BRINKEN / JESSHEIM
Brinkvegen 8D
Moderne, lyst & trivelig rekkehus med hyggelige uteplasser |3 sov, bad + vaskerom |Parkeringsplass m/lader |Barnevennlig
Prisantydning
kr 4 200 000
Totalpris
kr 4 306 090
kr 4 200 000
Kr 105 000 Dokumentavgift til staten, 2,5%
Kr 545 Tinglysing av skjøte
Kr 545 Tinglysing av pantedokument (per stk.)
Kr 106 090 Sum omkostninger
Kr 17 900 Boligkjøperforsikring (valgfritt)
Kr 123 990 Sum omkostninger inkl. boligkjøperforsikring
Dokumentavgiftens størrelse forutsetter at eiendommen kjøper til prisantydning.
Det tas forbehold om endringer i offentlige gebyrer, satser etc.
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Visning
Henter visninger...
Nøkkelinformasjon
94 m2
2050 Jessheim
Selveier
137 m2
D - null
91 m2
1975
2
4
3
94 m2
2050 Jessheim
Selveier
137 m2
D - null
91 m2
1975
2
4
3
Selge egen bolig?
Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.
Beskrivelse
Velkommen til denne hyggelige boligen i Brinkvegen 8D! Rekkehuset gir et godt førsteinntrykk via inngangspartiet. Videre byr boligen på fine uteplasser med utgang fra både hovedsoverommet og stuen. Innvendig venter en lun og koselig atmosfære med stilrene overflater i delikate farger. Boligen fordeles fint over to etasjer, hvor 1. etasje byr på to gode soverom, bad, vaskerom og gang. Oppe i 2. etasje venter en fin stue, separat kjøkken og soverom. Verdt å merke seg: - Tre gode soverom - Varmepumpe fra 2022 - Parkeringsplass m/elbillader Boligen har en barnevennlig og attraktiv beliggenhet på Brinken med nærhet til barnehage og barneskole. Fra boligen er det kort vei til Jessheim sentrum med alle bymessige fasiliteter, og det er god offentlig kommunikasjon i området.
Kart
Mer informasjon om eiendommen
Nærområdet
Boligen har en attraktiv og sentral beliggenhet i det etablerte boligområdet Allergodt/Brinken på Jessheim. Dette er et område som gjør hverdagen enkel for familier, med Døli barneskole og flere barnehager, som Døli og Verkensveien, kun en kort spasertur unna. For pendlere er beliggenheten praktisk, med busstoppeene Dølihagan og Verkensvegen i nærheten og kun 15 minutters gange til Jessheim stasjon, som gir gode togforbindelser. I tillegg er det kun en kort kjøretur på under 10 minutter til Oslo lufthavn Gardermoen. For dagligvarehandel finnes både Rema 1000 og Joker i nærområdet. Jessheim sentrum, med Jessheim Storsenter og et bredt utvalg av butikker, servicetilbud og spisesteder, ligger kun en kort kjøre- eller sykkeltur unna. Kulturtilbudet i sentrum er også rikt, med arrangementer for alle aldre på Ullensaker Kulturhus. Området byr på rike muligheter for friluftsliv og rekreasjon. Rett utenfor døren har man tilgang til Jessheim-marka, og Ullensaker Turlag har over 110 km med merkede stier i kommunen. En kort kjøretur tar deg til det populære friluftsområdet Nordbytjernet, som tilbyr flotte turstier, badeplasser og volleyballbaner. For innendørs aktiviteter finnes treningssentre som EVO Jessheim, klatresenteret Høyt Under Taket og Jessheimbadet, som sikrer et variert aktivitetstilbud året rundt.
Barnehage, skole og fritid
Se vedlagt nabolagsprofil. Dersom skole- og barnehagetilbud er av betydning for kjøpet, ber vi om at det rettes en særskilt henvendelse til kommunen/bydelsadministrasjonen for oppdatert informasjon.
Reguleringsplan
Eiendommen er regulert til bolig i reguleringsplan for «Døli vestre» m/best. stadfestet 31.08.1979. Avsatt i kommunedelplan for: Jessheim til: boligbebyggelse - nåværende. vedtatt 17.06.2025. Grenser inntil reguleringsplan for: «Renalstuvegen» vedtatt 23.01.2012. Området der eiendommen ligger, er stadig under endring og utvikling. Vi anbefaler derfor alle interessenter og budgivere om å sette seg inn i gjeldende reguleringsbestemmelser. Kopi av situasjonskart, målebrev, reguleringsplaner med tilhørende bestemmelser ligger vedlagt salgsoppgaven eller kan fås ved henvendelse til megler.
Velforening
Det er pliktig medlemskap i Sameiet Østre Allergot Vel, bestående av 30 enheter, fordelt på 16 atriumshus og 14 rekkehus. Sameiets formål er å forestå driften av de deler av eiendommen gnr 134 bnr 254 som av Ullensaker bygningsråd er regulert til friarealer, veier, plasser og eventuelt senere fellesanlegg. Felleskostnader betales 15. mai og 1. november med kr 6 000 per termin. Felleskostnadene dekker måking, strøing, klipping av fellesplen, oppgraderinger av sameiets fellesareal og kostnader til dugnad. Planlagt vedlikehold: - Ny asfaltering på øvre parkeringsplass er vedtatt, men ikke i 2026. - Det jobbes med å få til en ny lekeplass på sikt. Dette gjøres av frivillige i sameiet og kommer an på om man får tilskudd av kommunen. Alle har rett til én parkeringsplass. Man kan søke om å leie en ekstra biloppstillingsplass hvis man har to biler. Da betaler man kr 1 000 fordelt på to terminer, noe som faktureres sammen med felleskostnaden. Det er også flere gjesteparkeringer (får eget p-bevis). Dugnad holdes to ganger i året, en på våren og en på høsten (frivillig deltakelse). Sameiermøtet holdes én gang i året, rundt mars. Styret består av 3-5 medlemmer.
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Registerbetegnelse
- Gårdsnummer: 134
- Bruksnummer: 262
- Kommunenummer: 3209 - Ullensaker
- Borettslag / Sameie navn: Sameiet Østre Allergot Vel
- Borettslag / Sameie organisasjonsnummer: 919666528
Areal
BRA: 94 m2
BRA-i: 91 m2
BRA-e: 3 m2
TBA: 24 m2
Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.
Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.
Etasje
2
Parkering
Det følger med en fast parkeringsplass med lader på oppstillingsplass. Denne er koblet direkte i boligens sikringsskap. Det er knyttet bruksrett til parkeringsplassen. Bruksretten gjelder så lenge sameieren er eier av sameierandelen. Bruksretten følger sameierandelen ved overdragelse. Man kan søke om å leie en ekstra biloppstillingsplass hvis man har to biler. Da betaler man pr. i dag kr 1 000 fordelt på to terminer, noe som faktureres sammen med felleskostnaden. Det er også flere gjesteparkeringer (får eget p-bevis).
Eiendom
Tomteareal er 137 m2 på eiet tomt.
Pent opparbeidet tomt med hyggelige uteplasser.
Informasjon fra kommunen den 19.02.2026:
En eller flere grensepunkt er ikke koordinatfestet eller er koordinatfestet med lav nøyaktighet.
Byggeår
1975
Innhold
Rekkehus over to plan som er oppført i 1975. Boligen har flere oppgraderinger etter byggeår. 1. Etasje: gang/entre, bad, vaskerom og to soverom. 2. Etasje: stue, kjøkken og soverom. - Terrasse på 12 m². - Balkong på 12 m². - Utvendig bod ved inngangspartiet på 3 m². - Parkeringsplass med lader.
Standard
1. ETASJE Entré: Man ønskes velkommen fra et pent opparbeidet inngangsparti. Inne i entréen er det god plass til oppheng av yttertøy og til å sette fra seg sko. Det er ytterligere oppbevaringsmuligheter i en praktisk bod. Bad: Pent bad med gulvbelegg og baderomsplater på vegger. Badet ble pusset opp i 2016 og har ny baderomsinnredning fra 2025. Rommet er innredet med servantskap med glatte fronter og vask, speilskap med belysning, toalett og dusjhjørne. For ekstra komfort er det gulvvarme og mekanisk avtrekk på badet. Vaskerom: Ved siden av badet ligger et vaskerom. Vaskerommet ble pusset opp i 2016 med nye overflater. Rommet har opplegg for vaskemaskin og tørketrommel, utslagsvask og varmtvannsbereder fra 2025. To soverom: To av boligens tre soverom ligger i 1. etasje. Det største soverommet har god plass til dobbeltseng og nattbord. Her medfølger en romslig skyvedørsgarderobe. Selger opplyser om at det kommer skyvedører i eik med sort innramming. Fra dette soverommet er det utgang til stor terrasse på 12 m². Det andre soverommet er i dag innredet som et walk-in med god oppbevaringsplass. PAX garderoben medfølger ved salg. Rommet egner seg også godt som gjeste-/barnerom eller kontor, og har plass til seng, skrivepult og garderobeskap. 2. ETASJE Stue: I andre etasje finner du stuen, boligens sosiale samlingspunkt. Med gjennomgående løsning og store vinduer oppleves stuen som romslig og luftig. Stuen har plass til både sittegruppe og spisebord. Veggene er malt i delikate farger og gulvet er belagt med laminat. En effektiv varmepumpe fra 2022 sørger for behagelig innetemperatur. Fra stuen er det utgang til en sørvendt balkong på 12 m². Kjøkken: Lyst kjøkken fra Drømmekjøkken (nytt i 2016) med god skap- og benkplass. Innredningen består av hvite/profilerte fronter, sorte håndtak, mørk laminatbenkeplate og sorte kitchenboard mellom benkeplate og overskap. Alle hvitevarene på kjøkkenet er fra 2022 og følger ved salg. Kjøkkenet har mekanisk avtrekk og waterguard. Det er ikke montert komfyrvakt. Soverom: Boligens tredje soverom ligger i 2. etasje. Dette soverommet er også av god størrelse og har plass til dobbeltseng, nattbord og garderobeløsning. Rommet egner seg godt som barnerom, gjesterom eller kontor. I rommet finner du luken til et romslig loft med svært god lagringsplass. Overflater: Gulvoverflater: laminat og vinyl/gulvbelegg. Vegger: overflatebehandlet panel, gips og plater. Himling: panel. Takhøyde 1. etasje: 2,40m. Takhøyde: 2. etasje: 2,40m. For beskrivelse av tilstandsgrad (TG) 2, se punktet Byggemåte i salgsoppgaven. Interessenter oppfordres spesielt til å undersøke disse forholdene som er gitt TG2 nærmere, da gitte tilstandsgrader her er et konkret uttrykk for alder/slitasje/ødeleggelser/konsekvenser som innebærer kostnader til utbedring. Kjøper må innta disse vurderingene og medfølgende utbedringskostnader i sin kjøpsbeslutning, jf. avhl. § 3-10. Det samme gjelder eventuelt andre opplysninger om kjente risikofaktorer, som for eksempel ufaglært arbeid, begrenset kontroll av det elektriske anlegget og opplysninger fra selgers egenerklæringsskjema.
Hvitevarer
Det gjøres oppmerksom på at alle hvitevarene på kjøkkenet medfølger i kjøpet. Hvitevarene leveres uten noen form for garantier, utover eventuelle gjenværende leverandørgaranti.
Adkomst
Se digitalt kart i finn-annonsen. Ved å trykke på kartet får du enkelt tilgang til en spesifisert reiserute fra din startdestinasjon til boligen. På visningsdagen vil det bli skiltet med visningsskilter fra EiendomsMegler 1.
Byggemåte
Informasjon er hentet fra vedlagte tilstandsrapport, datert 05.03.2026. Bygning: Byggegrunn av løsmasser og pukk/stein. Boligen er oppført med støpt plate på mark. Boligen er oppført med liggende og stående kledning. Kledningen er overflatebehandlet mørk. Boligen er oppført med støpt gulv i 1. etasje og trebjelkelag i etasjeskille. Tak: Boligen er oppført med saltak og W-takstoler. Taket er tekket med sort pappshingel. Tidligere rapport viser til at shingel er byttet i 2012 og deretter lagt ny shingel over eksisterende i 2020. Boligen er oppført med kaldtloft med luke/stige via soverom i 2. etasje. Det er ikke lagt gulv på store deler av loft, samt at det er mye oppbevaring. Det registreres luftespalter for lufting av konstruksjonen. Vinduer: Boligen har hvitmalte vinduer med to-lags glass fra 2014. Vinduene er antatt byttet i 2014/2016. Dører: Innvendige dører er hvitmalte med profilert utførelse, byttet i 2016. Ytterdør og terrassedører er hvitmalte med glass/vindu. Balkong/terrasse: Boligen har en sørvendt balkong og terrasse. Eier har lagt plater over terrassebord på balkong. VVS-installasjoner: Vannledningene i boligen er av rør-i-rør system og kobber. Innvendige vannledninger er byttet i 2016 (Dette gjelder ikke vannledninger inn til boligen/stoppekran). Det er etablert fordelerskap på vaskerom. Vannledninger inn til boligen og stoppekran er av eldre dato. Avløpsrørene er av plast, og de innvendige rørene ble byttet i 2016. Varmtvannsberederen er en OSO S200 på 194 liter fra 2024, plassert på vaskerommet. Ventilasjon: Boligen er oppført med naturlig ventilasjon med klaffventiler på yttervegg og luftespalter i vindu. Mekanisk avtrekk fra kjøkken og bad. Elektrisk anlegg: Sikringsskap er plassert i gang og har automatsikringer. Er det foretatt kontroll av det lokale el-tilsyn eller utført utvidet el-kontroll i løpet av de siste 5 år? - Nei Har eier opplyst om arbeider utført etter opprinnelig byggeår? - Ja. Eier opplyser om at store deler av det elektriske anlegget(innvendig) er byttet i 2016. Det er byttet vifte bad, stikk og lamper som det foreligger dokumentasjon på. Eier opplyser om at det montert lamper/skinne i tak 2. etasje, EL-bil lader og stikk til varmepumpe(ute)- dette er utført som vennetjeneste. Er det manglende samsvarserklæring på arbeider utført etter 01.01.1999? - Ja. Det foreligger ikke samsvarserklæring på arbeider som er utført som vennetjeneste. Er det manglende kursfortegnelse? - Nei Er det manglende samsvar mellom kursfortegnelse og antall sikringer? - Nei Er det tegn på varmgang (termiske skader) på kabler, brytere, downlight, stikkkontakter, og elektrisk utstyr? - Nei Er plugg (støpsel) på berederen brunsvidd? - Nei Er kabler utilstrekkelig festet? - Nei Er det tegn til at kabelinnføringer og hull i inntak og sikringsskap ikke er tette? - Nei Spørsmål til eier: Løses sikringene ofte ut? - Nei Spørsmål til eier: Har det vært brann, branntilløp eller varmgang i anlegget? - Nei TG2 - Avvik som kan kreve tiltak: - Balkong, terrasse, platting | Det registreres noe ekstra værslitasje på overflater av terrasse. Det er ikke mulig med undersøkelse av overflater på balkong da disse er dekket med plater. Det anbefales en overflatebehandling av terrasse. Konsekvenser av at det ikke overflatebehandles vil være at det blir fukt/råte i trevirke. Det anbefales at plater fjernes for ytterligere undersøkelser - eventuelle tiltak/kostnader vurderes deretter. Det gjøres oppmerksom på at rekkverk på balkong er lavere enn dagens forskrift. - Dører | Det registreres noe ekstra slitasje på enkelte dørblad. Dette gjelder spesielt på ytterdør og dør til bad. Det kan anbefales en overflatebehandling på dørblader/karmer. - Yttervegger | Det er ikke mulig å kontrollere lufting mellom kledning og veggkonstruksjon pga snø og tilliggende konstruksjoner rundt boligen. Det gjøres oppmerksom på at manglende lufting gir økt risiko for fuktskader i konstruksjonen. Det registreres bruk av musebånd på bod, det ikke kontrollert ytterligere pga tilliggende konstruksjoner. Kledningen har normal værslitasje. Det blir registrert spor etter mus på loft og i bod - det er ukjent omfang og om dette er nytt/gammelt. TG-2 settes på bakgrunn av spor etter mus på loft og at denne antatt har gått via kledning pga manglende musetetting. Det anbefales at det foretas ytterligere undersøkelser av kledning(lufting og bruk av musebånd). Det må da fjernes tilliggende konstruksjoner slik at dette kan vurderes helhetlig. Eventuelle tiltak/kostnader vurderes deretter. Konsekvensen av at kledningen ikke er luftet tilstrekkelig vil gi økt risiko for fuktskader i konstruksjonen. Konsekvensen av at det ikke er tettet tilstrekkelig for mus vil være at mus/skadedyr vil komme seg inn i boligen og gjøres skader. - Takkonstruksjon og loft | Konstruksjonen var snødekt på befaringstidspunktet, og utvendig inspeksjon kunne derfor ikke utføres. Det registreres noe spor etter mus på loft - Det er ukjent om dette er gammelt, nytt eller eventuelt omfanget av dette. Det registreres noe kondens på overflater - dette er antatt gamle forhold da det ikke vises fukt i trevirke på befaringstidspunktet. Det er ikke mulig med helhetlig vurdering av utvendige overflater da dette er dekket med snø. Det anbefales at det settes inn tiltak/ytterligere undersøkelser om det er et pågående problem med mus/skadedyr. Eventuelle tiltak/kostnader vurderes deretter. Det vises også til skaderapport på tak og skaderapport på mus fra tidligere eier. - Etasjeskille og gulv på grunn | Med bruk av nivelleringslaser ble det registrert lokalt avvik på rommet innenfor 2 meter på mellom 10 og 20 mm. Det registreres også noe lokale skjevheter. Skjevheter i gulv er ikke uvanlig for eldre boliger, og skyldes erfaringsmessig underdimensjonering/ ujevn dimensjonering av materialer. Det registreres noe rystelser i gulvet. Dette kan ha en årsakssammenheng med lang spennvidde på gulvbjelker som var vanlig i eldre hus. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik. For å avdekke årsak til påviste svekkelser må det foretas ytterligere undersøkelser av konstruksjonen. Ikke behov for umiddelbare tiltak men ved evt. legging av nytt gulv som stiller krav til planhet av underlaget, må tiltak påregnes. - Vannledninger | Fordelerskap er plassert på vaskerom. Det er etablert drensåpning fra fordelerskap som leder evt lekkasjevann til sluk. Det registreres ikke tegn til skader eller lekkasjer på befaringstidspunktet. Det gjøres oppmerksom på at undersøkelsen er begrenset. Det registreres eldre stoppekran og vannledning inn til boligen. TG-2 settes på eldre stoppekran/vannledninger. Utvendige stikkledninger er ikke vurdert. Det anbefales at det byttes stoppekran da denne har nådd en høy alder. Det ukjent om det er planlagt oppgraderinger av vannledninger inn til boligene. Det anbefales at det monteres en waterguard. Eier opplyser om at vannledninger kan fryse dersom det ikke står på varme i vaskerom. Det anbefales at det monteres varmekabler på vannledninger ved bytte av vannledninger inn til boligen. - Bad - Overflater | Fallforhold til sluk, og høydeforskjell mellom topp sluk og topp membran ved dør, er tilfredsstillende. Det registreres en høydeforskjell på ca 4,5cm. Det registreres noe fuktskader/svelling nederst på baderomsplater i dusjsone. Utover dette registreres det normal bruksslitasje på overflater. Det anbefales at baderomsplater med fuktskader/svelling byttes slik at det ikke vil utvikle seg til råte i konstruksjonen. - Vaskerom - Ventilasjon | Rommet har kun naturlig avtrekk og vil kun være effektivt ved vind og større temperaturforskjeller inne og ute. Tilstandsgrad 2 er satt selv om løsningen tilfredsstiller forskriften ved byggeåret. Det anbefales å etablere mekanisk avtrekk. Det presiseres at det bør avklares med sameiet/borettslaget om muligheten for dette. - Bod | Det registreres spor etter mus flere steder i bod - det kan tyde på at mus kommer seg gjennom hull til vannledning som er boret. Utover dette registreres det normal bruksslitasje på overflater. Det anbefales at det settes inn tiltak/ytterligere undersøkelser fra skadedyrfirma. Eier har plassert ut feller og tette gjennomføringer som et tiltak etter at takstmann har vært på befaring. TGIU - Ikke undersøkt/utilgjengelig: - Drenering | Tomten er snødekt og terrengforhold er ikke kontrollert. Det gjøres oppmerksom på at drenering har nådd en alder som tilsier at dette må overvåkes i tiden fremover. Ytterligere undersøkelser rundt boligen anbefales når forholdene gjør det mulig. - Grunnmur og fundament | Boligen er oppført med støpt plate på mark. Eventuelle sprekker og skader i plate på mark vil ikke være synlig da konstruksjonen er tildekket og ligger under bakkenivå. - Taktekking | Boligen er oppført med saltak og W-takstoler. Taket er tekket med sort pappshingel. Overflater er dekket med snø- det er derfor ikke mulig med vurdering av tekking. Tidligere rapport viser til at shingel er byttet i 2012 og deretter lagt ny shingel over eksisterende i 2020. Inspeksjon og vurdering av taktekking anbefales når forholdene gjør det mulig. Eventuelle tiltak/kostnader vurderes deretter. - Vaskerom - Fuktmåling | Det er ikke foretatt hulltaking fra tilstøtende rom da det ikke er tilgang til våtsone. Våtsone er mot bad. Helse, miljø og sikkerhet Innvendig trapp mangler håndløper. Forholdet avviker fra dagens forskriftskrav og tilfredsstiller ikke anbefalt sikkerhetsnivå. Manglende håndløper reduserer muligheten for støtte og stabilitet ved bruk av trappen, og øker risikoen for fallulykker, særlig for barn, eldre og personer med redusert balanse. Trappen oppfyller ikke dagens krav med for store åpninger mellom rekkversspiler, noe som gir lavere sikkerhetsnivå enn dagens standard. Rekkverket er lavere enn dagens krav, men vurderes å være i samsvar med regelverket på oppføringstidspunktet. Lav høyde gir lavere sikkerhetsnivå enn dagens standard. Opplistingen over er ikke uttømmende og du oppfordres til å lese og sette deg grundig inn i alt salgsmateriell. For ordens skyld nevner vi at TGIU står for tilstandsgrad ikke undersøkt, f.eks. fordi en del av bygget ikke har vært tilgjengelig for inspeksjon. Disse delene kan dermed ha feil eller mangler som ikke er avdekket. Tilstandsrapporten beskriver byggverkets tekniske tilstand. Det er ikke foretatt kontroll av de elektriske installasjonene (el-takst) selv om bygningssakkyndig kan ha knyttet noen kommentarer til elanlegget ut i fra helt enkle vurderingskriterier. Siden elanlegget ikke er kontrollert er det sannsynlig at det siden kan avdekkes avvik fra dagens forskriftskrav og oppstå funksjonssvikt. Videre må kjøper være forberedt på det må foretas oppgraderinger på grunn av slitasje, fraværende vedlikehold, arbeider som er utført av ufaglærte, utidsmessighet eller tekniske løsninger som ikke holder dagens standard. I Norge er det en av oppgavene til Det lokale el-tilsynet (DLE) å foreta tilsyn av elektriske anlegg i boliger og fritidsboliger. Alle boliger skal ha periodisk kontroll hvert 20 år og hytter/fritidsboliger kontrolleres hvert 30 år. El-anlegget er en bygningsdel som er gjenstand for konstant utvikling, det må derfor påregnes at dagens anlegg ikke nødvendigvis er dimensjonert for oppgradering av kjøkken med nye elektriske apparater, rehabilitering av bad m/varmekabler eller installeringer elbillader.
Eiendomstype
Rekkehus
Oppvarming
Elektrisk oppvarming. Boligen har en varmepumpe fra 2022 i stuen, varmekabler på bad og panelovner. Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning følger dette heller ikke med.
Strømforbruk
Boligen er tilknyttet strømavtalen Norgespris, en fastprisavtale vedtatt av Stortinget som trer i kraft fra 1. oktober 2025. Avtalen følger målepunktet (strømmåleren) i boligen, og overtas automatisk av ny eier eller leietaker ved eierskifte. Bindingstid: Gjelder ut 2026 dersom avtalen er inngått mellom 1. oktober 2025 og 31. desember 2026.Ved avtaleinngåelse fra 2027 og videre gjelder bindingstiden ut kalenderåret fra bestillingstidspunktet. Ny eier må være innforstått med at boligen har en aktiv Norgespris-avtale, og at denne videreføres i henhold til gjeldende vilkår.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp. Brinkvegen driftes av kommunen. Alle eiendommer som er tilknyttet offentlig vann og avløp har private stikkledninger, som vedlikeholdes for eiers egen regning. For ytterligere opplysninger om de private stikkledningene, ta kontakt med kommunen.
Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel
Eiendomsmeglere er underlagt lov om hvitvasking og er forpliktet til å rapportere til Økokrim om mistenkelige transaksjoner. Meglerforetaket har blant annet plikt til å gjennomføre kundetiltak. Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres, skal meglerforetaket ikke etablere kundeforholdet eller gjennomføre transaksjonen med kjøper. Ved meglerforetakets avvikling av kundeforholdet, vil avtalen mellom partene være bindende, men meglerforetaket kan ikke bidra i gjennomføringen av handelen. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter hvitvaskingsloven. Det oppfordres til at alle inn-og utbetalinger skjer via norske banker. Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket vil be om å få opplyst disponenter til konti som benyttes i oppgjøret.
Budgivning
Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt salgsoppgaven. Megler kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn klokken 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning, dersom selger er forbruker. Det kan hende at fristene for å akseptere bud blir kortere etter hvert som det kommer inn nye bud. Det er budgiver som setter fristen for når et bud må være akseptert og denne fristen er absolutt. Det betyr at selger må akseptere budet og kjøper må ha mottatt aksepten innen fristens utløp. Dersom du legger inn bud tett opp mot akseptfristen, er det en reell fare for at eiendommen blir solgt før budet når frem til megler. Husk å ringe til megler etter du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt av megler. Megler tar ikke ansvar for forsinkelser på el- eller telenettet, eller andre tekniske feil. Alle bud og budforhøyelser med eventuelle forbehold, opplysning om finansiering og ønsket overtakelse, skal sendes skriftlig til megler. Megler kan ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet (hemmelige bud og/eller hemmelige forbehold) skal holdes skjult for andre budgivere og interessenter. Megler skal sende skriftlig varsel om bud og budforhøyelser, som kan formidles, til budgiver, selger og interessenter. Når et bud aksepteres, skal megler sende skriftlig beskjed om det til både budgiver og selger. Megler skal kontrollere budgivers finansiering før handel inngås. Dersom slik kontroll ikke lar seg gjennomføre, skal selger motta skriftlig informasjon om dette, og mulige konsekvenser. Dersom megler ikke får kontrollert budgivers finansiering, kan det derfor medføre at en annen budgiver - også en med lavere bud - anbefales overfor selger. For å legge inn bud kan du enkelt legge inn bud via EiendomsMegler 1s «gi bud»-knapp i nettannonsen, eller benytte budskjema, elektronisk budgivning, skannet budskjema sendt på e-post eller annen godkjent skriftlig metode. Skal du legge inn bud må du legitimere deg med kopi av legitimasjon og signatur. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt dersom budgiver benytter e-signatur, for eksempel BankID. Ta en prat med megler om hvordan du legger inn bud.
Overtakelse
Etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtagelsesdato i vedlagte budskjema.
Andre relevante opplysninger
Det registreres noe spor etter mus på loft og bod. Det er ukjent om dette er gammelt, nytt eller eventuelt omfanget av dette. Det gjøres oppmerksom på at megler ikke har befart boder og annet fellesareal. Noe tekst, bildetekst og sammenstilling av informasjon i dette oppdraget er laget ved hjelp av AI, og kvalitetssikret av megler/fagansvarlig/ansvarlig megler. Selger har lest og godkjent innholdet i salgsoppgaven.
Boligselgerforsikring
Selgeren har kjøpt boligselgerforsikring hos Fremtind. Forsikringen dekker selgerens økonomiske ansvar hvis kjøper oppdager feil eller mangler som omfattes av avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra kjøpers overtagelse av eiendommen og varer i fem år. I tillegg dekker forsikringen perioden mellom budaksept og overtagelse begrenset til 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 millioner kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen.
Boligkjøperforsikring
Kjøper har anledning til å tegne boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som dekker utgifter forbundet med juridisk bistand, fagkyndig uttalelse og saksomkostninger. Forsikringen er valgfri og koster kr 17 900. Forsikringen er meglet frem av Söderberg & Partners og er plassert hos Gar-Bo Försäkring AB. Skadebehandlingsselskapet er Crawford & Company Kjøper logger selv inn i portalen til Söderberg & Partners og bekrefter at de ønsker å inngå et forsikringsmeglingsoppdrag og dermed få mulighet til å tegne boligkjøperforsikring. For at anmodningen om kjøp av forsikring skal imøtekommes og portalen kunne benyttes, utleverer meglerforetaket informasjon om kjøperne til Söderberg & Partners, så snart bud er akseptert. Söderberg & Partners sletter opplysningene som innhentes når tidspunktet for kontraktsmøtet har passert og det er klart at kjøper ikke velger å tegne Boligkjøperforsikring. For de kjøperne som tegner forsikring, vil opplysningene lagres av Söderberg & Partners for ulike formål med ulike lagringstid i tråd med beskrivelsen i personvernerklæringen: https://www.soderbergpartners.no/personopplysninger-og-informasjonskapsler/ Les mer om forsikringen i vedlagte materiell eller på https://eiendom.soderbergpartners.no/ Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket mottar kr 7 709 i honorar for hver forsikringsavtale som formidles for enebolig/fritid/tomt. Boligkjøperforsikring kan kun tegnes av privatpersoner som kjøper bolig til eget formål, og gjelder ikke for foretak eller næringsbygg. Ved kjøp av landbrukseiendom, herunder småbruk, er det kun forhold vedrørende våningshuset som omfattes av forsikringen. Ved kjøp av kombinasjonseiendom dekker forsikringsselskapet bare for skader ved den delen av boligen som er regulert til boligformål.
Avgiftsbeskrivelse
Den totale årlige kostnaden vil variere etter eget forbruk. Avgiften er en kombinasjon av forskuddsbetaling for tjenester, abonnement og enkeltgebyrer som faktureres etter levert tjeneste. Først når året er omme vil kommunen ha informasjon om samlet gebyr for denne eiendommen. Vannmåler er ikke installert.
Moderniseringer og påkostninger
Kjøkken, bad, vaskerom, elektrisk og nye innvendige rør fra 2016. Alle overflater er oppgradert i 2016 eller senere (Gulv, tak og vegg).
Betalingsbetingelser
Kjøpesum og alle omkostninger skal være innbetalt fra kjøpers konto i norsk finansinstitusjon til meglerforetakets klientkonto før overtakelse. Det forutsettes at skjøte tinglyses på ny eier. Dersom kjøper ikke ønsker tinglysing av skjøtet med overføring av hjemmel til seg, må det tas forbehold om dette i bud. Ved forsinket betaling påløper forsinkelsesrenter av hele kjøpesummen frem til betaling skjer, selv om deler av kjøpesummen er gjort opp til rett tid.
Fasiliteter
- Balkong / Terasse
Adgang til utleie
Bolig med en boenhet kan fritt leies ut i sin helhet. Deler av boligen kan også leies ut, forutsatt at det er en del av boligens godkjente hoveddel med rom godkjent for beboelse/varig opphold og så fremt den utleide delen ikke er adskilt som en selvstendig boenhet.
Radon
Det er ikke utført radonmåling og det er heller ikke krav til dette, for mer informasjon vedrørende radon se www.dsa.no. Kjøper overtar fra overtakelsesdagen ansvaret for eventuelle utbedringstiltak som senere må igangsettes og betales.
Sentrale lover
Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven. Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til bygningssakkyndig og megler, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Statens kartverk og andre tilgjengelige kilder. Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud. Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf.avhendingsloven § 3-9 1. ledd 2. pkt. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta «som den er» forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. Forbrukerkjøp - definisjon Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Forbruker - avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Ikke-forbruker (næringsdrivende) - definisjon Dersom kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. Ikke-forbruker - avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. En forutsetning for salget er at skjøtet for eiendommen tinglyses på kjøper. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen. I tråd med eiendomsmeglingsforskriften vil informasjon om oppdragsgiver, salgsobjektet, interessenter og kjøper bli lagret av meglerforetaket i min. 10 år. Se em1.no for mer informasjon om vår behandling av personopplysninger.
Personopplysningsloven
Iht. personopplysningsloven vil vi behandle interessenter og kjøpers personopplysninger, i den utstrekning dette er nødvendig for å oppfylle våre lovpålagte forpliktelser, herunder for å kunne foreta kundekontroll etter hvitvaskingsloven samt for å utføre oppgaver som vi er pålagt etter eiendomsmeglingsloven. For å bidra til effektive og sikre transaksjoner, er det nødvendig at eiendomsmeglingsforetakene og finansieringsforetakene raskt kan utveksle opplysninger, herunder personopplysninger, av betydning for transaksjonen. For dette formålet er det utviklet en løsning som gjør at kjøpers og selgers finansieringsforbindelse vil kunne hente ut kjøpekontrakten og strukturerte data fra denne (navn, kjøpesum, overtakelsesdato o.l.) gjennom Altinn. Ved bruk av elektronisk tinglysing vil personopplysninger utveksles med Ambita og Kartverket.
Kommunalinfo
- Kommunale avgifter: kr 14 882
- Informasjon om eiendomsskatt: Ullensaker kommune har ikke innført eiendomsskatt pr dags dato.
Kjøpe og selge - steg for steg
Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.