Munkvoll/Byåsen
Emilie Kroghs veg 5 D
Utsøkt enderekkehus over tre plan. Vesentlig renovert i 2024. To moderne bad. Garasje. Særdeles barnevennlig beliggenhet
Prisantydning
kr 5 990 000
Totalpris
kr 6 140 840
kr 5 990 000
+Tinglysing pantedokument kr 545
+Tinglysing skjøte kr 545
+Help Boligkjøperforsikring kr 11 500
+Help Boligkjøperforsikring - PLUSS kr 2 800
kr 149 750
Felleskost/mnd.
kr 3 600
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Visning
Henter visninger...
Nøkkelinformasjon
132 m2
7023 Trondheim
Eierseksjon
2 878 m2
E - Gul
116 m2
1963
4
3
132 m2
7023 Trondheim
Eierseksjon
2 878 m2
E - Gul
116 m2
1963
4
3
Selge egen bolig?
Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.
Beskrivelse
EiendomsMegler 1 ved Kristoffer Singsaas Strøm har gleden av å presentere et utsøkt enderekkehus over tre plan. Boligen fremstår som helt innflytningsklar, etter at samtlige overflater, rør og oppgraderinger er gjennomført de siste årene. Her kan du flytte rett inn og nyte en gjennomført bolig med gangavstand til både Bymarka og skole, en beliggenhet som virkelig byr på det beste av både natur og nærmiljø. Kvaliteter verdt å nevne:
Kart
Mer informasjon om eiendommen
Nærområdet
Munkvoll er et boligområde på Byåsen som ligger mellom Kystad, Havstein, Hallset og Dalgård. Her ligger bla. Sporveismuseet, og trikken passerer gjennom området med hyppige avganger. Bydelen har også et stort utvalg av koselige spisesteder å velge mellom. Bebyggelsen i området består hovedsakelig av familieboliger, hvor de aller fleste har gangavstand til Byåsen barneskole og Munkvollhallen. I dette området vil du trives godt om du setter pris på godt kollektivtilbud, kort vei til både sentrum og Bymarka og gangavstand til de fleste servicefunksjoner, skoler og barnehager. Servicefunksjoner Dagligvaretilbudet består av KIWI Havstad, Coop Prix Rognheim, REMA 1000 på Hallset Hage. På Hallset Hage er det også postkontor, apotek og legesenter. På Munkvoll er det et stort tilbud varierte spisesteder, hvor både Pizzabakeren, Palermo, Sabrura, Lille Szechuan og Bistro har mulighet for takeaway. Skoler og barnehager Boligen sokner til Byåsen barneskole. Videre er det Selsbakk ungdomsskole og Byåsen videregående skole som ligger nærmest. Det er også kort avstand til et flertall barnehager, blant disse FUS- og familiebarnehage. Kollektivtilbud Kollektivtransporten i området består a både trikk og buss. Du kan ta trikken (nr. 9) fra holdeplassen Munkvoll, og den har hyppige avganger gjennom hele dagen med 13 minutter til St. Olavs gate og 6 minutter og til Lian. Av bussruter er det nr. 42 til Buenget, nr. 3 til Hallset/Lohove og nr. 23 til Sandmoen og St. Olavs/Pirbadet. Aktivitetstilbud og Bymarka For den som ønsker å trene ligger Impulse treningssenter i Granåsen, og på Byåsen videregående skole er det et velutstyrt 3T-treningssenter. For den leseglade ligger Trondheim folkebibliotek i etasjen over. Nærområdets felles park ligger i Skjermvegen og har skotthyllbane, sykkelløype, ballvegg og ei løype for diskgolf. Det er også anlagt en asfaltbane/skøytebane. For den aktive er det også nærhet til Munkvollhallen, Dalgård idrettsanlegg og Havstein golfbane. Bydelen Byåsen er blant annet kjent for Trondheims mest populære utfartsområde, Bymarka. Bymarka har et variert turterreng med ca. 300 km sti og 120 km maskinpreparerte skiløyper, og kan også by på flere herlige badevann som ofte benyttes til skøytegåing på vinteren. For den aktive har Bymarka et helårstilbud godt tilrettelagt for sykling, ski, turer med barnevogn eller annen trim. Dersom man ønsker å drive med uorganisert eller organisert idrett er det svært godt tilbud for dette på Byåsen. Flere store idrettsanlegg og klubber tilbyr en rekke muligheter innen bla. fotball, håndball, hopp, langrenn, orientering, all idrett, friidrett, Ishockey, golf og volleyball.
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Registerbetegnelse
- Gårdsnummer: 102
- Bruksnummer: 54
- Seksjonsnummer: 8
- Kommunenummer: 5001 - Trondheim
Felleskostnader
kr 3 600 pr. mnd.
Felleskostnader inkluderer
Felleskostnader inkluderer: Kommunale avgifter, forsikring hus og garasje, utvendig vedlikehold og altiboks. Dette opplyst av formann i sameie.
Forsikringspolise
10233
Areal
BRA: 132 m2
BRA-i: 116 m2
BRA-e: 16 m2
TBA: 29 m2
Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.
Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.
Parkering
Fast parkeringsplass i felles garasjerekke og foran garasje. Ytterligere parkeringsmuligheter på felles biloppstillingsplass mellom rekkehusene.
Eiendom
Tomteareal er 2 878 m2 på eiet tomt.
Byggeår
1963
Innhold
Hoveddel: 2. etasje: Stue, spisestue og kjøkken. 1. etasje: Entre/gang, 2 soverom og bad. Kjelleretasje: Gang m/trapp, 2 disponible rom, bod og bad. Tilleggsdel: Kjelleretasje: Bod.
Standard
2. etasje. Stue/spisestue: Laminat på gulv og malte plater på vegger. Malte plater i himling. Varmepumpe. Utgang til balkong. Kjøkken: Laminat på gulv og malte plater på vegger. Malte plater/ i himling. Innredning med mekanisk avtrekksvifte over stekesone og opplegg for oppvaskmaskin. Det er integrert platetopp, stekeovn, kaffemaskin, vinskap, dampovn, kjøl/fryseskap og oppvaskmaskin. Lekkasjedetektor med vannstoppventil og komfyrvakt over stekesone. 1. etasje. Entre/gang: Flis på gulv og malte plater på vegger. Malte plater med spotter i himling. Elektrisk gulvvarme. Soverom: Laminat på gulv og malte plate på vegger. Malte plater i himling. Panelovn. Soverom 2: Laminat på gulv og malte plater på vegger. Malte plater i himling. Panelovn. Skyvedørsgarderobe. Utgang til terrasse. Bad: Flis på gulv og flis/malte plater på vegger. Malte plater med spotter i himling. Elektrisk gulvvarme. Utstyrt med innfellbare dusjdører/dusjhjørne, mekanisk avtrekk, veggmontert toalett og servant i skap. Kjelleretasje: Gang m/trapp: Laminat på gulv og malte plater på vegger. Malte plater i himling. Trapp. Elektrisk gulvvarme. Disponibelt rom 1: Laminat på gulv og malte plater på vegger. Malte plater med spotter i himling. Elektrisk gulvvarme. Disponibelt rom 2: Flis på gulv og malte plater på vegger. Malte plater med spotter i himling. Elektrisk gulvvarme. Disponible rom: Det gjøres oppmerksom på at disse rommene er i bruk som soverom, men er på bygegodkjente tegninger godkjent som bodareal. Se også nærmere info under Areal og i tilstandsrapporten vedlagt i salgsoppgaven. Bad: Flis på gulv og flis/malte plater på vegger. Malte plater med spotter i himling. Utstyrt med innfellbare dusjdører/dusjhjørne, mekanisk avtrekk, veggmontert toalett, rørfordelerskap, stoppeventil, opplegg for vaskemaskin, varmtvannsbereder og servant i skap. Bod: Laminat på gulv og malt plater på vegger. Malte plater i himling.
Hvitevarer
Integrerte hvitevarer medfølger handelen og overdras i sin nåværende tilstand.
Adkomst
Det vil bli skiltet i regi av EiendomsMegler 1 ved annonsert fellesvisning.
Byggemåte
Rekkehus er oppført i to etasjer over kjeller. Grunnmur er oppført i støpt betong. Veggkonstruksjon er oppført i bindingsverk. Utvendig kledd med liggende og stående panel. Taket er et saltak saltak og er tekket med metallplater. Etasjeskille er et trebjelkelag. Vinduer med 2-lags isolerglass.
Eiendomstype
Rekkehus.
Oppvarming
Elektrisk og varmepumpe. Det er ikke inngått avtale om Norgespris på strøm for boligen. Informasjon om Norgespris: https://www.regjeringen.no/no/tema/energi/strom/sporsmal-og-svar-om-norgespris/id3089310/?expand=factbox3113088
Regulering
Eiendommen ligger i et område som i henhold til kommuneplanens arealdel 2022-2034 er avsatt til nåværende sentrumsformål. Eiendommen ligger i et regulert område avsatt til boliger jf. gjeldende reguleringsplan med plan ID og navn: - r0651 Munkvoll Leir og Arnt Smistads veg. (30.5.2002) Det er igangsatt planleggingsarbeid på et område som inkluderer/berører eiendommen med plan ID og navn: - r20240026 Tunnel fra Nydalsbrua til Byåsen Kopi av situasjonskart, målebrev, reguleringsplaner m/bestemmelser etc. kan fås ved henvendelse til megler. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse. Kart fra KPA og reguleringsplankart er vedlagt i salgsoppgave.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp via private stikkanlegg.
Overtakelse
Etter nærmere avtale med selger.
Andre relevante opplysninger
Utdrag fra sameiets årsregnskap i 2024: Sum inntekter: kr 282 843,- Sum utgifter: kr 267 528,- Årsresultat: kr 15 326,- Sum eiendeler: kr 68 482,-
Boligsalgsrapport / Takst / Våtromstest
Taksten er avholdt den 26.01.2026 av takstmann
Takstmanns konklusjon:
Takstmanns kommentar til areal og lovlighet:
Andel av tilhørende garasje på fellesrekke er medregnet i boligens BRA som BRA-e. Åpent terrasse/balkong areal er benevnt som TBA-Åpent areal.
Ved kontroll av dagens planløsning sammenlignet med bygge meldte tegninger tilsendt fra kommunalt arkiv registreres avvik. Soverom er fjernet i 2.etasje. I 1.etasje er byggemeldt bad og toalettrom er sammenslått til et bad. I kjeller er byggmeldt bod/hobby areal i bruk som soverom og bad. Etablerte soverom mangler tilfredsstillende dagslys og takhøyde er under 2m. (1,97m) Rømningsforhold er ivaretatt med direkte utgang til fellesareal med trapp til terreng. Bruksendring i kjelleretasje krever søknad med godkjenning av kommune. Det foreligger ikke en slik godkjenning på befaringsdagen og videre bruk som oppholdsrom må individuelt vurderes. Dette til orientering.
Midlertidig brukstillatelse er datert 02.04.1964.
Nedenfor gjengis en kort oppsummering der den bygningssakyndige har beskrevet avvik ved boligen som har fått tilstandsgrad 2:
- Utvendig > Veggkonstruksjon
- Utvendig > Ytterdør i kjeller mot fellesareal
- Innvendig > Pipe og ildsted
- Tomteforhold > Fuktsikring og drenering
- Kjøkken > 2.etasje. > Kjøkken > Avtrekk
- Våtrom > Kjelleretasje. > Bad > Overflater Gulv
Deler av informasjonen i dette avsnittet er hentet fra tilstandsrapporten. Opplistingen over er ikke nødvendigvis uttømmende og interessenter oppfordres til å lese og sette seg grundig inn i alt salgsmateriell.
Boligselgerforsikring
Selger har tegnet boligselgerforsikring hos Fremtind. Forsikringen dekker selgerens økonomiske ansvar hvis du oppdager feil eller mangler som omfattes av avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra kjøpers overtagelse av eiendommen og varer i fem år. I tillegg dekker forsikringen perioden mellom budaksept og overtagelse begrenset til 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 millioner kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen. Salgsdokumentasjon innhentes av forsikringsselskapet etter tinglysning. Se nettsidene til Sparebank 1 for mer informasjon om hva forsikringen dekker og hvilke begrensninger som gjelder. 2. Vet du om det er gjort arbeid på bad eller våtrom, enten av deg eller tidligere eiere? Ja. Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2024 Firmanavn: Areal AS Beskrivelse av arbeidet: Etablering av 2 nye våtrom, ett i 1. etasje, ett i kjeller. Nytt bjelkelag mellom kjeller og 1. etasje, nytt elektrisk anlegg og varmekabler, nytt rør i rør system Vet du om tettesjikt, membran eller sluk ble fornyet eller oppgradert? Ja. Spesifiser hva som er gjort med henholdsvis membran, tettesjikt og sluk Gammelt bad ble revet totalt og 2 nye bad ble etablert fra bunn av 3. Vet du om det finnes dokumentasjon på hvordan bad/våtrom er bygget opp? Ja. 5. Vet du om det er utført arbeid på tak, yttervegg, vindu, dører eller annen fasade, enten av deg eller tidligere eiere? Ja. Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2024 Firmanavn: Areal AS Beskrivelse av arbeidet: Samtlige vinduer byttet ut, etterisolert alle vegger samt isolert innertak i 2. etg, samt ny fuktsperre/dampsperre. 15. Vet du om det er gjort arbeid på vann og avløp, enten av deg eller tidligere eiere? Ja. Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2024 Firmanavn: T Rødsten VVS Beskrivelse av arbeidet: Komplett nytt rør-i-rør anlegg i hele boligen, ny VV-bereder, samt nytt avløpssystem for boligen. 23. Vet du om det er gjort arbeid på det elektriske anlegget, enten av deg eller tidligere eiere? Ja. Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2024 Firmanavn: Hammerfjell Elekto as Beskrivelse av arbeidet: Skiftet hele det elektriske anlegget ifbm rehabilitering. Nytt sikringsskap med nye kurser, trekt opp nye ledninger og rør i hele boligen, varmekabler på begge bad, entre, samt hele kjeller m/ varmekabler på alle rom eks bod. Installert Plejd-styring av lys i 2 etg, samt entre og bad i 1. etg. 24. Vet du om bruken av eiendommen eller området rundt kan endres av foreslåtte eller vedtatte reguleringsplaner, nabovarsel, offentlige vedtak eller lignende? Ja. Nabovarsel sendt ut for store deler av Munkvoll ifbm mulig etablering av Byåstunellen. Eiendommen ligger utenfor sonen som vil være berørt , ref allmøte på Byåsen vdg skole ifbm prosjekteringsarbeid. 27. Vet du om kjelleren eller loftet er innredet etter opprinnelig byggeår, enten av deg eller tidligere eiere? Ja. Etablert rom i kjeller ifbm rehabilitering av bolig i 2024. Er tiltaket godkjent av kommunen? Nei, ikke som jeg kjenner til. 37. Har boligen garasje eller øvrige tilleggsbygninger? Ja.
Fasiliteter
- Balkong / Terasse
- Garasje / P-plass
- Ingen gjenboere
- Peis / Ildsted
- Turterreng
- Utsikt
- Barnevennlig
- Bredbåndstilknything
- Kabel - TV
- Moderne
- Offentlig vann / kloakk
- Rolig
Adgang til utleie
Utleie av seksjon kan være begrenset jfr. sameiets vedtekter/styregodkjenning
Radon
Denne boligen har ingen utleie og er derfor ikke radonmålt.
Kjøpe og selge - steg for steg
Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.