Persaunet
Hans Finnes gate 29
NYHET! LYS OG SÆREGEN KVARTPART OVER 2 PLAN| Solrik balkong - Utsikt - Parkering - Velholdt sameie - Attraktivt område
Prisantydning
kr 4 190 000
Totalpris
kr 4 295 840
kr 4 190 000
+Tinglysing pantedokument kr 545
+Tinglysing skjøte kr 545
+Help Boligkjøperforsikring kr 11 500
kr 104 750
Felleskost/mnd.
kr 1 112
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Visning
Henter visninger...
Nøkkelinformasjon
64 m2
7045 Trondheim
Eierseksjon
1 259 m2
F - Oransje
64 m2
1948
2
5
2
64 m2
7045 Trondheim
Eierseksjon
1 259 m2
F - Oransje
64 m2
1948
2
5
2
Selge egen bolig?
Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.
Beskrivelse
Kart
Mer informasjon om eiendommen
Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen
Registerbetegnelse
- Gårdsnummer: 9
- Bruksnummer: 403
- Seksjonsnummer: 3
- Kommunenummer: 5001 - Trondheim
Felleskostnader
kr 1 112 pr. mnd.
Felleskostnader inkluderer
- Strøm fellesareal - Årlig kontroll av brannalarmanlegg - Byggforsikring - Velforening - Peliasavtale - Avsetning til vedlikehold
Forsikringspolise
57119209
Areal
BRA: 64 m2
BRA-i: 64 m2
TBA: 10 m2
Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.
Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.
Etasje
2
Parkering
1 parkeringsplass på sameiets tomt. Parkeringsplassen er ikke merket, og det foreligger ingen avtale på hvordan parkeringsplassen disponeres. Gjesteparkering er opprettet rett innenfor innkjørsel til venstre.
Eiendom
Tomteareal er 1 259 m2 på eiet tomt.
Byggeår
1948
Innhold
Internt bruksareal: 2. etasje: Entré, bad, kjøkken, toalettrom, spisestue og stue. Loftsetasje: Loftstue, bod og 2 stk. soverom. Dette iht. beskrivelse fra takstmannen.
Standard
2. etasje (ca. 50 m²): Entré (3,8 m²): Flislagt gulvflate. Malte slette veggflater. Malt slett himlingsflate med downlights belysning. Innredning: Garderobeskap. Bad (3,8 m²): Malt belegg på gulv. Malte plater på vegger. Plater i himling. Badet har servantinnredning med plane fronter. Helstøpt servantplate med 1-greps blandebatteri samt speilskap med integrert belysning. Kran og avløp for vaskemaskin. Panelovn. Dusjkabinett. Kjøkken (8,1 m²): Laminat på gulv. Malte slette veggflater samt flis over benker. Malt slett himlingsflate med downlights belysning. Kjøkkeninnredningen har plane fronter og laminerte benkeplater med overliggende oppvaskkum og 1-greps blandebatteri. Integrert platetopp, stekeovn, oppvaskmaskin, mikrobølgeovn og kjøle-/fryseskap. Varmtvannsbereder og lekkasjesikring i kjøkkenbenken. Skapmontert kjøkkenventilator over stekesonen. Toalettrom (1,9 m²): Parkett på gulv. Plater på vegger. Plater i himling. Innredning: Gulvmontert toalett. Spisestue (18,1 m²): Laminat på gulv. Malte slette veggflater. Malt slett himlingsflate med downlights belysning. Innredning: Utgang til balkong. Varmepumpe. Stue (12,8 m²): Laminat på gulv. Malte slette veggflater. Malt slett himlingsflate med downlights belysning. Loftsetasje (ca. 14 m²): Loftstue (7,6 m²): Laminat på gulv. Malte slette veggflater. Malt slett himlingsflate. Innredning: Feieluke. Panelovn. Bod (Ikke måleverdig): Laminat på gulv. Malte slette veggflater. Malt slett himlingsflate. Soverom 1 (6,2 m²): Laminat på gulv. Malte slette veggflater. Malt slett himlingsflate. Soverom 2 (Ikke måleverdig): Laminat på gulv. Malte slette veggflater. Malt slett himlingsflate. Dette iht. beskrivelse fra takstmannen.
Hvitevarer
Vaskemaskinen på badet medfølger handelen. Denne er fra 2026 Hvitevarer overtas i den tilstand de har vært benyttet av selger. Det gis ingen garanti utover dette. Hvitevarene og brunevarer medfølger ikke i handelen med mindre det tydelig fremgår av salgsoppgaven. Integrerte hvitevarer medfølger og gir i den tilstand de har vært benyttet av selger. Det gis ingen garanti utover dette.
Byggemåte
Bygningen, som er en firemannsbolig, ble oppført i 1948 og er på 2 etasjer + loftsetasje over kjeller. Grunnmuren og etasjeskillere består av støpt betong. Hovedkonstruksjon over grunnmur består av tre. Utvendige fasader er kledd med stående trekledning. Valmet takkonstruksjon som er tekket med betongstein. Vinduer med 2-lags glass samt takvinduer med 3-lags glass. Dette iht. beskrivelse fra takstmannens kommentar.
Eiendomstype
Selveierleilighet
Oppvarming
- Elektrisk - Varmepumpe Ventilasjon: Periodisk avtrekk. Det er ikke inngått avtale om Norgespris på strøm for boligen. Informasjon om Norgespris: https://www.regjeringen.no/no/tema/energi/strom/sporsmal-og-svar-om-norgespris/id3089310/?expand=factbox3113088
Regulering
Eiendommen ligger i et område som i kommuneplanen/kommunedelplanen er avsatt til framtidig Bebyggelse og anlegg Gjeldende regulering for eiendommen har PlanID: 5001 r0001 Del av Rydningsmarken og Rydningen til Persaunveien (12.5.1949). Eiendommen er regulert til boligformål. r1170c E6 øst. Delplan 2, parsell Nedre Møllenberg gate - Lauritz Jenssensgt. (30.10.2006). Denne planen gjelder E6/Strindheimtunnelen og tilhørende samferdselsanlegg. Eiendommen er innenfor et område som berøres av E6-anlegget eller hensynssoner knyttet til tunnelen. 5001 r20140042 Hans Finnes gate fra Persaunvegen til Bakkaunvegen (26.5.2016) Bygge ny fortausløsning basert på godkjent reguleringsplan i Hans Finnes gate fra Persaunvegen til Bakkaunvegen. Ny fortau er ca.690 meter langt. Dette iht. Trondheim kommunes arkiv datert 16.11.2022 Det gjøres oppmerksom på at det er igangsatt planleggingsarbeid på et område som inkluderer/berører eiendommen med PlanID: - r20240039 Rønningsvegen 26. Tomta er i dag regulert til boligformål, og planarbeidet går ut på å legge til rette for én enebolig med tilhørende anlegg på den ubebygde tomta. Kopi av situasjonskart, reguleringsplaner m/bestemmelser ligger vedlagt i salgsoppgaven. Kommuneplanens arealdel, målebrev, etc. kan fås ved henvendelse til megler. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse.
Vei, vann og avløp
Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp via private stikkanlegg.
Overtakelse
Etter nærmere avtale med selger.
Andre relevante opplysninger
Arealoppmåling er foretatt av takstmannen. Meglers kommentar til areal: Det er ikke samsvar mellom byggegodkjente tegninger mottatt fra kommunen og dagens utnyttelse av eiendommen. Dette gjelder: 2. etasje: - Opprinnelig vegg og dør mellom entré/stue er fjernet. - Opprinnelig soverom er i dag innlemmet i stuen, samt at vegg mellom kjøkken/stue er fjernet. Rommet fremstår i dag som en åpen løsning med stue/spisestue/kjøkken. - Opprinnelig kott er i dag innlemmet i toalettrommet. Dette er et søknadspliktig tiltak. Tiltaket er godkjent - Opprinnelig kott er i dag innlemmet i bad. Dette er et søknadspliktig tiltak. Tiltaket er godkjent. Seksjonering: SNR: 3 Formål: Bolig Sameiebrøk: 44 / 198 Det gjøres oppmerksom på at areal på loft ikke er seksjonert inn som en del av leiligheten, og er fellesareal iht. tinglyst seksjonering. Kjøper vil derfor ikke få rettsvern til dette arealet. Det foreligger tinglyst erklæring om at seksjonene har rett til å ta i bruk areal over/under egen seksjon for utvikling til boareal, og sameiet har i praksis har fordelt areal på loft og i kjeller mellom seksjonene. Dette endrer imidlertid ikke det forhold at arealet ikke er formelt seksjonert inn i seksjonen. Det anbefales at det foretas en reseksjonering av eiendommen for å sikre retten til disse arealene. Det vil være kostnader i forbindelse med eventuell reseksjonering. Følgende rettighet i forbindelse med disponering av arealene ved bodfordeling og utvidelse av leilighetene er tinglyst og vedlagt: Bodfordeling ved utvidelse av leiligheter: Sameierne i Hans Finnes gate 29 samtykker herved at boder i kjeller og loft kan fordeles på ny og senere reseksjoneres inn i den enkeltes sameiers seksjon. Sameiebrøk vil ikke bli berørt. Ved å underskrive på denne erklæring samtykker man for seg og ev. fremtidige eiere at en sameier kan begynne å utvinne "sitt" tilstøtende areal når den måtte ønske. Man samtykker samtidig i at berørte boder som man benytter må ryddes og fristilles til den sameier som blir rettmessig eier av arealet, i tillegg til at man da ev. vil få boder kun i kjeller eller på loft i "bytte". Før noen av beboerne setter i gang med utnyttelse av areal, skal det holdes et møte med alle sameierne for å informere om fremdrift. Eventuelle løsninger som har innvirkning for andre skal godkjennes av den det har innvirkning for, før tiltak settes i gang. Kjøper overtar ansvar, risiko og kostnader forbundet med dette. Nyttig info: Boligen er del av et mindre sameie. Vedlagt ligger vedtekter og husordensregler.
Boligsalgsrapport / Takst / Våtromstest
Taksten er avholdt den 19.05.2026 av takstmann
Takstmanns konklusjon:
Nedenfor gjengis en kort oppsummering der den bygningssakyndige har beskrevet avvik ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 (TG 2) eller 3 (TG 3).
TG IU:
Utvendig - Takkonstruksjon/Loft
TG3:
Innvendig - Etasjeskille/gulv mot grunn
Våtrom - 2. etasje - Bad - Generell
TG2:
Tekniske installasjoner - Vannledninger
Tekniske installasjoner - Avløpsrør
Tomteforhold - Utvendige vannledninger
Våtrom - 2. etasje - Bad - Tilliggende konstruksjoner våtrom
Spesialrom - 2. etasje - Toalettrom - Ventilasjon
HELSE, MILJØ OG SIKKERHET:
- Det er ikke foretatt radonmålinger, og bygget er heller ikke utført med radonsperre.
- Det er ikke montert rekkverk på innvendig trapp.
- Rekkverket på balkong eller terrasse er for lavt i forhold til dagens krav.
- Rekkverket på balkongen er under dagens krav, som er 100 cm.
- Det mangler rekkverk på siste del av trappeløpet. Eier
opplyser at løsninger er prosjektert og godkjent av utførende samt av trappeleverandør.
Deler av informasjonen i dette avsnittet er hentet fra tilstandsrapporten. Opplistingen over er ikke nødvendigvis uttømmende og interessenter oppfordres til å lese og sette seg grundig inn i alt salgsmateriell.
Takstmannens kommentar til areal:
Det foreligger godkjente og byggemeldte tegninger, men
det er avvik fra disse. Ved vurdering av dagens planløsning opp mot byggemeldte tegninger vedlagt i mottatt meglerpakke registreres følgende
endringer:
2. etasje:
- Opprinnelig vegg og dør mellom entré/stue er fjernet.
- Opprinnelig soverom er innlemmet i stuen, videre er vegg
mellom kjøkken/stue fjernet og rommene fremstår i dag som
en åpen løsning med stue/spisestue/kjøkken.
- Opprinnelig kott er innlemmet i toalettrommet.
- Opprinnelig kott er innlemmet i badet.
Boligselgerforsikring
Selger har tegnet boligselgerforsikring hos Fremtind. Forsikringen dekker selgerens økonomiske ansvar hvis du oppdager feil eller mangler som omfattes av avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra kjøpers overtagelse av eiendommen og varer i fem år. I tillegg dekker forsikringen perioden mellom budaksept og overtagelse begrenset til 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 millioner kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen. Salgsdokumentasjon innhentes av forsikringsselskapet etter tinglysning. Se nettsidene til Sparebank 1 for mer informasjon om hva forsikringen dekker og hvilke begrensninger som gjelder. Selger opplyser om følgende i vedlagt egenerklæring: Vet du om det er, eller har vært, feil eller skader på bad/våtrom? - Ja. Det antas at fall mot sluk ikke er helt korrekt, i et hjørne mot yttervegg. Ellers er det ikke registrert noen avvik i nærheten av sluket som er mye lenger inn i rommet. Det er litt fuktskade i gulv rundt toalett, etter vannsøl som ikke ble tørket opp med en gang. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Nei, ikke som jeg kjenner til Vet du om det er gjort arbeid på bad eller våtrom, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2014 Firmanavn: Argon Elektro AS Beskrivelse av arbeidet: Opplegg av belysning, lys brytere og stikkontakt. Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: Skansen Elektro AS Beskrivelse av arbeidet: Montering av helautomatisk baderomsvifte. Ufaglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2014 Beskrivelse av arbeidet: Benyttet vennetjeneste av faglært rørlegger til av/på kobling ved bytte av dusjkabinett m /blandebatteri og vask m/blandebatteri. Vet du om tettesjikt, membran eller sluk ble fornyet eller oppgradert? - Nei, ikke som jeg kjenner til Vet du om det er, eller har vært, vannlekkasje eller andre typer feil eller skader på tak, yttervegg, vinduer, dører, garasje, tilleggsbygninger eller lignende? - Ja. Noen i sameiet oppdaget noe fukt rundt pipen som ikke er i denne leiligheten. Alle pipebeslag ble derfor byttet i 2021. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja. Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2022 Firmanavn: AS Taktekkern Beskrivelse av arbeidet: Bytte av alle takhatter og pipebeslag på tak. Vet du om det er, eller har vært, skjevheter eller setningsskader i boligen, støttemur, terrasse eller lignende? - Ja. Ved drenering av sameiet og samtidig utvikling av naboen i 1.et. sin kjellerdel til boareal i 2025, ble det skader etter arbeider fra entreprenøren. Det ble av Gjensidige påpekt noe bevegelse i bygningen som forplantet seg oppover. Min leilighet fikk påvist noe bevegelse i gulv og gipssprekker rundt flere vinduer. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: GL 3Bygg AS og Bergsmyrs Malerservice AS Beskrivelse av arbeidet: Snekker har utbedret skjevhet i gulv rundt pipe i hovedetasjen og utbedret noe skjevhet i gulv på loftsstue. Maler har reparert gipssprekker rundt vinduer både i hovedetasje og loft. Vet du om det er, eller har vært, fukt, råte eller vanninntrengning i underetasje, kjeller eller krypkjeller? - Ja. Det er gammelt hus og man kunne se gjennomslag av fukt i grunnmuren tidligere. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: Miljø og Landskapsentreprenørene AS Beskrivelse av arbeidet: Drenering av grunnmur rundt hele huset. Vet du om det er gjort arbeid på vann og avløp, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: Miljø og Landskapsentreprenørene AS Beskrivelse av arbeidet: I forbindelse med at naboen utviklet kjeller til boareal, så ble avløpsrør ut fra huset byttet ut og i tillegg senket lavere i terrenget under gårdsplassen. Vet du om det er gjort arbeid på sentralfyr, radiator, ventilasjon, varmepumpe eller andre installasjoner, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2021 Firmanavn: AC Senteret Trondheim AS Beskrivelse av arbeidet: Fjerning av gammel varmepumpe og montering av ny, samt montering av elektrisk markise. Vet du om det er, eller har vært, feil eller skader på det elektriske anlegget? - Ja. I forbindelse med utvikling av naboens kjeller i 2025, ble det overspenning i noen ledninger i kjeller, som førte til brann. Brannen slukket raskt av seg selv da den smeltet et vannrør. Strøm ble koblet av og Gjensidige konstaterte at det kun var overfladiske skader. Eier av seksjon 2 som dette kjeller arealet tilhører, har mottatt oppgjør for saken og skal selv fikse skaden senere. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Nei, ikke som jeg kjenner til Vet du om det er gjort arbeid på det elektriske anlegget, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2018 Firmanavn: Heimdal Eiendomsservice AS Beskrivelse av arbeidet: I forbindelse med utvikling og bruksendring av loftsareal for denne enheten, så ble alt det elektriske lagt opp nytt for loftet. Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: Skansen Elektro AS Beskrivelse av arbeidet: Etter brannen i kjelleren har det blitt utført full gjennomgang av det elektriske anlegget i denne leiligheten. Fikk kun merknad om at noen gamle ledninger burde bli trukket på ny og at noen jordfeilautomater burde bli oppdatert, som da også ble utført. I tillegg ble alle halogen tak spotter byttet til led. Alle spotter styres av xComfort system, med trådløse lysbrytere. Vet du om bruken av eiendommen eller området rundt kan endres av foreslåtte eller vedtatte reguleringsplaner, nabovarsel, offentlige vedtak eller lignende? - Ja. Det er vedtatt av Trondheim kommune at Hans Finnes gate skal utbedres, endelig oppstart er ikke fastsatt. Sameiet har inngått avtale med kommunen om salg av ca. et par meter tomt på østsiden mot Hans Finnes gate. Vi fikk beskjed om at det her skal komme nytt fortau og det store treet og hekken må fjernes. I ettertid er vi informer om at det ikke er sikkert at det blir fortau på den siden allikevel, så det er usikkert på om tomten til sameiet blir berørt eller ikke. Vederlaget sameiet fikk i forbindelse med dette, vil uansett ikke trekkes tilbake fra kommunen. Sameiet fikk 60.000,- som ble satt på sameiets konto og har blitt brukt til vedlikehold og avsetning til dette. Vet du om boligen eller eiendommen har blitt endret eller bygget ut etter opprinnelig byggeår, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja. Sameiet har tinglyst en erklæring som beskriver at alle leiligheter har rett til å ta i bruk areal over eller under seg for utvikling til boareal. Denne leiligheten renoverte og fikk innlemmet tidligere felles tørkeloft til boareal. Samtidig oppga man bodareal i kjeller. Sameiet har i dag praktisk fordelt areal på loft og kjeller, selv om ikke alle leiligheter enda har utviklet og innlemmet sin del. Siden ikke alle har endret til boareal så er det heller ikke foretatt en reseksjonering enda, da det var ønskelig å reseksjonere alle enhetene samtidig. Er tiltaket godkjent av kommunen? - Ja. Loftsarealet er bygge meldt og godkjent, ferdigattest ble utstedt 01.11.2018. Vet du om bruken av eiendommen eller området rundt kan endres av foreslåtte eller vedtatte reguleringsplaner, nabovarsel, offentlige vedtak eller lignende? - Ja. Det er vedtatt av Trondheim kommune at Hans Finnes gate skal utbedres, endelig oppstart er ikke fastsatt. Sameiet har inngått avtale med kommunen om salg av ca. et par meter tomt på østsiden mot Hans Finnes gate. Vi fikk beskjed om at det her skal komme nytt fortau og det store treet og hekken må fjernes. I ettertid er vi informer om at det ikke er sikkert at det blir fortau på den siden allikevel, så det er usikkert på om tomten til sameiet blir berørt eller ikke. Vederlaget sameiet fikk i forbindelse med dette, vil uansett ikke trekkes tilbake fra kommunen. Sameiet fikk 60.000,- som ble satt på sameiets konto og har blitt brukt til vedlikehold og avsetning til dette. Vet du om det finnes skaderapporter, tilstandsvurderinger, boligsalgsrapporter eller om det er utført målinger for boligen? - Ja. I forbindelse med drenering av sameiet og naboens utvikling av kjellerareal, så oppsto det flere skader. Alt er håndtert av sameiets forsikring og den enkeltes innboforsikring. Denne leiligheten fikk påvist tidligere nevnte setningsskader, i tillegg til innsig av dieseleksos fra minigraver som jobbet med kjeller utviklingen. Alle skader er håndtert av sameiets forsikringsselskap Gjensidige og innboforsikring som også er Gjensidige. Påviste skader er reparert og leiligheten er sanert i 2025. I tillegg er alle leilighetens tak og vegger malt på nytt i 2025/2026. Vet du om noe i nabolaget som kan være plagsomt eller ubehagelig for kjøperen? - Ja. Det forekommer litt tyveri og sniking på eiendommer på Persaunet på natten. Så vi legger ikke igjen verdifulle gjenstander ute eller synlig i bil. I tillegg kan det være lurt å få tilsendt pakker til utleveringssted og ikke til postkasse. Har boligen garasje eller øvrige tilleggsbygninger? - Ja Vet du om det feil eller skader ved garasje eller øvrige tilleggsbygninger? - Ja. Deler av kjeller i bygget er en garasje, som eies av seksjon 2. Det ble der oppdaget noen sprekker som mulig hadde oppstått samtidig som andre skader ved utviklingen av kjeller. Sprekkene er reparert av Gjensidige. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: Gjensidige Beskrivelse av arbeidet: Gjensidige sendte et firma som har reparert sprekkene. Vet du om det er gjort arbeid på eiendommen som ikke er nevnt i de andre spørsmålene? - Ja Faglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2014 Firmanavn: A-Z Bygg AS Beskrivelse av arbeidet: Huset ble etter isolert, fikk ny kledning og malt. Hvilket år ble jobben fullført?: 2014 Firmanavn: Tror dette også ble utført av A-Z Bygg AS. Beskrivelse av arbeidet: Bytte av sameiets tak. Ufaglært arbeid: Hvilket år ble jobben fullført?: 2018 Beskrivelse av arbeidet: Omgjøring av soverom i hovedetasje til stue. Riving av vegg, samt legging av gulv, gipsing av vegger og tak. Ny bæring ble utført av fagfolk i forbindelse med utvikling av loftet som foregikk samtidig. Har du andre opplysninger om boligen eller eiendommen, utover det du har svart? - Ja. Boligen er gammel og har delvis skjevheter i gulv og knirk noen steder. Det er ikke oppdaget noen endringer i dette siden kjøp i 2014. De endringene som oppsto ved tidligere nevnte skadesak ble rettet av Gjensidige. Sameiet fikk installert brannalarmanlegg fra Firesafe i 2018. Dersom en alarm utløses i en leilighet og ikke blir skrudd av ila. 2 min. så vil alle leiligheter varsles.
Boligkjøperforsikring
EiendomsMegler 1 formidler Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS. Det er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler de neste fem årene. Du kan ta kontakt med megler for å få informasjon om boligkjøperforsikring eller lese mer på help.no. Forsikringen tilbys kun til privatpersoner som kjøper eiendom til eget eller nærmeste families bruk, og det er en forutsetning at kjøpsavtalen reguleres av avhendingsloven. Ved kjøp av landbrukseiendom/ småbruk, er det kun forhold tilknyttet til våningshuset som omfattes av forsikringen. For nærmere detaljer henvises det til forsikringsvilkårene. Megler mottar tegningsprovisjon fra HELP.
Fasiliteter
- Balkong / Terasse
- Garasje / P-plass
- Ingen gjenboere
- Turterreng
- Utsikt
- Barnevennlig
- Moderne
- Offentlig vann / kloakk
- Rolig
- Sentralt
Adgang til utleie
Det er kun er en bruksenhet i boligen. Utleie av seksjon kan være begrenset jfr. sameiets vedtekter/styregodkjenning
Radon
Det er ikke foretatt radonmålinger, og bygget er heller ikke utført med radonsperre
Kommunalinfo
- Kommunale avgifter: kr 13 224
Kjøpe og selge - steg for steg
Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.