieringsforbindelse vil kunne hente ut kjøpekontrakten og strukturerte data fra denne (navn, kjøpesum, overtagelsesdato o.l.) gjennom Altinn.

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Var det lett å finne informasjonen du lette etter?