Søre Einarsetlie 30

Einarset - En flott, nyoppført tømmerhytte med 5 soverom og 2 bad! Like ved Storefjell Høyfjellshotell! Flott utsikt!

Prisantydning

kr 6 875 000

Totalpris

kr 6 916 320

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 6 875 000

Omkostninger:

Dokumentavgift til staten, 2.5% av tomteverdi: kr 30 000,- 
Tinglysning av hjemmelsdokument.: kr 545,-
Tinglysning av pantedokument.: kr 545,-
Grunnboksutskrift: kr 230,-
Engangsavgift vei: kr. 10 000,-
Sum omkostninger: kr 41 320,- 
 
Regnestykket forutsetter at det kun tinglyses ett pantedokument og at eiendommen selges til prisantydning.  
 
Det tas forbehold om endringer i avgifter/gebyrer.  
 
Boligkjøperforsikring fra kr 13 600,- til 16 400,- (valgfritt tillegg).

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Nøkkelinformasjon

BRA:

151.5 m2

Postnummer:

3550 Gol

Eierform:

Selveier

Tomt:

2 118 m2

Energimerking:

B - Gul

BRA-i:

145 m2

Byggeår:

2024

Etasje:

2

Rom:

6

Soverom:

5

BRA:

151.5 m2

Postnummer:

3550 Gol

Eierform:

Selveier

Tomt:

2 118 m2

Energimerking:

B - Gul

BRA-i:

145 m2

Byggeår:

2024

Etasje:

2

Rom:

6

Soverom:

5

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Beskrivelse

I Einarset Hyttegrend finner du denne nyoppførte tømmerhytta! Fra hytteveggen er det direkte adkomst til fjelleventyret året rundt, og hytta ligger like ved Storefjell Høyfjellshotell. Hytta ligger flott til med vid og fin utsikt utover Golsfjellet! Hytta har en god planløsning, går over 2 etasjer og inneholder flislagt entré med inngang til ett av hyttas soverom samt bad. Videre kommer man inn i et stort oppholdsrom med kjøkken, spisestue og stue. Fra kjøkkenet kommer man inn i en soveromsfløy med to soverom. Videre er det hyttas hovedbad med opplegg for vaskemaskin og mulighet for badstue eller bod. I 2. etasje er det to soverom. Teknisk rom/bod i tilknytning til inngangspartiet. Velkommen til fjells og på visning!

Kart

Kart over Søre Einarsetlie 30

Mer informasjon om eiendommen

Nærområdet

Nærområdet

Einarset Hyttegrend har en god beliggenhet nær Storefjell Høyfjellshotell med flott utsikt og lang solgang. Her har du direkte tilgang til fantastisk turområde året rundt! Vinterstid går langrennsløypene ikke langt fra eiendommen, og det er kort vei til alpinbakkene på Golsfjellet. Golsfjellet er et unikt område sommer som vinter, og er ideelt for den aktive familien. I området finnes bl.a. flott natur som bør oppleves og brukes, med over 20 mil med preparerte skiløyper innover fjellet, alpinanlegg ved Storefjell og Bualie, og et stort nettverk av turstier. På sommerstid er det fiske- og bademuligheter i flere vann og elver. Ved Storefjell Høyfjellshotell er det et barnevennlig skisenter med 3 heiser og 8 nedfarter med ulik lengde og vanskelighetsgrad. Hotellet tilbyr en rekke fasiliteter som restaurant, badeland og god underholdning med konserter og arrangementer. Golsfjellet Alpinsenter i Bualie fikk i desember 2021 en ny 6- seters stolheis. Heisen kan også frakte syklister med sykler opp utenfor snøsesongen! Nederst i alpinbakken finner man Åttekanten, et trivelig og sosialt samlingspunkt hvor det selges deilig hjemmebakst, mat og forfriskninger av alle slag. Utenfor vintersesongen kan man kjøre mountain cart i bakken og det er etablert en sykkelpark for barn. Golsfjellet har varierende fjellområder, så her finnes det noe for enhver. Mange stølsveier og stier er merket for fotturer, og Golsfjellet er et eldorado for de som liker å sykle. På hjemmesiden til Golsfjellet finnes over 50 merkede sykkelløyper. En av disse er Mjølkevegen som går mellom Gol og Vinstra, som er kåret til en av Norges flotteste turer på sykkel og inngår som en del av nasjonal sykkelrute nr. 5. Gol sentrum som ligger ca. 20 minutter fra Golsfjellet er et handelssentrum i Hallingdal. Her finnes bl.a. butikker, kafeer, restauranter og ulike offentlige servicetilbud. For ytterligere informasjon se www.golinfo.no og www.gol.kommune.no

Bebyggelse

Bebyggelsen består av en frittliggende fritidsbolig.

Reguleringsplan

Detaljregulering Nerebekken – K2 Golsfjellet, Gol kommune, planid: 2012004 På tomtene kan det bygges ett frittliggende fritidsbygg med inntil to tilhørende bygg (anneks/uthus). Tillatt utnytting er 210 m2 BRA. Anneks/uthus kan bygges med bruksareal inntil 30 m2. Tillatt utnytting beregnes iht. Tekniske forskrifter kap. III/NS3940, og inkl. 36 m2 til utendørs biloppstillingsplass. Maks. tillatt mønehøyde er 6,5 meter for hovedbygget. Maks tillatt mønehøyde for anneks/uthus er 4,5 meter. Mønehøyde er oppgitt i forhold til gjennomsnittsnivået for planert terreng rundt bygningen. Inntil 40% av hovedbyggets grunnflate kan bygges med tverrloft

Øvrig info

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Registerbetegnelse

  • Gårdsnummer: 14
  • Bruksnummer: 606
  • Kommunenummer: 3324 - Gol

Areal

BRA: 151.5 m2
BRA-i: 145 m2
BRA-e: 6.5 m2

Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.

Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.

Etasje

2

Parkering

Det er god plass til parkering av flere biler på tomten.

Eiendom

Tomteareal er 2 118 m2 eiet tomt.

Byggeår

2024

Innhold

Hytta går over to plan og har følgende planløsning: 1. etasje: vf/entré, 3 soverom, 2 bad, kjøkken, spisestue og stue. Fra spisestue er det utgang til stor terrasse med mange fine og lune kroker. 2. etasje: 2 hemsrom. Ved inngangspartiet er det en praktisk bod/teknisk rom,

Standard

Pent kjøkken fra Strai bestående av over- og underskap, benkeplate, dobbel oppvaskkum, oppvaskmaskin, kjøl/fryseskap, komfyr og platetopp. Ved kjøkkenet er det en stor spisestue med god plass til spisegruppe. Med raustet tak får man en god romfølelse. Fra spisestuen er det utgang til en romslig terrasse med flott utsikt! Stue: Lun og trivelig stue med raustet himling. I stuen er det montert peisovn i kleberstein. Det er godt med vinduer i stuen noe som gir både utsikt og lys. Her kan man trekke seg tilbake i fra resten av hytten og krype inn i sofaen å nye en god film - eller bare lese en god bok. Soverom: 5 gode soverom med plass til garderobe. Bad: Hytta har to romslige og delikate bad. Hovedbadet har opplegg for vaskemaskin og mulighet for badstue eller bod. Begge bad har innredning i farge grå med skuffer. Speil med belysning. Flislagt dusjnisje. Gulvmontert toalett. Det er varmekabler i alle gulv, med unntak av soverommene.

Hvitevarer

Hvitevarer på kjøkken medfølger. Kjøleskap med fryser, platetopp, komfyr og oppvaskmaskin.

Adkomst

Kjør fra Gol sentrum mot Golsfjellet og Fagernes. Ta av RV 51 etter ca. 15 km, mot Storefjell Høyfjellshotell. Ta deretter av til venstre i neste kryss, fortsatt mot Storefjell Høyfjellshotell. Sving av til venstre ved skilt "Einarset Hyttegrend" og følg Einarsetvegen i ca. 1.7 km. Sving så til venstre inn på Eiarsetlie og kjør ca. 400 m. Sving venstre igjen inn på Søre Einarsetlie. Eiendommen ligger som første eiendom til venstre og vil være merket med skilt fra EiendomsMegler 1 Fjellmegleren

Byggemåte

Hytta er bygget med støpt plate på mark. Yttervegger i laftet tømmer. Tak er dekket med torv. Innvendige delevegger er i tømmer og noen er i reisverk kledd med behandlet panel. Flislagte vegger på deler av badet i våtsone.

Eiendomstype

Fritidseiendom

Oppvarming

Oppvarming er av strøm og ved. Det er varmekabler i alle gulv med unntak av soverom. Det er montert varmepumpe på hytta i 2024.

Vei, vann og avløp

Privat vann og avløpsanlegg. Privat vei.

Meglers plikt til å stanse gjennomføring av en handel

I henhold til hvitvaskingsloven har meglerforetaket plikt til å gjennomføre kundetiltak (ID kontroll, kontroll av reelle rettighetshavere, kontroll av opplysninger mv). Kundetiltak skjer løpende og vil blant annet gjennomføres når handel inngås og ved gjennomføring av oppgjøret, samt dersom det foreligger mistanke om hvitvasking eller terrorfinansiering.   Dersom kundetiltak ikke kan gjennomføres, skal meglerforetaket ikke etablere kundeforholdet eller gjennomføre transaksjonen med kjøper. Ved meglerforetakets avvikling av kundeforholdet etter at bud er akseptert som følge av at kjøper ikke bidrar med nødvendig dokumentasjon, vil avtalen mellom partene være bindende, men meglerforetaket kan ikke bidra i gjennomføringen av handelen. Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter hvitvaskingsloven.   Det godtas kun inn- og utbetalinger fra norsk finansieringsinstitusjon fra norske kjøpere.   For utenlandske kunder som ønsker å kjøpe eiendom i Norge gjelder følgende regler; Kjøper av eiendom i Norge må ha D-nummer, et identitetsnummer man må ha for å kunne eie bolig i Norge.   Det godtas kun innbetalinger fra konto i Norden. Dersom man har konto i annet land, må pengene innbetales via Norsk bank.   Kontakt vår megler for mer informasjon.

Budgivning

Eiendomsmeglere kan ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12:00 første virkedag etter siste annonserte visning hvor selger er forbruker, jfr. Informasjon om budgivning.   Fra 1. juli 2025 kan ikke megler formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet (hemmelige bud/hemmelige forbehold) skal holdes skjult for andre budgivere og interessenter.   Alle bud og budforhøyelser med eventuelle forbehold, opplysning om finansiering og overtakelse skal sendes skriftlig til megler. Megler kan ikke formidle muntlige bud verken til selger, budgivere eller interessenter. Budgiver må legitimere seg med kopi av legitimasjon og underskrift. Megler skal sende skriftlig varsel om bud og budforhøyelser til budgiver, selger og interessenter. Aksept av bud skal sendes skriftlig til budgiver og selger. Budgiver kan benytte budskjema, elektronisk budgiving, skannet budskjema sendt på mail eller annen godkjent skriftlig kommunikasjonsform, f.eks. App’er i forbindelse med budgivningen. Konferer med megler.     Megler har ikke ansvar for forsinkelser som skyldes teknisk feil. Under budrunden kan akseptfristene kortes inn ved mottakelse av nye bud. Akseptfristen er absolutt, det vil si at selger må akseptere og kjøper meddeles aksept innen utløpet av akseptfristen. Dersom du utsetter inngivelse av bud til tett opp mot akseptfristen er det en reell fare for at eiendommen kan bli solgt før ditt bud fremkommer til megler.     Husk alltid å ringe megler etter at du har sendt et bud eller budforhøyelse, for å forsikre deg om at budet er mottatt og kan formidles av megler.

Overtakelse

Ca. 14 dager etter signert kontrakt.

Boligselgerforsikring

Selger har ikke tegnet boligselgerforsikring, da slik forsikring ikke tilbys til profesjonelle selgere.

Boligkjøperforsikring

Vedlagt i salgsoppgaven følger informasjon om Boligkjøperforsikring Pluss og Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS.   Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen/ fritidsboligen de neste fem årene.   Boligkjøperforsikring Pluss har samme dekning som boligkjøperforsikring + fullverdig advokathjelp på viktige rettsområder i privatlivet. Les mer om begge forsikringene i vedlagte materiell eller på help.no. Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket mottar kr 2 200/3 200/3 500 i honorar for hver forsikringsavtale som formidles og et tillegg på kr 1 000 ,- ved salg av Boligkjøperforsikring Pluss.   Boligkjøperforsikring kan kun tegnes av privatpersoner som kjøper bolig/fritidsbolig til eget formål, og gjelder ikke for foretak eller næringsbygg.

Betalingsbetingelser

Kjøpesum og alle omkostninger skal være innbetalt til meglers klientkonto før overtakelse.     Det forutsettes at skjøte tinglyses på ny eier. Dersom kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen til seg må det tas forbehold om dette i bud.      Merk: Megler foretar IKKE avregning mellom kjøper og selger, som f.eks. avregning kommunale avgifter, veiavgifter m.v.

Adgang til utleie

Fritidsbolig med en boenhet som fritt kan leies ut i sin helhet. Deler av boligen kan også leies ut, forutsatt at det er en del av boligens godkjente hoveddel med rom godkjent for varig opphold og at den utleide delen ikke er adskilt som en selvstendig boenhet.

Sentrale lover

Eiendommen selges etter reglene i Avhendingsloven.     Salgsoppgaven er basert på de opplysninger selger har gitt til bygningssakkyndig og megler, samt opplysninger innhentet fra kommunen, Statens Kartverk og andre tilgjengelige kilder.     Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene.   Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis.   Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen. Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakkyndig før det legges inn bud.     Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut i fra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen og dette har virket inn på avtalen.   En bolig som har blitt brukt i en viss tid har vanligvis blitt utsatt for slitasje, og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtagelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.     Boligen kan også ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.     Ved beregning av eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/ kostnader opptil et beløp på kr. 10.000,- (egenandel).     Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen "som den er" og selgers ansvar er da begrenset (jf. § 3-9.1. ledd 2 pktm. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere.     En forutsetning for salget er at skjøtet tinglyses på kjøper. Kjøper aksepterer at EiendomsMegler 1 kan offentliggjøre kjøpesum m.m. i egen markedsføring. Interessenter og kjøper må godta at selger og megler bruker elektronisk kommunikasjon i salgsprosessen.     I tråd med eiendomsmeglingsforskriften vil informasjon om oppdragsgiver, salgsobjektet, interessenter og kjøper bli lagret av meglerforetaket i min. 10 år.     Se EiendomsMegler1.no for mer informasjon om vår behandling av personopplysninger.

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter som henvender seg til megler vil bli registrert for videre oppfølging.

Annen informasjon


Konsesjon: Gol kommune har forskrift som setter konsesjonsfriheten for bebygd eiendom ut av kraft. Kjøper må før overtagelse undertegne på egenerklæring om konsesjonsfrihet hvor det bekreftes at eiendommen er fritidsbolig.

Kontakt megler

Var det lett å finne informasjonen du lette etter?