Eidsvoll Verk

Låkegutua 1B

Stor og innholdsrik enebolig med 3-roms utleiedel | Flotte uteplasser og hage | Sentral og barnevennlig beliggenhet

Prisantydning

kr 6 300 000

Totalpris

kr 6 458 850

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 6 300 000

Omkostninger:

Kr 157 500 Dokumentavgift til staten, 2.5%
Kr 545 Tinglysing av skjøte
Kr 545 Tinglysing av pantedokument (per stk.)
Kr 260 Grunnboksutskrift
Kr 158 850 Sum omkostninger

Kr 17 900 Boligkjøperforsikring (valgfritt)
Kr 176 750 Sum omkostninger

Dokumentavgiftens størrelse forutsetter at eiendommen kjøpes til prisantydning. Det tas forbehold om endringer i offentlig gebyrer, satser etc.

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Visning

Henter visninger...

Nøkkelinformasjon

BRA:

223 m2

Postnummer:

2074 Eidsvoll verk

Eierform:

Selveier

Tomt:

840 m2

Energimerking:

D - Oransje

BRA-i:

223 m2

Byggeår:

2003

Etasje:

3

Rom:

8

Soverom:

6

BRA:

223 m2

Postnummer:

2074 Eidsvoll verk

Eierform:

Selveier

Tomt:

840 m2

Energimerking:

D - Oransje

BRA-i:

223 m2

Byggeår:

2003

Etasje:

3

Rom:

8

Soverom:

6

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Beskrivelse

Velkommen til Låkegutua 1B og 1C! Dette er en flott familiebolig med svært sentral beliggenhet. Eneboligen fremstår som lys og innbydende med god planløsning, godkjent utleiedel og flotte uteplasser. Boligen går over tre plan og inneholder blant annet 6 soverom, 3 bad og 2 stuer med vedovn. Boligen holder en gjennomgående god standard med lyse og romslige rom. Videre har eiendommen en flott hage med god boltreplass for hele familien! Bilen kan parkeres på gårdsplassen. Fra boligen er det kort vei til skoler, barnehager og alt man trenger i hverdagen. Gode pendlermuligheter fra Eidsvoll Verk stasjon som ligger 2 min unna. Herfra går det tog bl.a. til Oslo lufthavn, Lillestrøm og Oslo S (30 min) to ganger i timen. Det er også kort vei til turområder og badeplass. Velkommen til visning!

Kart

Kart over Låkegutua 1B

Mer informasjon om eiendommen

Nærområdet

Nærområdet

Velkommen til Låkegutua 1B! Denne flotte eneboligen ligger fint til i et populært og barnevennlig boområde på Eidsvoll Verk i Eidsvoll kommune. Boligen har en meget god intern beliggenhet på feltet. Her leker barna i trygge omgivelser på egen tomt. Fra boligen er det kort og trygg vei til skoler og barnehager - perfekt for barnefamilier! Eidsvoll Verk er et hyggelig, familievennlig og veletablert boligområde med nærhet til skoler, barnehager, kollektivtransport, marka og daglige servicetilbud. Området har kort vei til lekeplass, fotballbane, lysløype, skiløyper, alpinanlegg, idrettshall, treningssenter og bibliotek m.m. Hurdalssjøen har også flere badeplasser, samt egen småbåthavn med båtslipp, noe som fører til et yrende båt- og badeliv om sommeren. Skole: Barna i dette område sokner til Eidsvoll verk barneskole som ligger kun 900 meter fra huset. Råholt ungdomsskole ligger kun 1,2 km fra huset. For videregående er det flere å velge mellom. Både Eidsvoll videregående, Jessheim videregående og Nannestad videregående ligger i nærområdet. Om vinteren har Råholt bad et godt og variert tilbud til både mosjonister og svømmere, så vel som barnefamilier. Vannet er klorfritt og svømmehallen har stupetårn, samt innendørs og utendørs boblebad. På Eidsvoll finner du for øvrig den flotte Eidsvollsbygningen. Det er ca. 1,9 km til Råholt Sentrum og ca. 1 km til Eidsvoll Verk togstasjon. Dagligvarehandelen kan gjøres ved bl.a. Rema 1000 Råholt, Kiwi Råholt, Spar Råholt og Coop Marked på Råholt Amfi. Ønsker du ytterligere servicetilbud har kjøpesenteret Amfi Eidsvoll over 50 butikker og 3 restauranter. Det er også kort vei til Jessheim Storsenter som er et moderne kjøpesenter med over 140 ulike butikker og tilknyttede virksomheter. Til Eidsvoll sentrum Sundet er det ca. 11 km, her finner man i tillegg til kommunehuset også de fleste andre fasiliteter i hyggelige omgivelser. Eidsvoll er en jord- og skogbrukskommune, ligger på Øvre Romerike, helt nord i Viken (Akershus). Kommunen grenser i nord til Østre Toten og Stange, i øst til Nord-Odal og Nes, i sør til Ullensaker og i vest til Nannestad og Hurdal. Kommunen ligger også svært sentralt plassert, midt mellom Oslo - Gjøvik - Hamar - Kongsvinger, og bare 15 km fra den nye hovedflyplassen på Gardermoen. Området har opplevd stor vekst i forbindelse med hovedflyplassen på Gardermoen. Nå merkes ytterligere tilstrømming av nye tilflyttere. Tidsavstander med tog fra Eidsvoll verk stajson til Oslo Lufthavn Gardermoen er ca. 9 minutter og til Oslo Sentralbanestasjon er det ca. 30 minutter, tog til Eidsvoll stasjon tar ca. 3 minutter. Perfekt for pendlere! Avstander med bil: Jessheim: ca. 20 min. Gardermoen ca. 20 min. Lillestrøm ca. 35 min. Oslo S ca. 45 min. For info angående Eidsvoll Kommune se www.eidsvoll.kommune.no. Se også vedlagt nabolagsprofil som forteller mer.

Barnehage, skole og fritid

Se vedlagt nabolagsprofil. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen/bydelsadministrasjonen for oppdatert informasjon.

Skolekrets

BARNEHAGER I Eidsvoll kommune er det 6 kommunale og 13 private barnehager. De nærmeste barnehagene er: - Ankertunet barnehage - Andungen barnehage - Bønsmoen barnehage SKOLER Eidsvoll verk barneskole (1.-7. klasse) Råholt ungdomsskole (8. - 10. klasse)

Reguleringsplan

Eiendommen ligger i et uregulert område, men omfattes av kommuneplanens arealdel som et område avsatt til boligbebyggelse. Gjeldende kommuneplan: . Id 0237202001 Navn Kommuneplanens arealdel for 2021-2031 Plantype Kommuneplanens arealdel Status Endelig vedtatt arealplan Ikrafttredelse 13.04.2021 Delarealer: boligbebyggelse. Ingen reguleringsplaner under arbeid innenfor 100 meter fra eiendommen. Vi anbefaler alle budgivere å sette seg inn i gjeldende reguleringsbestemmelser. Kopi av situasjonskart, målebrev, reguleringsplaner m/bestemmelser etc. ligger vedlagt i salgsoppgaven eller kan fås ved henvendelse til megler. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse.

Velforening

Obligatorisk medlemskap i veilag. Det betales 1000 kr pr. kvartal. Selger opplyser: Veilaget utfører snømåking av Låkegutua, strøing og kosting, samt annet arbeid som er nødvendig ifbm veien. Veilaget har i den senere tid betalt for asfaltering av hele veien, inkl en liten del som eies av Låkegutua 1b (ved innkjøringen). Avtale om måking av gårdsplass kan gjøres privat med samme firma som veilaget bruker for veien, eller annen privat aktør.

Øvrig info

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Registerbetegnelse

  • Gårdsnummer: 132
  • Bruksnummer: 81
  • Kommunenummer: 3240 - Eidsvoll

Areal

BRA: 223 m2
BRA-i: 223 m2
TBA: 20 m2

Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.

Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.

Etasje

3

Parkering

Bilene kan parkers på boligens store gårdsplass.

Eiendom

Tomteareal er 840 m2 eiet tomt.

Pent opparbeidet tomt med plen, beplantning og hyggelige uteplasser. Gårdsplassen er dekket med pukk/grus.

Byggeår

2003

Innhold

Boligen består av følgende rom: Underetasje: Entrè, to boder, gang, bad, stue, kjøkken og to soverom. 1. etasje: Entrè, bad, stue, kjøkken og trappegang. 2. etasje: Gang, bad og fire soverom. Boligen disponerer i tillegg: - Nordvestvendt balkong på 20m².

Standard

1. ETASJE Entré: Man ønskes velkommen inn i en lys og innbydende gang med trapp opp til 2. etasje. Gangen har downlights i tak og varmekabler i gulv. Bad/vaskerom: Lyst bad med flislagte overflater og varmekabler i gulvet. Badet er innredet med servant, toalett og dusj. Fra badet er det en dør inn til et praktisk vaskerom. Kjøkken: Pent kjøkken med mye skap- og benkeplass. Takhøy innredning og profilerte fronter. Det er god plass til et spisebord på kjøkkenet. Stue: Boligen har en lys og lekker stue med store vindusflater som gir rikelig med naturlig lys. Lekker karnapp med store vindusflater som skaper en god atmosfære. God plass til en stor sofa, sittegrupper og spisebord. Stua er på hele 46 kvm og har flere innredningsmuligheter. Midt i rommet er det satt inn en flott, hvitlakkert og rentbrennende støpejerns-vedovn som varmer godt på kaldere dager. 2. ETASJE Bad: Pent bad med flislagte overflater og varmekabler i gulv. Badet er innredet med servant, toalett og dusj. Soverom: Boligen har fire lune soverom av god størrelse. Rommene lar seg enkelt møblere med seng, nattbord og garderobeløsning. UNDERETASJE - UTLEIEDEL: Kjøkken: Nytt og flott kjøkken i åpen løsning mot stuen. Innredningen består av hvite/glatte fronter, mørk benkeplate, vask og plexiglass over vask og komfyr/platetopp. Kjøkkenet har integrerte hvitevarer som oppvaskmaskin og kjøleskap. Det er montert komfyrvakt, men ikke waterguard. Stue: Hyggelig stue i underetasjen! Her er det god plass til å sofa, mediemøbler og spisebord. Stuen er en trivelig og lun stue som er perfekt for ungdommen i hus, eller som en TV-stue der man kan trekke seg litt tilbake. Bad: Bad i utleieleiligheten med flislagt gulv, dusj, toalett og servant med mye oppbevaringsplass. Opplegg for vaskemaskin/tørketrommel. Soverom: Det ligger 2 gode soverom i underetasjen. Soverommene har plass til seng, nattbord og garderobeløsning. Ellers finner man en romslig gang og to boder med god lagringsplass. Overflater: Det er overflater av parkett/laminat og fliser. Vegger med overflatebehandlet tapet/gips og panel. Takess og panel i himling. Takhøyde kjeller: Ca 2,40m. Takhøyde 1. etasje: Ca 2,40m. Takhøyde 2. etasje: Ca 2,40m(knevegger). For beskrivelse av tilstandsgrad (TG) 2, se punktet Byggemåte i salgsoppgaven.

Hvitevarer

Det gjøres oppmerksom på at kun integrerte hvitevarer på kjøkken medfølger ved overdragelsen. Leveres uten noen form for garantier, ut over eventuell gjenværende leverandørgaranti.

Adkomst

Se digitalt kart i finn-annonsen. Ved å trykke på kartet får du enkelt tilgang til en spesifisert reiserute fra din startdestinasjon til boligen. På visningsdagen vil det bli skiltet med visningsskilter fra EiendomsMegler 1.

Byggemåte

Informasjon er hentet fra vedlagte tilstandsrapport, datert 25.09.2025. Grunnmur og fundament: Boligen er oppført med grunnmur/kjeller. Grunnmur av antatt betong som er pusset/overflatebehandlet. Det er lagt på masser, samt fornyet deler av grunnmursplast i forbindelse med graving på fremsiden av boligen. Det er byttet grunnmursplast ca 50cm ned i bakken på siden med gårdsplassen. Bygning: Boligen er oppført med liggende kledning. Overflatebehandlet tre av fire sider i 2022. En side av huset er ikke lik de tre andre. Etasjeskille i trebjelkelag. Rom under terreng: Kjeller/Underetasje er innredet med kjøkken, stue, bad, bod, gang(egen inngangsdør) og to stk soverom. Det har vært vannlekkasje i kjeller - kjeller er derfor pusset opp etter første befaring. Ny befaring av kjeller ble utført 24/9-2025. Tak: Boligen er oppført med saltak. Boligen er oppført med takstein(rød). Takrenner og nedløp av stål. Montert nye renner/nedløp på påbygg i 2020. Det er stedvis manglende snøfangere. Det er etablert stige til pipe. Vinduer: Hvitmalte vinduer med 2-lags glass fra antatt 2002/2003. Det er ikke synlig stempling i glass. Dører: Innerdører er hvitmalte dører med profilert utførelse. Hvitmalt ytterdør og balkongdør. Trapper: Trapp fra kjeller til 1. etasje og trapp fra 1. etasje til 2. etasje. Lukket tretrapp til kjeller og åpen tretrapp til 2. etasje. Balkong/terrasse: Det er etablert en balkong med utgang fra stue. Balkongen er nordvestvendt. Balkongen er dekket med impregnert trevirke. Deler av balkong er fjernet. VVS-installasjoner: Avløpsrør: Avløpsrør av plast. Det er byttet deler av avløpsrør i kjeller - dette gjelder da fra vegg til installasjoner. Vannledning: Vannledninger av kobber og rør-i-rør system. Det er montert vannledninger fra vegg til installasjoner i kjeller. Fordelerskap er plassert på vaskerom. Det er etablert drensåpning fra fordelerskap. varmtvannsbereder fra 2003 plassert på vaskerom. Det er ikke montert fast tilkobling på bereder. Berederen er plassert i rom med sluk. Bereder i kjeller er ny(2025). Luftbehandling: Naturlig ventilasjon med luftespalter i vinduer. Mekanisk avtrekk fra alle bad og kjøkken. Elkraft: Det er foretatt EL-kontroll i forbindelse med vannlekkasje og utskifting av diverse elektriske anlegg i kjeller. Dette ble utført i forbindelse med vannlekkasje. Kontroll og arbeid er utført av Sigvartsen Elektro. Er det foretatt kontroll av det lokale el tilsyn i løpet av de siste 5 år? Ja. Nedenfor gjengis en kort oppsummering der den bygningssakyndige har beskrevet avvik ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 (TG2) eller 3 (TG3). TG2 med avvik som kan kreve tiltak: Grunnmur og fundament: Det registreres noe mindre riss/ sprekker i grunnmuren. Det anbefales å foreta en gjenpussing av sprekker i grunnmur, slik at forholdet kan observeres over tid, med tanke på om dette er under utvikling eller er stabilt. Rom under terreng: Ventilering av rom med spalteventiler i vindu. Samt mekanisk avtrekk fra bod og bad. Det er foretatt hulltaking i nedre del av vegg i kjellerstue. Det registreres ikke tegn til fukt på befaringstidspunktet. Bedre ventilering bør etableres. Balkong, terrasse, platting: Det registreres noe skjevheter i konstruksjonen. Rekkverkshøyde måles til ca 100cm. Terrassen er vasket og overflatebehandlet. Utbedring av ovennevnte forhold må påregnes. Vinduer: Det er ikke etablert beslag under bunnkarm på vindu montert i mur. For utenom dette er det ikke registrert tegn til avvik på befaringstidspunktet. Montering av beslag i bunnkarm på vinduer som er montert i mur anbefales. Dører: Det registreres noe ekstra slitasje på enkelte innvendige dører. Terskel til bad 1. etasje mangler noe feste. Det anbefales at terskel til dør på bad 1. etasje festes tilstrekkelig/fuges. Taktekking: Det registreres stedvis noe mose på taket som anbefales fjernet som et vedlikeholdstiltak. Kontrollen er kun utført fra bakkenivå. Det er derfor ikke foretatt kontroll av alle beslag og overganger. Mose anbefales fjernet som et vedlikeholdstiltak. Det anbefales også på generelt grunnlag en kontroll av beslag rundt gjennomføringer når dette er mulig. Utstyr på tak: Det er stedvis manglende snøfangere. Det er etablert stige til pipe. Det anbefales at snøfangere etableres der dette mangler. Etasjeskille og gulv på grunn: Med bruk av laser ble det registrert lokalt avvik på rommet innenfor 2 meter på mellom 10 og 20 mm. Noe ekstra slitasje på overflater, samt bom/sprekk i fliser gang 1. etasje og i kjeller. Ikke behov for umiddelbare tiltak men ved evt. legging av nytt gulv som stiller krav til planhet av underlaget, må tiltak påregnes. Det anbefales at flis som har «bom»/sprekk og manglende fug skiftes. Ildsted/Skorstein: Det er ikke oppsatt forskriftsmessig stige slik at pipa ikke er kontrollert utvendig over tak. På generelt grunnlag anbefales det en vurdering/kontroll av pipa/ildsteder utført av brann- og feiervesen. Kjøkken: Det registreres noe ekstra slitasje/merker på kjøkkenfronter. Det registreres også noe fuktmerker på fronter ved vask. Det er søkt etter fukt på overflater, det registreres ikke tegn til fukt her. Trapp: Noe ekstra slitasje i trapp til 2. etasje. Trappene mangler håndløper langs veggen som er et krav iht dagens forskrift. Trapp til kjeller er ubehandlet. Håndløper på veggen for bedre sikkerhet anbefales etablert. Varmtvannsbereder: Berederen er over 20 år har usikker restlevetid. Det er ikke montert fast tilkobling på bereder. Berederen er plassert i rom med sluk. Det registreres ikke tegn til lekkasjer eller skader på befaringstidspunktet. Bereder i kjeller er ny(2025) - her settes TG-1. En utskifting av bereder som følge av oppnådd alder/( over 20 år) er påregnelig. Det anbefales også montering av fast tilkobling. Ventilasjon: Det er naturlig ventilasjon gjennom luftespalter i vindu, samt mekanisk avtrekk på bad og kjøkken. Kjeller burde etablere luftespalter på yttervegg for bedre luftkvalitet. På generelt grunnlag kan det anbefales etablering av klaffventiler på yttervegg/balansert ventilasjon for bedre luftkvalitet. Våtrom: Bad kjeller: overflater: Fallforhold til sluk, og høydeforskjell mellom topp sluk og topp membran ved dør, er tilfredsstillende. Det måles en høydeforskjell på ca 2,5cm. Stedvis bom i flis (manglende heft til underlaget) med risiko for at flis kan løsne. Fliser med «bom» kan løsne, det anbefales at disse skiftes. Våtrom: Bad kjeller: membran, tettesjikt og sluk: Pga flislim er det ikke mulig å kontrollere om det er klemring eller bruk av membran. Det gjøres oppmerksom på at membran har nådd en alder på over 20år. TG-2 settes på bakgrunn av at membran har nådd en alder på over 20år. Det anbefales at dokumentasjon på utførelse av membran, tettesjikt og sluk fremskaffes. Det anbefales at det fortsatt brukes dusjkabinett for å begrense overflater med fritt vann. Våtrom: Bad/Vaskerom 1. etasje: overflater: Gulvet har fall til sluk, men dette er mindre enn referansenivået. Det måles en høydeforskjell på ca 0,7cm. Enkelte flis ved dør er skadet / sprukket. Det er hull i gulvskinne på dusj slik at evt lekkasjevann ledes til sluk. Flis som er skadet anbefales skiftet. Det gjøres oppmerksom på at badet har lite fall til sluk, dette burde kontrolleres med jevne mellomrom. Det kan også settes inn dusjkabinett som et tiltak. Våtrom: Bad/Vaskerom 1. etasje: membran, tettesjikt og sluk: Pga flislim er det ikke mulig å kontrollere om det er klemring eller bruk av membran. Det gjøres oppmerksom på at membran/tettesjikt har nådd en alder på over 20år. Det anbefales at det fremskaffes dokumentasjon på utførelse av membran/tettesjikt. Våtrom: Bad/Vaskerom 1. etasje: sanitærutstyr: Det er fuktskader pga vannsøl, på baderoms innredningen. Fuktskade i servantskap bør utbedres. Våtrom: Bad 2. etasje: overflater: Det er ikke tilfredsstillende høydeforskjell mellom topp sluk og topp tettesjikt ved dør. Gulvet har noe fall til sluk, men dette er mye mindre enn referansenivået. Det måles en høydeforskjell på ca 0,3cm. Det måles ikke motfall fra hjørne ved toalett, der vises en høydeforskjell på ca 1cm. Det er tatt hull i gulvskinne på dusj slik at evt lekkasjevann ledes til sluk. Avtrekkskanal er ført gjennom tak og opp på kaldloft. Det registreres ikke tegn til kondens rundt denne. Badet fungerer med dagens tilstand, men på grunn av påviste forhold anbefales montert et dusjkabinett for å unngå at vann ikke ledes til sluk i påvente av en oppgradering. Fall på gulvet må kontrolleres over tid. Dersom det vil være et problem ved dusjsone, må tiltak vurderes. Våtrom: Bad 2. etasje: membran, tettesjikt og sluk: Det registreres ikke tegn til avvik på befaringstidspunktet. Det gjøres oppmerksom på at membran/tettesjikt har nådd en alder på over 20år. Med tanke på alder på membran/tettesjikt må denne holdes under oppsyn. Det vil være påregnelig med oppgradering av denne på sikt. Det anbefales at det monteres dusjkabinett for å begrense overflater mot fritt vann. Våtrom: Bad 2. etasje: sanitærutstyr: Det er fuktskader pga vannsøl, på baderoms innredningen. Utenom dette registreres det ikke tegn til avvik på befaringstidspunktet. Fuktskade i servantskap bør utbedres. TGIU - Konstruksjoner som ikke er undersøkt: Takkonstruksjon: Det var ikke reist noen stige slik at takkonstruksjonen er inspisert fra bakken. Det anbefales på generelt grunnlag at takkonstruksjonen kontrolleres når dette er mulig. Elektrisk: Det er foretatt EL-kontroll i forbindelse med vannlekkasje og utskifting av diverse elektriske anlegg i kjeller. Dette ble utført i forbindelse med vannlekkasje. Kontroll og arbeid er utført av Sigvartsen Elektro. På genrelt grunnlag vil det alltid anbefales en utvidet EL-kontroll. Eventuelle tiltak/kostnader vurderes deretter. Opplistingen over er ikke uttømmende og du oppfordres til å lese og sette deg grundig inn i alt salgsmateriell. For ordens skyld nevner vi at TGIU står for «tilstandsgrad ikke undersøkt», f.eks. fordi en del av bygget ikke har vært tilgjengelig for inspeksjon. Disse delene kan dermed ha feil eller mangler som ikke er avdekket.

Eiendomstype

Enebolig

Oppvarming

Vedovn, panelovner og varmekabler på alle bad, vaskerom og gang kjeller/1. etasje. Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning følger dette heller ikke med. Ifølge selger skal varmekilder fungere på en tilfredsstillende måte.

Vei, vann og avløp

Det fører en privat vei frem til denne eiendommen. Den private veien er tilknyttet offentlig vei. De eiendommene som er tilknyttet den private veien må dekke utgifter til vedlikehold, snømåking osv. Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp. Alle eiendommer som er tilknyttet offentlig vann og avløp har private stikkledninger, som vedlikeholdes for eiers egen regning. For ytterligere opplysninger om de private stikkledningene tar man kontakt med kommunen. Eiendommen har vannmåler.

Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel

Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og er forpliktet til å rapportere til Økokrim om mistenkelige transaksjoner. Lov om hvitvasking innehar også strenge regler om kontroll av legitimasjon fra alle parter i handelen, herunder, selger, kjøper og fullmektiger for disse.

Budgivning

Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt salgsoppgaven. Megler kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn klokken 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning, dersom selger er forbruker. Det kan hende at fristene for å akseptere bud blir kortere etter hvert som det kommer inn nye bud. Det er budgiver som setter fristen for når et bud må være akseptert og denne fristen er absolutt. Det betyr at selger må akseptere budet og kjøper må ha mottatt aksepten innen fristens utløp. Dersom du legger inn bud tett opp mot akseptfristen, er det en reell fare for at eiendommen blir solgt før budet når frem til megler. Husk å ringe til megler etter du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt av megler. Megler tar ikke ansvar for forsinkelser på el- eller telenettet, eller andre tekniske feil. Alle bud og budforhøyelser med eventuelle forbehold, opplysning om finansiering og ønsket overtakelse, skal sendes skriftlig til megler. Megler kan ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet (hemmelige bud og/eller hemmelige forbehold) skal holdes skjult for andre budgivere og interessenter. Megler skal sende skriftlig varsel om bud og budforhøyelser, som kan formidles, til budgiver, selger og interessenter. Når et bud aksepteres, skal megler sende skriftlig beskjed om det til både budgiver og selger. Megler skal kontrollere budgivers finansiering før handel inngås. Dersom slik kontroll ikke lar seg gjennomføre, skal selger motta skriftlig informasjon om dette, og mulige konsekvenser. Dersom megler ikke får kontrollert budgivers finansiering, kan det derfor medføre at en annen budgiver – også en med lavere bud – anbefales overfor selger. For å legge inn bud kan du enkelt legge inn bud via EiendomsMegler 1s «gi bud»-knapp i nettannonsen, eller benytte budskjema, elektronisk budgivning, skannet budskjema sendt på e-post eller annen godkjent skriftlig metode. Skal du legge inn bud må du legitimere deg med kopi av legitimasjon og signatur. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt dersom budgiver benytter e-signatur, for eksempel BankID. Ta en prat med megler om hvordan du legger inn bud.

Overtakelse

Etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtagelsesdato i vedlagte budskjema. Samtlige nøkler som selger disponerer vil bli overlevert på overtakelsesdagen.

Andre relevante opplysninger

Noe tekst og sammenstilling av informasjon i dette oppdraget er laget ved hjelp av AI, og kvalitetssikret av megler/fagansvarlig/ansvarlig megler.

Boligselgerforsikring

Selger har kjøpt boligselgerforsikring fra Fremtind forsikring. Forsikringen dekker helt eller delvis selgers økonomiske ansvar dersom boligkjøper oppdager feil eller mangler ved overtakelse av boligen. Forsikringen gjelder i 5 år fra overtagelse, men også i perioden mellom budaksept og overtakelse i inntil 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 millioner kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen.   Forsikringen dekker blant annet ikke salg til leietaker eller personer som bor eller har bodd på eiendommen de siste 12 måneder, og verditap som følge av insekter/skadedyr. Se nettsidene til Sparebank 1 for mer informasjon om hva forsikringen dekker og hvilke begrensninger som gjelder: https://www.sparebank1.no/nb/bank/privat/forsikring/boligselgerforsikring.html   Kjøper har plikt til å gjøre seg kjent med selgers egenerklæring. Egenerklæringen er lagt ved salgsoppgaven.

Boligkjøperforsikring

Kjøper har anledning til å tegne boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som dekker utgifter forbundet med juridisk bistand, fagkyndig uttalelse og saksomkostninger. Forsikring er valgfri. Pris er fra kr 8 600 til 17 900.   Forsikringen er meglet frem av Söderberg & Partners og er plassert hos Gar-Bo Försäkring AB. Skadebehandlingsselskapet er Crawford & Company . Kjøper logger selv inn i portalen til Søderberg & Partners og bekrefter at de ønsker å inngå et forsikringsmeglingsoppdrag og dermed få mulighet til å tegne boligkjøperforsikring. For at anmodningen om kjøp av forsikring skal imøtekommes og portalen kunne benyttes, utleverer meglerforetaket informasjon om kjøperne til Søderberg & Partners, så snart bud er akseptert. Søderberg & Partners sletter opplysningene som innhentes når tidspunktet for kontraktsmøtet har passert og det er klart at kjøper ikke velger å tegne Boligkjøperforsikring. For de kjøperne som tegner forsikring, vil opplysningene lagres av Søderberg & Partners for ulike formål med ulike lagringstid i tråd med beskrivelsen i personvernerklæringen: https://www.soderbergpartners.no/personopplysninger-og-informasjonskapsler/   Les mer om forsikringen i vedlagte materiell eller på https://eiendom.soderbergpartners.no/ Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket mottar kr 4 873 i honorar for hver forsikringsavtale som formidles for borettslagseiendom, kr 6 856 for seksjonert eiendom/aksjebolig og kr 7 709 for enebolig/fritid/tomt. Boligkjøperforsikring kan kun tegnes av privatpersoner som kjøper bolig til eget formål, og gjelder ikke for foretak eller næringsbygg.   Ved kjøp av landbrukseiendom, herunder småbruk, er det kun forhold vedrørende våningshuset som omfattes av forsikringen.   Ved kjøp av kombinasjonseiendom dekker forsikringselskapet bare for skader ved den delen av boligen som er regulert til boligformål.  

Avgiftsbeskrivelse

Den totale årlige kostnaden vil variere etter eget forbruk. Kommunale gebyrer er en kombinasjon av forskudd, abonnement og enkeltgebyrer fakturert etter levert tjeneste. Kommunen kjenner ikke samlet gebyr for en eiendom for et år før året er omme. Fakturert beløp i 2024 Avløp 15 586,55 kr Eiendomsskatt 8 996,00 kr Feiing 1 051,36 kr Renovasjon 8 329,00 kr Vann 12 590,87 kr Sum 46 553,78 kr

Betalingsbetingelser

Kjøpesum og alle omkostninger skal være innbetalt til megler klientkonto før overtakelse. Det forutsettes at skjøte tinglyses på ny eier. Dersom kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen til seg må det tas forbehold om dette i bud.

Fasiliteter

  • Balkong / Terasse

Adgang til utleie

Eiendommen har godkjent utleiedel og er registrert med to bruksenheter.

Radon

Det er ikke utført radonmåling og det er heller ikke krav til dette. Kjøper overtar eiendommen slik, og er selv ansvarlig for å utføre eventuelle tiltak. For mer informasjon vedrørende radon se www.dsa.no.

Sentrale lover

Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.   Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til bygningssakkyndig og megler, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Statens kartverk og andre tilgjengelige kilder.   Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.     Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf.§ 3-9 1. ledd 2. pkt. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.    På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er".  Selger kan ikke ta «som den er» forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud.    Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker.    Forbrukerkjøp - definisjon: Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.   Forbruker - avtalevilkår: Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte.   En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.   Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2 % eller mer og minimum 1 kvm.   Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).   Ikke-forbruker (næringsdrivende) - definisjon: Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp.    Ikke-forbruker - avtalevilkår: Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning.    Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8.    En forutsetning for salget er at skjøtet for eiendommen tinglyses på kjøper. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.   I tråd med eiendomsmeglingsforskriften vil informasjon om oppdragsgiver, salgsobjektet, interessenter og kjøper bli lagret av meglerforetaket i min. 10 år. Se em1.no for mer informasjon om vår behandling av personopplysninger.

Personopplysningsloven

Vi gjør interessenter og kjøpere oppmerksom på at vi vil behandle, iht. personopplysningsloven, dine personopplysninger i den utstrekning dette er nødvendig for å oppfylle våre lovpålagte forpliktelser, herunder for å kunne foreta kundekontroll etter hvitvaskingsloven samt for å utføre oppgaver som vi er pålagt etter eiendomsmeglingsloven.

Kommunalinfo

  • Kommunale avgifter: kr 37 590
  • Eiendomsskatt: kr 5 322
  • Informasjon om eiendomsskatt: I kommunen som eiendommen ligger, er det innført eiendomsskatt på boliger og annen fast eiendom. Se kommunens nettsider for mer informasjon.

Var det lett å finne informasjonen du lette etter?