Nøtterøy/Lahelle

Lahelleveien 13

Stor herskapelig villa med vakker hage, tennisbane, basseng, egen strandlinje, båthus, stor brygge. Nydelig beliggenhet!

Prisantydning

kr 36 000 000

Totalpris

kr 36 901 276

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 36 000 000

Omkostninger:



Kr 900 000,- Dok.avg. til staten kr 2,5 % inkl. fellesgjeld
Kr 500,- Tinglysing av skjøte
Kr 500,- Tinglysing av pantedokument (per stk.)
Kr 276,- Grunnboksutskrift
Kr 901 276,- Sum omkostninger ved oppnådd prisantydning.

Kr 13 900,- Boligkjøperforsikring (valgfritt)
Kr 915 176,- Sum omk. inkl. boligkjøperforsikring

Kr 16 700,- Boligkjøperforsikring Pluss (valgfritt)
Kr 917 976,- Sum omk. inkl. Boligkjøperforsikring Pluss
Kr 36 915 176,- Totalpris inkl. boligkjøperforsikring basert på prisantydning.

Dokumentavgiftens størrelse forutsetter at eiendommen kjøpes til prisantydning.
Det tas forbehold om endringer i offentlig gebyrer, satser etc.

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Visning

Henter visninger...

Nøkkelinformasjon

BRA:

529 m2

Postnummer:

3140 Nøtterøy

Eierform:

Selveier

Tomt:

3 168 m2

Energimerking:

E - Oransje

BRA-i:

529 m2

Byggeår:

1989

Etasje:

2

Rom:

7

Soverom:

4

BRA:

529 m2

Postnummer:

3140 Nøtterøy

Eierform:

Selveier

Tomt:

3 168 m2

Energimerking:

E - Oransje

BRA-i:

529 m2

Byggeår:

1989

Etasje:

2

Rom:

7

Soverom:

4

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Beskrivelse

Velkommen til Lahelleveien 13 – En stor herskapelig villa med egen praktikantdel, trippelgarasje og nydelig beliggenhet. Dette er en prakteiendom av det sjeldne, tomt på godt over tre mål, steinlagt gårdsplass og solrik, parkmessig opparbeidet hage. Her finner du både tennisbane, strand, båthus og brygge med båtplasser. Langs den ene siden av boligen er det også et hellelagt uteareal med overbygd spiseplass, utepeis og svømmebasseng på 4x10m. Eneboligen byr på flotte detaljer og rikelig med tumleplass over tre etasjer. To kjøkken, fire soverom og fire bad ligger fordelt på over tre etasjer. I tillegg til både stue og stor kjellerstue med peis, er det fire herlige stuer i første etasjen. Den har en egen praktikantdel med sjøutsikt og som har egen inngang. Eiendommen har ikke boplikt.

Kart

Kart over Lahelleveien 13

Mer informasjon om eiendommen

Nærområdet

Nærområdet

Prakteiendommen ligger sentralt, men samtidig stille og rolig i idylliske omgivelser helt nede ved Ekenessundet på Nøtterøy, i Færder kommune. Området har nærhet til skoler, barnehager, offentlig kommunikasjon og gode servicetilbud. I tillegg er det kun 5 km til Tønsberg sentrum. Om sommeren har Nøtterøy en idyllisk atmosfære, og det er duket for bading og kos. På egen tomt er det badebasseng, strand og brygge med båtplass. Med båten kan man kjøre rundt i fjorden og oppleve en av Norges flotteste skjærgårder. Badeplassene er det mange av, hvor Fjærholmen er kommunens største og fineste badeplass, bare ca. 2,6 km unna. Her er det sandstrand, svaberg, gresslette med lekeapparater og god plass for solbading. Nøtterøy er kjent for sin vakre skjærgård, men hovedøya har også fine muligheter for turer i skog og mark. Blant annet kan Teieskogen og Hella turområde anbefales. Videre er det kort vei til lekeplass, skiløyper og svømmehall, samt 18-hulls golfbane på Borgheim. Ved ungdomsskolen Teigar ligger Nøtterøyhallen og et flott utendørs idrettsanlegg med en rekke fotballbaner og 400 m friidretts-løpebane. Et annet alternativ er Nesskogen Idrettspark som ligger ca. 3 km fra boligen. Servicetilbud dagligvarehandelen kan blant annet gjøres på Spar Føynland, Extra Nøtterøy, Kiwi Hjemseng, Meny Teie og Meny Skallestad. Ønsker du ytterligere servicetilbud har Teie Torg et rikt og variert utvalg av fasiliteter og servicetilbud, inklusive flere apotek og Vinmonopol. Fra eiendommen er det gangavstand til Føynland barneskole og Borgheim ungdomsskole. Det finnes flere videregående skoler i nærliggende områder, blant annet Nøtterøy Videregående skole. Steinerskolen i Vestfold ligger på Vestskogen. Kommunen har også et godt utvalg av barnehager, hvor Føynland og Smidsrød FUS er de nærmeste.

Bebyggelse

Eiendommen ligger flott til ved sjøen omgitt av hovedsakelig småhusbebyggelse.

Barnehage, skole og fritid

For mer informasjon ang. avstander til barnehager, skoler og fritidstilbud, se vedlagt Nabolagsprofil.

Skolekrets

Føynland skole

Offentlig kommunikasjon

Kollektivtilbudet i området består av buss. Nærmeste holdeplass er Ekeneskrysset og ligger ca. 5-6 minutters gange unna. Ved å benytte bil tar det ca. 7 min til Teie, ca. 9 min til Tønsberg/Jernbanestasjonen, ca. 24 min til Åsgårdstrand, ca. 27 min til Sandefjord/Torp flyplass, samt ca. 53 min til Drammen. Det er kun 5 minutter med båt til Tønsberg brygge.

Reguleringsplan

Eiendommen ligger i et område som i kommuneplanen/kommunedelplanen er avsatt til: - Boligbebyggelse - Nåværende - Byggegrense - Bruk og vern av sjø og vassdrag med tilhørende strandsone - Nåværende Gjeldende plan: - 99003 - Kommuneplanens arealdel 2015-2027 (31.01.2018) Boligen ligger i et uregulert område, men omfattes av kommunedelplanens arealdel hvor formålet er: Boligbebyggelse - Nåværende, og Bruk og vern av sjø og vassdrag med tilhørende strandsone - Nåværende. Dette kan bety begrensninger for utvikling/påbygging, gjenoppbygging etc.   Kopi av situasjonskart, Kommuneplanens arealdel - kart ligger vedlagt i salgsoppgaven. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse. Utdrag fra Kommuneplanens arealdel - Utfyllende bestemmelser og retningslinjer: 29 Bruk og vern av sjø og vassdrag 29.1 Tiltak i sjø og vassdrag (inkludert tilhørende installasjoner på land) a) Det er forbud mot tiltak etter pbl §§ 20-1, samt §1-6 nærmere sjøen enn fastsatt byggegrense på arealplankartet. b) Forbudet mot tiltak langs sjøen gjelder ikke for oppføring av nødvendige bygninger og mindre anlegg og opplag som skal tjene til fiske og ferdsel til sjøs. c) Ved inngrep nær bekker som har vært, er, eller kan bli gyteområder for sjøørrett skal det vises særlig varsomhet for ikke å forringe gyte- og oppvekstvilkårene for fisken. d) Ved naturinngrep i sjø eller vassdrag skal det dokumenteres hvordan tiltaket påvirker det biologiske mangfoldet og allmennhetens ferdselsmulighet på land og på sjøen/i vassdraget. e) Det skal ikke fylles ut eller gjøres andre inngrep i strandsonen. Anleggelse av nye private sandstrender er eksempel på tiltak som ikke er tillatt. f) Etterfylling av sand på eksisterende strender skal ikke skje med sand av annen kvalitet enn den stedegne. g) Flytende konstruksjoner eller fartøy som tilrettelegger eller benyttes som brygge, tillates ikke. Kopi av Kommuneplanens arealdel - Utfyllende bestemmelser og retningslinjer kan fås ved henvendelse til megler. Det opplyses fra kommunen at Kommuneplanens arealdel er under revidering. Arealformålet på denne eiendommen foreslås ikke endret. 

Øvrig info

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Registerbetegnelse

  • Gårdsnummer: 22
  • Bruksnummer: 34
  • Kommunenummer: 3911 - Færder

Forsikringspolise

20788313

Areal

BRA: 529 m2
BRA-i: 529 m2
TBA: 34 m2

Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.

Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.

Etasje

2

Parkering

Det er parkering i en frittstående trippelgarasje og på egen steinbelagt gårdsplass.

Eiendom

Tomteareal er 3 168 m2 eiet tomt.

Eiendommen har en nydelig, solrik beliggenhet, hvor boligen ligger omkranset av en velstelt tomt på godt over 3 mål. Hagen er parkmessig opparbeidet og i forkant av boligen ligger en stor, steinlagt gårdsplass. Hagen har sjarmerende lysthus, store plenareal og er avgrenset med hekker og trær. På nordsiden av boligen er det etablert en flott tennisbane. Langs sydsiden av boligen ligger et fantastisk, hellelagt uteareal med takoverbygg uteplass og stort basseng på 4x10 m. I ene enden av uteplassen er det oppført stor utepeis og dette er et herlig sted å innta middagen med familie og venner rundt bordet en varm sommerkveld. Fra spisestuen i første etasje er det utgang til en koselig terrasse. Terrassen ligger med boligens vegger på tre sider, noe som gir en lun og skjermet uteplass. Fra terrassen er det trapper ned til hagen og det er ytterligere trapper i terrenget. Hagen strekker seg helt ned til stranda med en strandlinje på over 60 m, hvor det er etablert en liten uteplass, utebelysning og det er fine muligheter for bading. Det er også en egen brygge med plass til flere båter, badetrapp og båthus med plass til ca 30 fot med elektrisk vinsj.

Byggeår

1989

Innhold

1. etasje: Entré, vindfang, hall, 2 kjøkken, 2 stuer, spisestue, peisestue, 2 bad og soverom. Praktikantdelen består av kjøkken, bad, stue og egen inngang med tilgang til terrasse. 2. etasje: Trapperom/stue, bad, 3 soverom, garderobe og loftsboder i knevegg. Kjeller: Entré, hall, trapperom, kjellerstue, vaskerom, soverom, bad, badstue, vinkjeller, treningsrom , teknisk rom og 2 boder. Eiendommen gir et staselig førsteinntrykk, hvor du kommer inn en lang, asfaltert innkjøring med høye hekker på hver side til stor, steinlagt gårdsplass. Rundt gårdsplassen ligger trippelgarasjen, et lite sidebygg og eneboligen med et meget flott inngangsparti med skifer trapp. Inngangspartiet ligger inntrukket med tilknyttet adkomstterrasse og hovedinngang med doble dører. I tillegg er det en sideinngang til vindfang som leder inn til praktikant delen. Entreen gir et flott førsteinntrykk av boligen med mønstrede fliser på gulv med varmekabler, dus farge på vegger, tapetsert kontrastvegg og vinduer på hver side av den hvite, doble inngangsdøren. På den ene siden av rommet er det skyvedør inn mot kjøkken og det er også dør med glassfelt inn til hallen. Hallen har trapp til øvrige etasjer og doble franske dører inn mot spisestue. I tillegg har kjelleretasjen egen inngang til entré med skyvedørsgarderobe. Kjøkken Hovedkjøkkenet er meget romslig og gir et flott inntrykk med stor spiseplass, god belysning, enstavs parkett med varmekabler og pen tapet på vegger. Innredningen er med Sivesind kirsebærtre med profilerte fronter, åpne hyller, benkeplate i laminat og nedfelt oppvaskkum. Kjøkkenet har ellers integrerte hvitevarer, opplegg for oppvaskmaskin og ventilator med luftutkast. Stue, peisestue og spisestue Fra hallen er det doble franske dører inn mot spisestuen og peisestuen, to vakre rom med gylden farge på vegger, hvit listverk som en fin kontrast og rosett i himlinger. Store vinduer gir godt gjennomlys og lar den nydelig utsikten få spille hovedrollen. Doble dører i spisestuen åpner opp til terrasse hvor middagen kan nytes på finværsdager. Peisestuen har egen utgang til hellelagt uteplass med basseng. Stuene er avdelt av pipeløpet med etasjeovn i spisestuen og flott marmorpeis i peisestuen. Fra peisestuen er det videre adkomst til en meget pen dagligstue, holdt i samme stil og farger med stukkatur i himling og store, sprossekledde vinduer på to sider. Stue 2. etasje I andre etasje har boligen en sjarmerende stue som med noe skråhimlinger, gulv i en varm fargetone og tapetserte vegger byr på en lun atmosfære. Stuen har hvitmalt rekkverk mot trappeløpet og gode, sprossekledde vinduer på langveggen. Kjellerstue Eneboligen har en meget stor kjellerstue som med vinklet planløsning enkelt kan innredes i flere soner. Rommets blikkfang er en massiv, steinkledd gruepeis – her kan du kose deg foran knitrende flammer på mørke vinterkvelder. Stuen har ellers en særegen stil med flislagt gulv med varmekabler, brystningspanel, øvrige veggflater i en gylden fargetone og lakkert trepanel i himling. Bad/wc Eneboligen har fire bad, hvorav ett ligger i andre etasje, to i første etasje, der det ene er tilknyttet praktikant delen og ett bad i kjeller med tilknyttet badstue. Badet i andre etasje er meget romslig med fliser på gulv med varmekabler og deler av vegg, downlights og noe skrå himlinger. Innredningen har to nedfelte servanter og badet er for øvrig utstyrt med toalett, bidé, dusjhjørne og innbygd badekar. Bad 2 Badet i syddelen av boligens første etasje ligger med praktisk adkomst fra hallen. Badet ble oppgradert i 2011 og har flislagte overflater, gulvvarme og avtrekk. Videre er baderommet utstyrt med toalett, dusj og innredning med servant. Bad 3 Badet i kjelleretasjen var nytt i 2015 og har flislagt gulv med varme, hvite metrofliser på vegg og avtrekk via vifte i veggen. I tilknytning til badet ligger en flott, plassbygd badstue med panelte overflater, benker, belysning og badstueovn. Badet for øvrig er utstyrt med toalett, søyleservant og dusj. Vaskerom I kjelleretasjen ligger et vaskerom med adkomst fra gang og kjellerstuen. Vaskerommet har belegg på gulv med plastsluk, malt strietapet på vegger og panelt himling. Rommet har også innredning med to nedfelte skyllekummer og det er selvfølgelig opplegg for vaskemaskin og tørketrommel. Soverom og garderobe Eneboligen har til sammen fire soverom, så her er god plass til en stor familie. I andre etasje ligger tre gode soverom, alle med garderobeløsninger og adkomst fra stue. Hovedsoverommet har et tilknyttet walk-in closet. I tillegg er det rom som er innredet til soverom (ikke godkjent innredet) med skyvedørsgarderobe i kjelleretasjen. Lagringsmuligheter er det nok av i kjelleren med flere boder. Her er det lagringsplass over et gulvareal på til sammen 70 kvm. Praktikantdel Kjøkkenet i praktikantdel av boligen er et meget trivelig rom med plass til frokostbord under sprossekledde vinduer. Innredningen ligger i praktisk L-form med oppbevaringsplass bak hvite, profilerte fronter. Videre har innredningen vitrineskap, krydderhyller, hvit laminatbenkeplate og nedfelt benkebeslag med skylle- og oppvaskkum. Over benken er det lagt fliser med dekor og over nisje for komfyr er det montert ventilator. Stue I praktikant delen er det en koselig stue, hvor store vindusflater på tre sider gir meget behagelige lysforhold og ivaretar utsikten til den skjønne hagen og sjøen. Stuen er også utstyrt med en original etasjeovn som bidrar til å gi rommet en særegen karakter. Bad I nordenden av boligen ligger det et lyst bad plassert mellom kjøkken og soverom. Badet fikk nye fliser i 2005 og er utstyrt med toalett, badekar og opplegg for vaskemaskin og tørketrommel. Her er det flislagt gulv, vegger i en kombinasjon av fliser og malte flater, samt avtrekk via vifte i vegg. Innredningen er hvit med glatte skapfronter, heldekkende servant og belysning over speil. soverom I første etasje er det et soverom i norddelen av boligen med god oppbevaringsplass i plassbygde skap.

Standard

Boligen fremstår med normal bruksstandard og har normalt vedlikehold. Avvik er enkeltvis beskrevet i tilstandsrapporten. Kjøper må vurdere tilstand og standard i tråd med sitt bruksbehov.

Hvitevarer

Det gjøres oppmerksom på at kun integrerte hvitevarer på kjøkken medfølger ved overdragelsen. Leveres uten noen form for garantier, ut over eventuell gjenværende leverandørgaranti.

Adkomst

For veibeskrivelse henvises det til vedlagte kart i salgsoppgaven. Det vil bli skiltet med skilt fra EiendomsMegler 1 ved fellesvisning.

Byggemåte

Utdrag fra vedlagt tilstandsrapport: Ukjent byggegrunn (antatt leirholdig grunn). Grunnmur av Lecablokker. Yttervegger i bindingsverk av tre. Utvendig kledd med liggende kledning. Valmet takkonstruksjon i tre. Taket er tekket med glassert teglstein.   Bygningssakkyndig sine punkter i tilstandsrapporten med tilstandsgrad TG2 og TG3: TG2 (Avvik som kan kreve tiltak): Utvendig - Nedløp og beslag: Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på renner/nedløp/beslag. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på renner/nedløp/beslag. Det mangler snøfangere på hele eller deler av taket, men det var ikke krav om dette på byggemeldingstidspunktet. Tiltak: - Overvåk tilstanden jevnlig. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må beslag/renner/nedløp skiftes ut, men tidspunktet for når dette er nødvendig er vanskelig å si noe om. Må/bør monteres snøfangere. Utvendig - Veggkonstruksjon: Det er ingen eller liten lufting i nedre kant av kledning mot grunnmur. Det er påvist spredte råteskader i bordkledningen. Tiltak: - Det bør foretas tiltak for å bedre lufting av kledningen. - Råteskadet trekledning må skiftes ut. - Lokal utbedring må utføres. Utvendig - Utvendige trapper; Det er avvik: Bom i diverse skifer. Tiltak: - Bygningsdelene fungerer med avviket. Tiltak må utføres dersom avviket ønskes lukket. Innvendig - Overflater - 2; Det er avvik: Stedvis slitasje og spor etter fukt i parkett samt sprekk i parkettskjøt. Sprekk/riss i gulvfliser i kjellerstue. Løse fliser på vegg over kjøkkenbenk (nord). Stedvise sprekker i overflater. Tiltak: - Bygningsdelene fungerer med avviket. Innvendig - Etasjeskille/gulv mot grunn: Målt høydeforskjell på mellom 10 - 20 mm innenfor en lengde på 2 meter. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik. Målt høydeforskjell på over 15 mm gjennom hele rommet. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik. Målt høydeforskjell/planavvik på ca 10 mm innenfor en lengde på 2 m og ca 15 mm i hele rommet i stue i 2. etasje. Målt høydeforskjell/planavvik på mindre enn 10 mm soverom syd i 2. etasje. Målt høydeforskjell/planavvik på ca 5 mm innenfor en lengde på 2 m og ca 15 mm i hele rommet i peisstue 1. etasje. Målt høydeforskjell/planavvik på ca 5 mm innenfor en lengde på 2 m og ca 10 mm i hele rommet i stue nord1. etasje. Målt høydeforskjell/planavvik på ca 5 mm innenfor en lengde på 2 m og ca 15 mm i hele rommet i kjellerstue. Målt høydeforskjell/planavvik på mindre enn 10 mm i bod i kjeller. Tiltak: - For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må høydeforskjeller rettes opp. Det vil imidlertid sjelden være økonomisk rasjonelt som et enkeltstående tiltak i en bolig som dette. Dersom boligen en gang skal renoveres, kan man vurdere slike tiltak. Innvendig - Radon: Det er avvik: Ikke krav til radonsperre på oppføringstidspunktet. Tiltak: - Det anbefales ytterligere undersøkelser eventuelt nye målinger og at forholdet holdes under videre oppsikt og vurdering om eventuelle tiltak bør utføres. Innvendig - Pipe og ildsted: Det er avvik: Sprekk i ildfast plate foran ildsted i peisestue. Dels mosegrodd og dels avflaking i forblendingstein over tak. Tiltak: - Det anbefales å helbeslå piper over tak. Innvendig - Rom Under Terreng: Det er avvik: Konstruksjonen er utført med plast/dampsperre (skal ikke være plast/dampsperre mot yttervegg under terreng). Tiltak: - Konstruksjonen bør holdes under videre oppsikt. Innvendig - Innvendige trapper: Rekkverkshøyder er under dagens forskriftskrav til rekkverk i trapper. Tiltak: - Det er ikke krav om utbedring av rekkverkshøyder opp til dagens krav. Våtrom - Overflater Gulv - Bad/wc (kjeller): Det er påvist avvik i fallforhold til sluk i forhold til krav i forskrift på byggetidspunktet. Det er mulighet for at det kan forekomme vannlekkasje på våtrommet hvor vann ikke vil gå til sluk. Tiltak: - Våtrommet fungerer med dette avviket. - Det bør etableres avrenning inn til sluk for hele våtrommet Tekniske installasjoner - Vannledninger: Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på innvendige vannledninger. Tiltak: - Tidspunkt for utskiftning av vannledninger nærmer seg. - Det er ikke behov for utbedringstiltak. - Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. - Anlegget må sjekkes av fagperson, som må utføre eventuelle tiltak på anlegget. Andre tiltak: - Ifm. oppgradering av våtrom vil det være naturlig med utskiftning av rør. Tekniske installasjoner - Avløpsrør: Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på innvendige avløpsledninger. Tiltak: - Det er ikke behov for utbedringstiltak. - Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. Andre tiltak: - Ifm. oppgradering av våtrom vil det være naturlig med utskiftning av rør. - Tidspunkt for utskiftning av avløpsrør nærmer seg. Tekniske installasjoner - Ventilasjon: Det er påvist mangelfull ventilasjon på ett eller flere rom i boligen. Tiltak: - Det bør etableres veggventiler/vindusventiler i alle oppholdsrom som ikke har det. Tekniske installasjoner - Andre VVS-installasjoner: Det er avvik: Selger opplyser at gulvvarme er defekt i et vindfang. Tiltak: - Tiltak må utføres dersom avviket ønskes lukket. Tekniske installasjoner - Varmtvannstank: Det er påvist at varmtvannstank er over 20 år. Tiltak: - Det er ikke behov for utbedringstiltak siden tanken fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre tanker. Tomteforhold - Drenering: Mer enn halvparten av forventet levetid på drenering er overskredet. Tiltak: - Overvåk tilstanden jevnlig. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må dreneringen skiftes ut, men tidspunktet for når dette er nødvendig er vanskelig å si noe om. Bruken av underetg/kjeller vil og være avgjørende. Tomteforhold - Forstøtningsmurer: Det er avvik: Støttemur mangler rekkverk. Diverse skjevheter/tegn til jordtrykk. Tiltak: - Må monteres rekkverk. Støttemur bør holdes under videre oppsikt. Tomteforhold - Utvendige vann- og avløpsledninger: Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på utvendige avløpsledninger. Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på utvendige vannledninger. Tiltak: - Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. TG2 (Avvik som ikke krever umiddelbare tiltak): - Ingen punkter å gjengi. TG3 (Store eller alvorlige avvik): Utvendig - Balkonger, terrasser og rom under balkonger: Det er ikke montert rekkverk. Tiltak: - Rekkverk må monteres for å lukke avviket. Våtrom - Generell - Vaskerom (kjeller): Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. Gulvbelegg er ikke tett. Forventet brukstid betraktes som oppbrukt. En må forvente generell oppgradering av våtrommets tettesjikt/membran for at våtrommet skal tåle en normal bruk etter dagens krav (tett våtsone). En samlet TG 3 for rommet er satt med bakgrunn i alder og manglende tetthet i gulvbelegg på rommet. Det er ikke behov for å gjennomføre en detaljert tilstandsanalyse, etter standardens krav. Tiltak: - Våtrommet må totalrenoveres. Alle forhold med tettesjikt, våtsone, sluk m.m. må dokumenteres. Gulvbelegg må skiftes/utbedres. Våtrom - Generell - Bad/wc/vaskerom 1. etasje nord: Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. En må forvente generell oppgradering av våtrommets tettesjikt/membran for at våtrommet skal t åle en normal bruk etter dagens krav (tett våtsone). En samlet TG 3 for rommet er satt med bakgrunn i alder på rommet. Det er ikke behov for å gjennomføre en detaljert tilstandsanalyse, etter standardens krav. Tiltak: - Våtrommet må totalrenoveres. Alle forhold med tettesjikt, våtsone, sluk m.m. må dokumenteres. Det bør eventuelt installeres dusjkabinett som strakstiltak så lenge rommet har sin nåværende utførelse. Våtrom - Generell - Bad/wc (2. etasje): Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. En må forvente generell oppgradering av våtrommets tettesjikt/membran innen "rimelig tid" for at våtrommet skal tåle en normal bruk etter dagens krav (tett våtsone). En samlet TG 3 for rommet er satt med bakgrunn i alder på rommet. Det er ikke behov for å gjennomføre en detaljert tilstandsanalyse, etter standardens krav. Tiltak: - Våtrommet må totalrenoveres. Alle forhold med tettesjikt, våtsone, sluk m.m. må dokumenteres. Det anbefales som strakstiltak å installere dusjkabinett så lenge rommet har sin nåværende utførelse. Tomteforhold - Terrengforhold: Terreng faller inn mot bygning. Terreng faller inn mot deler av bygningen. Tiltak: - Det bør foretas terrengjusteringer. TGIU (Konstruksjoner som ikke er undersøkt): Våtrom - Fukt i tilliggende konstruksjoner - Vaskerom (kjeller): Hulltaking er ikke foretatt da det ikke er fysisk mulig pga tilliggende konstruksjoner. Våtrom - Fukt i tilliggende konstruksjoner - Bad/wc (kjeller): Hulltaking er utført men konstruksjonen har murvegg innkledd (skjult i konstruksjonen). Ytterligere hulltaking til baksiden av platekledning mot dus/våtsone er derfor ikke foretatt. Våtrom - Fukt i tilliggende konstruksjoner - Bad/wc/vaskerom 1. etasje nord: Hulltaking er ikke foretatt da det ikke er fysisk mulig pga tilliggende konstruksjoner (dels mot yttervegg og dels mot tilliggende kjøkken med innredning).   Ovennevnte punkter er på ingen måter utfyllende, og interessenter oppfordres til å lese vedlagte tilstandsrapport grundig.  Selger opplyser om følgende: - har vært vann i kjeller ved et par anledninger. - var lekkasje fra bad for ca 25 år siden. - var lekkasje fra oppvaskmaskin ca 2005. - har vært tilbakeslag i avløpsledninger ved to anledninger (ca 2020). - bom i diverse fliser ved basseng. - råte i deler av garasjeport(er). - sprekk i mur og dels løs murpuss i garasje. - enkelte sprekker i garasjegulv. - generell værslitasje i båthus.

Eiendomstype

Enebolig

Oppvarming

Boligen oppvarmes med panelovner, varmekabler og vedfyring. Det er varmekabler alle badene og i hver entré, kjøkkenet (defekt gulvvarme i den ene entreen). To flotte etasjeovner er plassert i spisestue og stuen i praktikant delen og i hovedstuen og kjellerstuen er det en åpne peiser. Det er mekanisk avtrekk fra begge kjøkkene og tre bad. Kjøkkenet i den nordlige delen har det er direkte avtrekk via fellesluftekanal fra badet og ut i friluft, mens enkelte av de andre rommene har veggventiler. Sikringsskapet er utstyrt med automatsikringer. Videre har boligen to varmtvannsberedere fra 1986/88 med et volum på henholdsvis 198 og 287 liter.

Vei, vann og avløp

Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp. Alle eiendommer som er tilknyttet offentlig vann og avløp har private stikkledninger, som vedlikeholdes for eiers egen regning. For ytterligere opplysninger om de private stikkledningene tar man kontakt med kommunen. Eiendommen er tilknyttet tau anlegget i fra 2017

Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel

I henhold til Hvitvaskingsloven har meglerforetaket plikt til å gjennomføre kundetiltak (ID kontroll, kontroll av reelle rettighetshavere, kontroll av opplysninger mv). Kundetiltak skjer løpende og vil bl. annet gjennomføres når handel inngås og ved gjennomføring av oppgjøret, samt dersom det foreligger mistanke om hvitvasking eller terrorfinansiering. Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres, skal meglerforetaket ikke etablere kundeforholdet eller gjennomføre transaksjonen med kjøper. Ved meglerforetakets avvikling av kundeforholdet etter at bud er akseptert som følge av at kjøper ikke bidrar med nødvendig dokumentasjon, vil avtalen mellom partene være bindende, men meglerforetaket kan ikke bidra i gjennomføringen av handelen. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.   Det godtas kun inn- og utbetaling fra norsk finansieringsinstitusjon. 

Budgivning

Eiendomsmeglere kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning hvor selger er forbruker, jfr. Informasjon om budgivning.   Alle bud og budforhøyelser med eventuelle forbehold, opplysning om finansiering og overtakelse skal sendes skriftlig til megler. Megler kan ikke formidle muntlige bud verken til selger, budgivere eller interessenter. Budgiver må legitimere seg med kopi av legitimasjon og underskrift. Megler skal sende skriftlig varsel om bud og budforhøyelser til budgiver, selger og interessenter. Aksept av bud skal sendes skriftlig til budgiver og selger. Budgiver kan benytte budskjema, elektronisk budgiving, skannet budskjema sendt på mail eller annen godkjent skriftlig kommunikasjonsform, f.eks. App’er i forbindelse med budgivningen. Konferer med megler.   Megler har ikke ansvar for forsinkelser som skyldes teknisk feil. Under budrunden kan akseptfristene kortes inn ved mottakelse av nye bud. Akseptfristen er absolutt, det vil si at selger må akseptere og kjøper meddeles aksept innen utløpet av akseptfristen. Dersom du utsetter inngivelse av bud til tett opp mot akseptfristen er det en reell fare for at eiendommen kan bli solgt før ditt bud fremkommer til megler.   Husk alltid å ringe megler etter at du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt og kan formidles av megler. 

Overtakelse

Etter nærmere avtale med selger. Vær vennlig å angi ønsket overtagelsesdato i vedlagte budskjema.

Boligselgerforsikring

Selger har tegnet boligselgerforsikring meglet frem av Söderberg & Partners. Dersom handelen gjelder småbruk er boligselgerforsikring begrenset til å gjelde kun bolig/ kårbolig/ våningshus med tilhørende garasje. Øvrige bygninger eller eiendommen for øvrig omfattes ikke av forsikringen. Forsikringen gjelder fra budaksept, maksimalt 12 mnd. før overtagelse. Forsikringen dekker ansvar begrenset til eiendommens salgssum, dog oppad begrenset til 10.000.000,- kroner. Forsikringen løper i perioden kjøper kan reklamere, dog maksimalt 5 år fra overtakelse av eiendommen. Det kan tegnes boligselgerforsikring på kombinasjonseiendommer, men forsikringen dekker kun boligdelen.   Kjøper har plikt til å sette seg inn i fullstendige vilkår for boligselgerforsikring som kan hentes på www.soderbergpartners.no. Forsikringen dekker selgers mangelsansvar etter avhendingsloven. Av vilkårene fremgår unntak i forsikringsdekningen, f.eks. ved nye forhold som inntreffer mellom aksept og overtakelse. Garantier/lovnader der selger har påtatt seg ansvar for egenskaper ved eiendommen eller dokumentasjon av slike, dekkes ikke. Forsikringen dekker ikke krav knyttet til rengjøring/rydding av eiendommen, eller tilbehør som skal medfølge. Forsikringen omfatter heller ikke en redusert boligverdi som skyldes skjeggkre. Krav/erstatning under kr. 5.000,- dekkes ikke av forsikringen. I noen tilfeller er det heller ikke dekning der selger har opptrådt forsettlig eller grovt uaktsomt. Iht. lov og rettspraksis må det reklameres "innen rimelig tid". Det anbefales å reklamere umiddelbart/snarest mulig og senest innen 2 mnd. fra forholdet ble/burde vært oppdaget. Dersom kjøper utbedrer mangelskrav på egen hånd, kan dette medføre at reklamasjonsretten tapes.

Boligkjøperforsikring

Vedlagt i salgsoppgaven følger informasjon om Boligkjøperforsikring Pluss og Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen de neste fem årene. Boligkjøperforsikring Pluss har samme dekning som boligkjøperforsikring + fullverdig advokathjelp på viktige rettsområder i privatlivet. Les mer om begge forsikringene i vedlagte materiell eller på help.no. Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket mottar kr 2.200,- i honorar for hver forsikringsavtale som formidles på Boligkjøperforsikring Pluss og kr 1200,- i honorar for Boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring kan kun tegnes av privatpersoner som kjøper bolig til eget formål, og gjelder ikke for foretak eller næringsbygg.

Forsikringsselskap

Gjensidige forsikring

Avgiftsbeskrivelse

Dette inkluderer renovasjon, vann- og avløpsavgifter og feiing. Den totale årlige kostnaden vil variere etter eget forbruk. Det er installert vannmåler på eiendommen.

Betalingsbetingelser

Kjøpesum og alle omkostninger skal være innbetalt til megler klientkonto før overtakelse. Det forutsettes at skjøte tinglyses på ny eier. Dersom kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen til seg må det tas forbehold om dette i bud. 

Fasiliteter

  • Balkong / Terasse
  • Garasje / P-plass

Adgang til utleie

Boligen er kun godkjent som én boenhet. Deler av boligen kan imidlertid være egnet for utleie. Utleie av del av eksisterende bolig er i seg selv ikke søknadspliktig så lenge arealet som leies ut lovlig kan benyttes til varig opphold og ikke er fysisk adskilt fra boligen ellers. Ved utleie av hele eller deler av boligen anbefaler vi å ta kontakt med Skatteetaten for vurdering om eventuelle skattemessige konsekvenser.

Radon

Gjennomført radonmåling - Under grenseverdi 200 Bq/m3. Denne boligen er radonmålt 2010 iht. vedlagt rapport datert 13.12.2010 og verdiene av målingen ligger innenfor anbefalte grenseverdier. Tiltaksgrense for radontiltak er 100 Bq/m3. Kjøper overtar eiendommen slik og er selv ansvarlig for å utføre eventuelle tiltak. For mer informasjon vedrørende radon se www.dsa.no Kopi av "Måling av radon i inneluft" ligger som vedlegg til salgsoppgaven.

Sentrale lover

Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.   Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til bygningssakkyndig og megler, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Statens kartverk og andre tilgjengelige kilder.   Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.   Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen og dette har virket inn på avtalen. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.   Boligen kan også ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.   Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).   Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf.§ 3-9 1. ledd 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.   En forutsetning for salget er at skjøtet for eiendommen tinglyses på kjøper. Kjøper aksepterer at EiendomsMegler 1 kan offentliggjøre kjøpesum m.m. i egen markedsføring. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.   I tråd med eiendomsmeglingsforskriften vil informasjon om oppdragsgiver, salgsobjektet, interessenter og kjøper bli lagret av meglerforetaket i min. 10 år. Se EiendomsMegler1.no for mer informasjon om vår behandling av personopplysninger.

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter som henvender seg til megler vil bli registrert for videre oppfølging.

Annen informasjon


Konsesjon: Kommunestyret i Færder kommune har 2. oktober 2024 vedtatt at det skal innføres boplikt i hele kommunen. Det skal utarbeides førende forskrift for implementeringen av dette, som skal godkjennes av Landbruksmyndighetene. Det tas sikte på godkjenning av disse forskriftene i løpet av 2025. Egenerklæring om konsesjonsfrihet må foreligge og undertegnes av partene og kommunen. Dersom konsesjon/konsesjonsfrihet ikke blir gitt må kjøper påregne å måtte selge eiendommen videre. For ytterligere informasjon kontakt megler, evt. kommunen.

Kommunalinfo

  • Kommunale avgifter: kr 12 383

Var det lett å finne informasjonen du lette etter?