Kvernesveien 1253

Enebolig m/​ sokkelleilighet med leieinntekt på 8.700,- pr mnd. - Nydelig utsikt og fine solforhold!

Prisantydning

kr 2 490 000

Totalpris

kr 2 553 340

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 2 490 000

Omkostninger:

+Tinglysing pantedokument kr 545
+Tinglysing skjøte kr 545

Valgfri kostnad (ikke medregnet i totalpris)

+Help Boligkjøperforsikring kr 16 500

Dokumentavgift

kr 62 250

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Søk finansieringsbevis

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Til lånekalkulatoren

Visning

Henter visninger...

Nøkkelinformasjon

BRA:

276 m2

Postnummer:

6531 Averøy

Eierform:

Selveier

Tomt:

1 638 m2

Energimerking:

D - Gul

BRA-i:

276 m2

Byggeår:

1981

Rom:

5

Soverom:

4

BRA:

276 m2

Postnummer:

6531 Averøy

Eierform:

Selveier

Tomt:

1 638 m2

Energimerking:

D - Gul

BRA-i:

276 m2

Byggeår:

1981

Rom:

5

Soverom:

4

Selge egen bolig?

Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.

Beskrivelse

EiendomsMegler 1 v/ Morten Høvik har gleden av å presentere Kvernesveien 1253! Enebolig m/garasje og sokkelleilighet på Kvernes på Averøy. Solrike omgivelser og fantastisk flott utsikt mot Bergsøya og Krifast! Boligen går over 2 plan, hvor hoveddel inneholder Stue, kjøkken, 3 soverom, bad, vaskerom, toalettrom, bod, bod/teknisk rom, entre, gang- og trappeareal. Utleiedel i sokkel inneholder stue, kjøkken, bad, soverom, bod, gang og vindfang. Kjøkken i hoveddel ble renovert i 2023. På bad i utleiedel ble baderomsplater skiftet i 2023. Bad i hoveddel ble oppgradet i 2017. Boligen blir oppvarmet ved bruk av elektrisk varme og vedovn, samt at både hovedbolig og utleieenhet fikk installert luft/luft-varmepumper i 2023. Pt. er utleiedelen utleid for 8.710,- pr mnd Velkommen til visning!

Kart

Kart over Kvernesveien 1253

Mer informasjon om eiendommen

Nærområdet

Nærområdet

Eiendommen ligger ved Rokset/Kvernes i Averøy kommune. Nærområdet består av spredt bebyggelse. Gode sol- og utsiktsforhold. Pent opparbeidet tun med asfaltert gårdsplass og beplantet hage med plen. Kort veg til sjøtomt, eget naust med strandlinje. Fantastisk flott utsikt mot Bergsøya og Krifast.

Øvrig info

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Registerbetegnelse

  • Gårdsnummer: 19
  • Bruksnummer: 53
  • Kommunenummer: 1554 - AVERØY

Areal

BRA: 276 m2
BRA-i: 276 m2
TBA: 29 m2

Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.

Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.

Parkering

Parkering i garasje og på egen tomt.

Eiendom

Tomteareal er 1 638 m2 eiet tomt.

Byggeår

1981

Innhold

Boligen har følgende romfordeling: Internt bruksareal (BRA-i) Hovedetasje: - Trappegang - Gang - Vaskerom - Bad - 3 soverom - Kjøkken - Stue Internt bruksareal (BRA-i) Underetasje: - Entré - Hall m/trapp - Gang - Toalettrom - Bod - Bod / teknisk - Garasje - Vindfang leilighet - Gang 1 leilighet - Stue leilighet - Kjøkken leilighet - Bad leilighet - Bod leilighet - Gang 2 leilighet - Vindfang leilighet

Standard

Underetasje: Entré: Gulvbelegg på gulv, Sen panel på vegger og Plankett grovstruktur i himling. Hall m/trapp: Teppe på gulv, Sen panel på vegger og Plankett grovstruktur i himling. Plassbygd peis. Gang: Gulvbelegg på gulv, malt strie på vegger og malte plater i himling. Toalettrom: Gulvbelegg på gulv, malte plater og malt betong på vegger og malte plater i himling. Toalettrom er utstyrt med vegghengt vask og toalett. Matbod: Gulvbelegg på gulv, malte plater og malt betong på vegger og malt betong i himling. Hyller. Bod / teknisk: Betong på gulv, malt betong på vegger og malt betong i himling. Sentralvarme med strøm og ved (tidligere i drift), varmtvannstank og sikringsskap. Garasje: Betong på gulv, malt betong på vegger og malt betong i himling. Entré leilighet: Flis med varmekabler på gulv, malte plater på vegger og malte plater i himling. Oppheng klær. Gang leilighet: Gulvbelegg på gulv, malte plater på vegger og malte plater i himling. Stue leilighet: Gulvbelegg på gulv, malt strie på vegger og malte plater i himling. Varmepumpe. Kjøkken leilighet: Parkett på gulv, malt strie på vegger og malte plater i himling. Kjøkkenet er utstyrt med kjøkkeninnredning med benkeplate i laminat, plass for komfyr, ventilator og plass for kjøleskap. Bad leilighet: Våtromsbelegg på gulv, baderomsplater på vegger og malte plater i himling. Bad er utstyrt med baderomsinnredning med heldekkende vask, speil med lys, toalett, dusjkabinett og opplegg for vaskemaskin. Bod leilighet: Gulvbelegg på gulv, malte plater på vegger og malte plater i himling. Hyller. Gang 2 leilighet: Gulvbelegg på gulv, malte plater på vegger og malte plater i himling. Soverom leilighet: Gulvbelegg på gulv, malt tapet på vegger og malte plater i himling. Skap. Hovedetasje: Trappegang: Parkett på gulv, Sen panel på vegger og malte plater i himling. Gang: Laminat på gulv, tapet på vegger og malte plater i himling. Loftsluke. Vaskerom: Våtromsbelegg på gulv, malte plater på vegger og malte plater i himling. Vaskerommet er utstyrt med enkel vegghengt utslagsvask og opplegg for vaskemaskin. Bad: Flis med varmekabler på gulv, baderomsplater på vegger og malte plater i himling. Badet er utstyrt med hvit baderomsinnredning med heldekkende benkeplate, speil med lys, toalett, badekar og dusj med glassdør. Soverom 1: Laminat på gulv, tapet på vegger og malte plater i himling. Utgang balkong og skap. Soverom 2: Laminat på gulv, tapet på vegger og malte plater i himling. Skap. Soverom 3: Laminat på gulv, tapet på vegger og malte plater i himling. Skap. Kjøkken Laminat på gulv, malt tapet på vegger og malte plater i himling. Kjøkken er utstyrt med kjøkkeninnredning med benkeplate i laminat, nedfelt vask, platetopp, stekeovn, ventilator, oppvaskmaskin og kjøl-/fryseskap. Stue: Laminat på gulv, tapet og Malt Sen panel på vegger og malte plater i himling. Peisovn, varmepumpe og utgang terrasse. Opplysninger iht takstmann.

Hvitevarer

Integrerte hvitevarer på kjøkken medfølger. Øvrige hvitevarer og brunevarer medfølger ikke i salget med mindre det tydelig fremgår av salgsoppgaven.

Adkomst

Se karthenvisning på Finn.no. Det vil bli skiltet i regi av EiendomsMegler1 ved annonsert fellesvisning.

Byggemåte

Taket er tekket med Decra stålplater. Det er noe mose på taket mot nord. Nedløp og beslag i hvit aluminium / stål. Det er behov for rengjøring av renner, beslag og nedløp. Vindusbeslag i aluminium. Veggkonstruksjonen er bindingsverk med utvendig stående bordkledning. Det er noe behov for maling av bordkledningen. Selvbærende W-takstolerr med taktro i tre. Det er tilfredstillende lufting på mørkeloftet. Bygningen har malte trevinduer med isolerglass. Bygningen har teak hovedytterdør inntil leilighet og hovedhus. Vinduer i malt tre med isolerglass. Veranda i betong som er flislagt. Det er plassbygd peis på verandaen utenfor stua/overbygget. Opplysninger iht tilstandsrapport.

Eiendomstype

Enebolig m/hybel/sokkelleilighet

Oppvarming

Boligen blir oppvarmet ved bruk av elektrisk varme og vedovn. Det er installert luft/luft-varmepumper (2023) i både hovedbolig og utleieenhet. Tidligere fyringssentral er frakoblet og ikke i drift ifølge selger. Det er ikke inngått avtale om Norgespris på strøm for boligen. Informasjon om Norgespris: https://www.regjeringen.no/no/tema/energi/strom/sporsmal-og-svar-om-norgespris/id3089310/?expand=factbox3113088

Regulering

Eiendommen ligger i et område avsatt til LNFR-areal (landbruks-, natur- og friluftsformål, samt reindrift) for spredt bolig-, fritids- eller næringsbebyggelse mv. i kommuneplanens arealdel. Dette kan medføre begrensninger knyttet til bruk av ulik karakter og utvikling av eiendommen. LNFR-områder er i utgangspunktet ikke byggeområder, men det kan tillates spredt bolig-, fritids- eller næringsbebyggelse dersom bebyggelsens omfang, lokalisering og formål er angitt i kommuneplanens arealdel med tilhørende bestemmlser. Tiltak kan i slike tilfeller gjennomføres på grunnlag av søknad om tiltak (enkeltsaksbehandling), eller på grunnlag av reguleringsplan. I kommuneplanen ligger eiendommene innenfor «LNFRområde » (landbruk-, natur- friluftsområde og reindrift). Dette kan medføre begrensninger knyttet til bruk og utvikling til eiendommen. Eiendommene er berørt av faresone H310 - Ras- og skredfare og Støysone H220 - Gul sone.

Vei, vann og avløp

Vann: Eiendommen er tilknyttet privat nett, Indre Averøy Vannverk SA. Avløp: Eiendommen er ikke tilknyttet offentlig eller privat nett. Eiendommen har septiktank. Det er registrert at avløp går til en privat slamavskiller på 6 m3. Vei: Eiendommen er tilknyttet offentlig vei. Eiendommen har veirett over gnr. 19, bnr. 52 fram til offentlig veg.

Overtakelse

Etter nærmere avtale med selger.

Boligsalgsrapport / Takst / Våtromstest

Taksten er avholdt den 27.02.2026 av takstmann

Takstmanns konklusjon:
Konklusjon takstmann: Boligen er oppført med betonggrunnmur og etasjeskiller mot terreng i betong. Yttervegger er oppført i bindingsverk med utvendig stående trekledning. Taket har saltakskonstruksjon tekket med betongtakstein. Vinduer og balkongdører er i hovedsak malte trevinduer med isolerglass.Innvendige overflater består hovedsakelig av malte flater, laminat og flislagte våtrom. Bad og vaskerom har plastsluk med våtromsbelegg klemt i sluk. Det er elektriske varmekabler på våtrom. Oppvarming skjer i dag hovedsakelig via luft/luft varmepumper, supplert med vedovn/peis. Tidligere vannbåren varme er frakoblet og ikke i drift. Det er registrert enkelte aldersrelaterte forhold, blant annet begrenset fall på bad, eldre slukløsninger, mindre riss i grunnmur samt normal slitasje på vinduer og overflater. Rom under terreng vurderes som fuktteknisk risikokonstruksjon, uten registrerte aktive fuktutslag på befaringsdagen Vedlikeholdsnivået vurderes som jevnt og normalt ut fra alder. Det er registrert aldersslitasje på enkelte bygningsdeler, herunder våtrom, vinduer, grunnmur og tekniske installasjoner som ikke lenger er i drift. Fremtidige oppgraderinger må påregnes som følge av naturlig elde og forventet levetid. Det er ikke registrert forhold som tilsier omfattende umiddelbare tiltak, men løpende vedlikehold og planlagt fornyelse bør forventes. Nedenfor gjengis en kort oppsummering der den bygningssakyndige har beskrevet avvik ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 (TG 2) eller 3 (TG 3). Følgende har fått TG2 av takstmann: Utvendig > Takkonstruksjon/Loft Utvendig > Vinduer Innvendig > Rom Under Terreng Innvendig > Innvendige trapper Tekniske installasjoner > Vannledninger Tekniske installasjoner > Avløpsrør Tomteforhold > Drenering Tomteforhold > Grunnmur og fundamenter Tomteforhold > Terrengforhold Våtrom > Hovedetasje > Vaskerom > Sluk, membran og tettesjikt Våtrom > Hovedetasje > Vaskerom > Ventilasjon Våtrom > Hovedetasje > Bad > Overflater Gulv Våtrom > Underetasje > Bad leilighet > Sluk, membran og tettesjikt Spesialrom > Underetasje > Bod / teknisk > Overflater og konstruksjon Følgende har fått TGIU av takstmann: Utvendig > Taktekking Våtrom > Underetasje > Bad leilighet > Tilliggende konstruksjoner våtrom Deler av informasjonen i dette avsnittet er hentet fra tilstandsrapporten. Opplistingen over er ikke nødvendigvis uttømmende og du oppfordres til å lese og sette deg grundig inn i alt salgsmateriell.

Boligselgerforsikring

Selger har tegnet boligselgerforsikring hos Fremtind. Forsikringen dekker selgerens økonomiske ansvar hvis du oppdager feil eller mangler som omfattes av avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra kjøpers overtagelse av eiendommen og varer i fem år. I tillegg dekker forsikringen perioden mellom budaksept og overtagelse begrenset til 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 millioner kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen. Salgsdokumentasjon innhentes av forsikringsselskapet etter tinglysning. Se nettsidene til Sparebank 1 for mer informasjon om hva forsikringen dekker og hvilke begrensninger som gjelder. Utdrag fra selgers egenerklæring: Vet du om det er gjort arbeid på bad eller våtrom, enten av deg eller tidligere eiere? Ja. Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2023 Firmanavn: Rune Sivertsen glad Beskrivelse av arbeidet: Byttet vindu og la nye plater på vegger i kjellerleilighet. Vvs utført av vvs Langset rør. Firma som la veggplater er i dag konkurs men i 23 drevet av Rune Sivertsen glad.Gulv er ikke gjort noe med på bad. Vet du om det er, eller har vært, feil eller skader på vinduene, som for eksempel kondens, fuktskader eller vanninntrengning? Eller er noen av vinduene i boligen punktert? Ja, 1 kjøkkenvindu går ikke å åpne. Tror det er lås som er knekt. Vet du om det er, eller har vært, skadedyr eller sjenerende insekter på eiendommen eller i boligen? Ja, Var mus i når tidligere eier hadde huset. Jeg har sikkret alle ventiler og ikke sett spor etter mus så lenge jeg har bodd her etter det. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? Ja. Ufaglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2023 Beskrivelse av arbeidet: Sikkret alle ventiler i huset.Og dermed ikke sett spor etter noe. 2. Hvilket år ble jobben fullført?: 2023 Beskrivelse av arbeidet: Tettet alle ventiler med musesikkringsplater,og byttet en god del ventiler.Og ikke sett spor etter mus etter det. Vet du om det er, eller har vært, feil eller skader knyttet til sentralfyr, radiator, ventilasjon, varmepumpe, kjøkkenvifte, baderomsvifte eller andre installasjoner? Ja, Sentralfyr er lagt ned. Istedet lagt inn varmepumper og ny vedovn i hovedbolig. Sentralfyr er gammelt og den kan jeg ikke med og går ikke god for den. Vet du om det er gjort arbeid på ildsted eller pipe, enten av deg eller tidligere eiere? Ja. Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2024 Firmanavn: Murmester vasstrand har montert vedovn,hovedetage.. har meldeskjema for montering av ny vedovn i hovedetage. Signatur F.sten. Beskrivelse av arbeidet: Ny vedovn I hovedetage. Montert av fagperson. Vet du om det er gjort arbeid på det elektriske anlegget, enten av deg eller tidligere eiere? Ja. Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2023 Firmanavn: Elpartner'n Myrseth Beskrivelse av arbeidet: Skiftet sensorer varmekabler.Montert det elektriske til varmepumper. Har eiendommen utleiedel, for eksempel en leilighet, hybel eller lignende? Ja, Er utleiedel i 1 etage. Leid ut pr I dag. Er utleiedelen godkjent for utleie av kommunen? Ja. Består boligen av flere, selvstendige boenheter? Ja. Er alle boenhetene godkjent av kommunen? Ja, Er utleiedel, med egen inngang. Leier ut til komunen pr I dag.Er ikke gjennomgang fra hovedkompleks. Er egen inngang til utleiedel i kjellerleilighet.

Boligkjøperforsikring

EiendomsMegler 1 formidler Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS. Det er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler de neste fem årene. Du kan ta kontakt med megler for å få informasjon om boligkjøperforsikring eller lese mer på help.no. Forsikringen tilbys kun til privatpersoner som kjøper eiendom til eget eller nærmeste families bruk, og det er en forutsetning at kjøpsavtalen reguleres av avhendingsloven. Ved kjøp av landbrukseiendom/ småbruk, er det kun forhold tilknyttet til våningshuset som omfattes av forsikringen. For nærmere detaljer henvises det til forsikringsvilkårene. Megler mottar tegningsprovisjon fra HELP.

Fasiliteter

  • Balkong / Terasse
  • Garasje / P-plass
  • Ingen gjenboere
  • Peis / Ildsted
  • Turterreng
  • Utsikt

Adgang til utleie

Utleiedel i boligen er godkjent av kommunen for beboelse. Eiendommen er pt. utleid og overdras med utleieforholdet. På generelt grunnlag gjøres oppmerksom på at en overdragelse av eiendommen ikke medfører noen endring i løpende leieforhold utover at kjøper trer inn i utleierposisjonen med de rettigheter og plikter som gjelder i leieforholdet fra før. Leieforholdet er tidsubestemt med oppsigelsestid 3 måneder. Kopi av leieavtalen følger vedlagt. Oppsigelse fra utleier må være "saklig begrunnet", jf. Husleieloven § 9-5 som lyder; En tidsubestemt leieavtale om bolig kan bare sies opp av utleieren dersom: a) husrommet skal brukes som bolig av utleieren selv eller noen som hører til b) rivinghusstanden, eller ombygging av eiendommen gjør at husrommet må fravikes, c) leieren har misligholdt leieavtalen, eller d) det foreligger en annen saklig grunn til å si opp leieavtalen. Kjøper overtar ansvar og risiko knyttet til det løpende leieforholdet.

Radon

Alle utleieboliger som ligger i 3. etasje eller lavere, er pålagt radonmåling. Eier har ikke gjennomført radonmåling av utleiedelen. Radonmåling må gjennomføres over en periode på minst 2 måneder i tidsrommet 15.10. - 15.04 hvert år. Kjøper overtar ansvaret/risikoen av for høyt radonnivå (tiltaksgrense er p.t 100 Bq) fra overtakelsen, samt for ev. utbedringstiltak som må igangsettes. Kjøper er gjort kjent med at for høye verdier kan være oppsigelsesgrunn for leietaker. For nærmere informasjon: www.dsa.no

Kommunalinfo

  • Kommunale avgifter: kr 12 837

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Var det lett å finne informasjonen du lette etter?