Eiganes
Steingata 106D H0405
Lekker og moderne 2(3)-roms leilighet i 4. etasje med sentral og populær beliggenhet. Balkong. Kveldssol og utsikt.
Prisantydning
kr 4 290 000
Totalpris
kr 4 291 090
kr 4 290 000
Tinglysning av hjemmelsdok.: kr 545
Tinglysning av pantedok.: kr 545
Sum omkostninger: kr 1 090
Gebyr forhåndsutlysing av forkjøpsrett: kr
Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument. Det tas forbehold om endringer i avgifter/gebyrer.
Boligkjøperforsikring kr 7 400 – 10 200 (valgfritt tillegg)
Felleskost/mnd.
kr 3 222
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Visning
Henter visninger...
Nøkkelinformasjon
64 m2
4023 Stavanger
Andel
9 744 m2
C - Lys grønn
59 m2
2008
4
2
1
64 m2
4023 Stavanger
Andel
9 744 m2
C - Lys grønn
59 m2
2008
4
2
1
Selge egen bolig?
Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.
Beskrivelse
Steingata 106D preges av smarte og gjennomtenkte løsninger, kombinert med flotte materialvalg og høy kvalitet. Modernisert i 2019. Boligens eikeparkett og farger skaper en helhetlig atmosfære i alle oppholdsrom, samt flere vindusflater som gir rikelig med naturlig lys. Fra stuen er det direkte utgang til balkong med nydelig utsikt og kveldssol. Videre har leiligheten et lekkert helfliset bad, ett soverom, bod/walk-in closet og en sosial, åpen stue-/kjøkkenløsning.
Kart
Mer informasjon om eiendommen
Nærområdet
Leiligheten ligger i et veletablert, sentrumsnært og meget etterspurt boligområde på Eiganes. Her bor du med gangavstand til sentrum, Stavanger stadion med treningsfasiliteter og nærhet til turområder ved Stokkavannet og Mosvannet. Dagligvarebutikker finner du rett nede i gata. Like ved Ledaalparken finner du nabolagsrestauranten Matmagasinet, bakeriet Kanelsnurren og puben Lervig Local. Det er gode bussforbindelser og enkel adkomst til E39
Reguleringsplan
Eiendommen ligger i et område regulert til bolig, idrettsanlegg, felles grøntareal og lekeareal m.v. Kopi av situasjonskart, målebrev, reguleringsplaner m/bestemmelser etc. ligger vedlagt i salgsoppgaven eller kan fås ved henvendelse til megler. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse.
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Registerbetegnelse
- Gårdsnummer: 58
- Bruksnummer: 2214
- Kommunenummer: 1103 - Stavanger
- Borettslag / Sameie navn: Eiganes Park Borettslag
- Borettslag / Sameie organisasjonsnummer: 991449744
- Borettslag / Sameie andelsnummer: 91
Informasjon borettslag / sameie
Vedtekter / Husordensregler:
Interessenter plikter å sette seg inn i borettslagets vedtekter og eventuelle husordensregler. Disse ligger vedlagt i salgsoppgaven.
Dyrehold:
Det er som hovedregel ikke tillatt å holde dyr. Beboer kan likevel holde dyr hvis gode grunner taler for det og det ikke er til ulempe for borettslaget eller de andre brukerne av eiendommen. Se nærmere om dette i husordensreglene.
Styregodkjennelse:
Kjøper skal godkjennes av styret i borettslaget. Dette kan ikke nektes uten saklig grunn. Kjøper er forpliktet til å gjennomføre handelen uavhengig av om kjøper på overtakelesestidspunktet er godkjent av borettslaget som ny andelseier. Risikoen for å bli godkjent som ny andelseier påhviler kjøper. Dersom kjøper på overtakelsestidspunktet ikke er godkjent som ny andelseier, har kjøper ikke rett til å ta eiendommen i bruk jf. borettslagsloven § 4-5 (2). Blir kjøper ikke godkjent som ny eier må kjøper besørge videresalg av andelen. Hjemmelen overføres til kjøper og oppgjør utbetales til selger.
Forkjøpsrett:
Frittstående borettslag, ingen forkjøpsrett.
Felleskostnader
kr 3 222 pr. mnd.
Felleskostnader inkluderer
Felleskostnader dekker betjening av andel fellesgjeld, energi/oppvarming, TV/internett, vaktmestertjeneste, bygningsforsikring, offentlige avgifter og diverse vedlikehold/drift. Felleskostnader: Felleskostnader 2 303 Tilleggsytelser: Internett og TV-pakke kr 399,- Brannvarsling kr 220,- A-konto Energi/varme: kr 300,- Felleskostnadene er opplyst av forretningsfører pr 05.03.26. Borettslaget står fritt til å fremforhandle andre avtaler og drift av borettslaget til enhver tid.
Fellesgjeld
Borettslagets totale fellesgjeld pr 05.03.26 er kr 235 588 273,-.
Nordea Bank ABP filial i Norge
Annuitetslån, 4 terminer per år.
Rentesats per 05.03.2026: 4.94% pa.
Antall terminer til innfrielse: 43
Saldo per 05.03.2026: 15 595 797
Andel av saldo: 0
Første termin: 30.06.2011Første avdrag: 30.03.2014 ( siste termin 30.09.2036 )
Opprinnelig innfrielse lån (IN): 2 309 937
Nedkvittert saldo innfrielse per d.d. (IN): 1 538 068
3 mndr Nibor + margin p.t 0,85
Dette er et IN-lån, som gir andelseier mulighet til å betale ned hele eller deler av sin andel opptil fire ganger i året.
For denne andelen er andel fellesgjeld innfridd.
Dette utgjør andelens fellesgjeld pr. 04.03.2026
Forsikringspolise
SP0000615851
Sikringsordning
Borettslaget har frivillig sikringsordning i Klare Finans AS.Begge parter kan si opp avtalen med minimum 6 måneders varsel. Etter borettslagslovens bestemmelser skal vedtak om oppsigelse av avtalen gjøres av borettslagets generalforsamling. Tilbyder kan til enhver tid si opp en avtale om sikring av felleskostnader dersom borettslaget ikke lenger oppfyller de krav som er stilt i avtalen.
Areal
BRA: 64 m2
BRA-i: 59 m2
BRA-e: 5 m2
TBA: 7 m2
Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.
Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.
Etasje
4
Parkering
1 fast parkeringsplass i lukket garasjeanlegg med portåpner og heis opp til leilighet. Innvendig gjesteparkering. Mulighet for elbillader: Borettslaget har etablert opplegg for lading av el. bil i garasjen. Andelseiere med biloppstillingsplass får via styret godkjennelse for tilknytning til ladeanlegget i tråd med etablerte retningslinjer og utstyr, og betaler for etablering og forbruk via laderen. Lading utenom det etablerte ladesystem er ulovlig.
Eiendom
Tomteareal er 9 744 m2 på eiet tomt.
Flott opparbeidet og beplantet fellestomt med hyggelige fellesområder.
Byggeår
2008
Innhold
4. Etasje: BRA-i: Entré, gang, soverom, bad/vaskerom, stue/kjøkken, bod/walk-in closet. Underetasje m/sportsbod: BRA-e: Bod. Bod i kjeller på ca 5 m2 er tatt med i arealoppstillingen som ett eksternt bruksareal/BRA-e. Balkong på ca 7 m2 er tatt med i arealoppstillingen som ett terrasse/balkongareal.
Standard
Steingata 106D preges av smarte og gjennomtenkte løsninger, kombinert med flotte materialvalg og høy kvalitet. Modernisert i 2019. Boligens eikeparkett og farger skaper en helhetlig atmosfære i alle oppholdsrom, samt flere vindusflater som gir rikelig med naturlig lys. Leiligheten har vannbåren varme og balansert ventilasjon, noe som bidrar til et behagelig inneklima. Fra stuen er det direkte utgang til balkong med nydelig utsikt og kveldssol. Videre har leiligheten et lekkert helfliset bad, ett soverom, bod/walk-in closet og en sosial, åpen stue-/kjøkkenløsning. Stuen har store vindusflater som slipper inn rikelig med lys og gir en herlig følelse av kontakt med omgivelsene. Her kan man virkelig slappe av og senke skuldrene. Veggene er malt i moderne farger, og gulvet er belagt med en-stavs eikeparkett. Det er god plass til både salongbord og spisebord. Det er mulighet for etablering av soverom nr 2. Fra stuen er det utgang til en delvis overbygd balkong med kveldssol og nydelig utsikt. Plass til sittegruppe og grill. Lekkert kjøkken levert av Svane med lyse slette fronter. God skap- og benkeplass. Kompositt benkeplate. Det er integrerte hvitevarer, som oppvaskmaskin, kombinert kjøleskap/fryser og stekeovn med induksjonstopp. Det delikate og moderne badet har fliser på både vegger og gulv. Badet er utstyrt med vegghengt toalett, dusjhjørne med glassdører i klart glass, baderomsinnredning med servant og speil med belysning. Det er også opplegg for vaskemaskin og tørketrommel. Vannbåren varme i gulv. Romslig soverom med garderobeskap. Praktisk bod/walk-in closet som gir ekstra muligheter for oppbevaring. - Alle taklamper bortsett bra badet i leiligheten kan styres med Hue-app. Lampe over spisebord har ikke bryter og styres kun med app. Selger har innhentet en tilstandsrapport av boligen/eiendommen som er inntatt i salgsoppgaven. Av rapporten fremgår det at en eller flere bygningsdeler har fått tilstandsgrad ikke undersøkt/ikke tilgjengelig for undersøkelse (TG IU), 2 (TG2) og/eller 3 (TG3). Rapporten beskriver også avvik på undersøkte bygningsdeler uten tilstandsgrad. Rapporten inneholder informasjon om avvikene og konsekvensen av disse. For avvik som er gitt TG3 har den bygningssakkyndige i tillegg gitt et anslag på hva det vil koste å utbedre disse avvikene. Ettersom kjøper regnes å være kjent med forhold som tydelig fremgår av tilstandsrapporten, oppfordres du til å sette deg grundig inn i rapporten i sin helhet. TG 3 STORE ELLER ALVORLIGE AVVIK Utvendig - Balkonger, terrasser og rom under balkonger TG 2 AVVIK SOM KAN KREVE TILTAK Utvendig - Veggkonstruksjon Utvendig - Vinduer Utvendig - Dører Utvendig - Andre utvendige forhold Innvendig - Overflater Tekniske installasjoner - Vannledninger Tekniske installasjoner - Vannbåren varme Våtrom - Leilighet H0405 - Bad/vaskerom - Sluk, membran og tettesjikt
Hvitevarer
Det gjøres oppmerksom på at kun integrerte hvitevarer på kjøkken medfølger ved overdragelsen. Leveres uten noen form for garantier, ut over eventuell gjenværende leverandørgaranti.
Adkomst
For veibeskrivelse henvises det til vedlagte kart i salgsoppgaven.
Byggemåte
Bygningen har takrenner og nedløp i stål utførelse. Beslag er i plastisol. Veggene har bindingsverkskonstruksjon og betongkonstruksjon fra byggeår. Fasade/kledning har stående og liggende bordkledning. Beskrivelse av byggemåte er hentet fra eiendommens tilstandsrapport.
Eiendomstype
Andelsleilighet
Oppvarming
Vannbåren varme. Balansert ventilasjon. Dersom det er rom i boligen som ikke har vegg-/fastmonterte ovner så følger det heller ikke med ovner i disse rommene.
Strømforbruk
I følge egenerklæring er denne eiendommen tilknyttet strømavtalen Norgespris, en fastprisavtale vedtatt av Stortinget gjeldende fra 1. oktober 2025. Avtalen følger målepunktet (strømmåleren) i boligen, og overtas automatisk av ny eier eller leietaker ved eierskifte. Bindingstid: Gjelder ut 2026.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp. Alle eiendommer som er tilknyttet offentlig vann og avløp har private stikkledninger, som vedlikeholdes for eiers egen regning. For ytterligere opplysninger om de private stikkledningene tar man kontakt med kommunen. Privat vei: 58/1130.
Andel fellesformue
kr 16 903
Dette utgjør andelens fellesformue pr. 30.12.2025
Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel
I henhold til Hvitvaskingsloven har meglerforetaket plikt til å gjennomføre kundetiltak (ID kontroll, kontroll av reelle rettighetshavere, mv). Kundetiltak skjer løpende og vil blant annet gjennomføres når handel inngås og ved gjennomføring av oppgjøret, samt dersom det foreligger mistanke om hvitvasking eller terrorfinansiering. Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres, skal meglerforetaket ikke gjennomføre transaksjonen med kjøper. Ved meglerforetakets avvikling av kundeforholdet, vil avtalen mellom partene være bindende, men meglerforetaket kan ikke bidra i gjennomføringen av handelen. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven. Meglerforetaket er forpliktet til å rapportere mistenkelige transaksjoner til Økokrim.
Budgivning
Megler kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn klokken 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning, dersom selger er forbruker. Det kan hende at fristene for å akseptere bud blir kortere etter hvert som det kommer inn nye bud. Det er budgiver som setter fristen for når et bud må være akseptert og denne fristen er absolutt. Det betyr at selger må akseptere budet og kjøper må ha mottatt aksepten innen fristens utløp. Dersom du legger inn bud tett opp mot akseptfristen, er det en reell fare for at eiendommen blir solgt før budet når frem til megler. Husk å ringe til megler etter du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt av megler. Megler tar ikke ansvar for forsinkelser på el- eller telenettet, eller andre tekniske feil. Alle bud og budforhøyelser med eventuelle forbehold, opplysning om finansiering og ønsket overtakelse, skal sendes skriftlig til megler. Megler kan ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet (hemmelige bud og/eller hemmelige forbehold) skal holdes skjult for andre budgivere og interessenter. Megler skal sende skriftlig varsel om bud og budforhøyelser, som kan formidles, til budgiver, selger og interessenter. Når et bud aksepteres, skal megler sende skriftlig beskjed om det til både budgiver og selger. Megler skal kontrollere budgivers finansiering før handel inngås. Dersom slik kontroll ikke lar seg gjennomføre, skal selger motta skriftlig informasjon om dette, og mulige konsekvenser. Dersom megler ikke får kontrollert budgivers finansiering, kan det derfor medføre at en annen budgiver – også en med lavere bud – anbefales overfor selger. For å legge inn bud kan du enkelt legge inn bud via EiendomsMegler 1s «gi bud»-knapp i nettannonsen, eller benytte budskjema, elektronisk budgivning, skannet budskjema sendt på e-post eller annen godkjent skriftlig metode. Skal du legge inn bud må du legitimere deg med kopi av legitimasjon og signatur. Kravet til legitimasjon og signatur er oppfylt dersom budgiver benytter e-signatur, for eksempel BankID. Ta en prat med megler om hvordan du legger inn bud.
Overtakelse
Etter nærmere avtale. Det gjøres oppmerksom på at det kreves styregodkjennelse av kjøper (20 dager fra mottatt søknad). Eiendommen kan ikke overtas før styregodkjenning foreligger.
Boligselgerforsikring
Selgeren har kjøpt boligselgerforsikring fra Fremtind forsikring. Forsikringen dekker selgerens økonomiske ansvar hvis du oppdager feil eller mangler som omfattes av avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra kjøpers overtagelse av eiendommen og varer i fem år. I tillegg dekker forsikringen perioden mellom budaksept og overtagelse begrenset til 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 millioner kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen. Se nettsidene til Sparebank 1 for mer informasjon om hva forsikringen dekker og hvilke begrensninger som gjelder.
Boligkjøperforsikring
Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen de neste fem årene. Advokatforsikring for boligeiere har samme dekning som boligkjøperforsikring + fullverdig advokathjelp på viktige rettsområder i privatlivet. Les mer om begge forsikringene i vedlagte materiell eller på help.no. Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket mottar kr 5.100,- i kostnadsgodtgjørelse for hver forsikringsavtale som formidles på Advokatforsikring for boligeiere og kr 4.100,- i kostnadsgodtgjørelse for Boligkjøperforsikring. Boligkjøperforsikring kan kun tegnes av privatpersoner som kjøper bolig til eget formål, og gjelder ikke for foretak eller næringsbygg.
Forsikringsselskap
IF Skadeforsikring
Betalingsbetingelser
Kjøpesum og alle omkostninger skal være innbetalt til meglers klientkonto senest siste arbeidsdag før overtakelse. Det forutsettes at skjøte tinglyses på ny eier. Dersom kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen til seg må det tas forbehold om dette i bud.
Fasiliteter
- Balkong / Terasse
- Garasje / P-plass
- Heis
Adgang til utleie
Det er som hovedregel tillatt å leie ut boligen for en periode på inntil 3 år med styrets godkjenning forutsatt at eier eller en nærstående har bodd i boligen i minst ett av de to siste årene. Se for øvrig vedtektene. Det er et generelt krav om radonmåling ved utleie av bolig dersom boligen ligger i 2. etasje eller lavere.
Radon
Boligen ligger minimum tre etasjer over bakkenivå, og radonmåling er ikke relevant.
Sentrale lover
Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven. Salgsoppgaven er basert på de opplysningene selger har gitt til bygningssakkyndig og megler, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Statens kartverk og andre tilgjengelige kilder. Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud. Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf.§ 3-9 1. ledd 2. pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. På grunn av ulike avtalevilkår kan selger vurdere bud fra en som ikke er forbruker, ulikt fra en forbrukers bud. Dersom kjøper ikke er forbruker, er selger sitt mulige mangelsansvar begrenset fordi eiendommen selges "som den er". Selger kan ikke ta «som den er» forbehold ovenfor en forbrukerkjøper. Selv et lavere bud fra en som ikke er forbruker kan foretrekkes fordi begrensningen i mulig mangelsansvar kan ha egenverdi for selger. Selger står fritt til å forkaste eller akseptere ethvert bud, og er for eksempel ikke forpliktet til å akseptere høyeste bud. Budgivere får informasjon dersom andre bud er inngitt av en som ikke er forbruker. Forbrukerkjøp - definisjon Med forbrukerkjøp menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. Forbruker – avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen, eller det foreligger brudd på bestemmelsene i avhendingsloven §§ 3-2 til 3-8. Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være grunnlag for mangelskrav. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut ifra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at uriktige opplysninger ikke blir rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel. Boligen kan ha en mangel etter avhendingsloven § 3-3 dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk innvendig areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm. Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel). Ikke-forbruker (næringsdrivende) – definisjon Hvis kjøper er en juridisk person, eller en fysisk person som hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet, vil kjøpet ikke anses som et forbrukerkjøp. Ikke-forbruker – avtalevilkår Eiendommen har en mangel dersom den ikke er i samsvar med kravene som følger av avtalen. Eiendommen selges «som den er», og selgers ansvar utover det konkret avtalte er da begrenset etter avhendingsloven § 3-9, første ledd andre setning. Avhendingsloven § 3-3 andre ledd fravikes, og hvorvidt boligens arealsvikt utgjør en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. En forutsetning for salget er at skjøtet for eiendommen tinglyses på kjøper. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen. I tråd med eiendomsmeglingsforskriften vil informasjon om oppdragsgiver, salgsobjektet, interessenter og kjøper bli lagret av meglerforetaket i min. 10 år. Se em1.no for mer informasjon om vår behandling av personopplysninger.
Personopplysningsloven
I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter som henvender seg til megler vil bli registrert for videre oppfølging. For å bidra til effektive og sikre transaksjoner, er det nødvendig at eiendomsmeglingsforetakene og finansieringsforetakene kan utveksle opplysninger, herunder personopplysninger, av betydning for transaksjonen, raskt. For dette formålet er det utviklet en løsning som gjør at kjøpers og selgers finansieringsforbindelse vil kunne hente ut kjøpekontrakten og strukturerte data fra denne (navn, kjøpesum, overtagelsesdato o.l.) gjennom Altinn.
Kjøpe og selge - steg for steg
Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.