Nordre Hallsetveg 90A

PEN OG TILTALENDE 4- ROMS. Inngjerdet hage og balkong. Parkeringsplass medfølger. Nytt bad fra 2025. 3 boder.

Prisantydning

kr 3 190 000

Totalpris

kr 3 355 055

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 3 190 000

Omkostninger:

+Tinglysing pantedokument kr 545
+Tinglysing skjøte kr 545

Valgfri kostnad (ikke medregnet i totalpris)

+Help Boligkjøperforsikring kr 7 900

Fellesgjeld

kr 163 965

Felleskost/mnd.

kr 4 250

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Søk finansieringsbevis

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Til lånekalkulatoren

Visning

Henter visninger...

Nøkkelinformasjon

BRA:

81 m2

Postnummer:

7023 Trondheim

Eierform:

Andel

Tomt:

2 359 m2

Energimerking:

G - Rød

BRA-i:

70 m2

Byggeår:

1964

Etasje:

1

Rom:

4

Soverom:

3

BRA:

81 m2

Postnummer:

7023 Trondheim

Eierform:

Andel

Tomt:

2 359 m2

Energimerking:

G - Rød

BRA-i:

70 m2

Byggeår:

1964

Etasje:

1

Rom:

4

Soverom:

3

Selge egen bolig?

Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.

Kart

Kart over Nordre Hallsetveg 90A

Mer informasjon om eiendommen

Nærområdet

Nærområdet

Munkvoll er et boligområde på Byåsen som ligger mellom Kystad, Havstein, Hallset og Dalgård. Her ligger bla. Sporveismuseet, og trikken passerer gjennom området med hyppige avganger. Bydelen har også et stort utvalg av koselige spisesteder å velge mellom. Bebyggelsen i området består hovedsakelig av familieboliger, hvor de aller fleste har gangavstand til Byåsen barneskole og Munkvollhallen. I dette området vil du trives godt om du setter pris på godt kollektivtilbud, kort vei til både sentrum og Bymarka og gangavstand til de fleste servicefunksjoner, skoler og barnehager. Servicefunksjoner Dagligvaretilbudet består av KIWI Havstad, Coop Prix Rognheim, REMA 1000 på Hallset Hage. På Hallset Hage er det også postkontor, apotek og legesenter. På Munkvoll er det et stort tilbud varierte spisesteder, hvor både Pizzabakeren, Palermo, Sabrura, Lille Szechuan og Bistro har mulighet for takeaway. Skoler og barnehager Boligen sokner til Byåsen barneskole. Videre er det Selsbakk ungdomsskole og Byåsen videregående skole som ligger nærmest. Det er også kort avstand til et flertall barnehager, blant disse FUS- og familiebarnehage. Kollektivtilbud Kollektivtransporten i området består a både trikk og buss. Du kan ta trikken (nr. 9) fra holdeplassen Munkvoll, og den har hyppige avganger gjennom hele dagen med 13 minutter til St. Olavs gate og 6 minutter og til Lian. Av bussruter er det nr. 42 til Buenget, nr. 3 til Hallset/Lohove og nr. 23 til Sandmoen og St. Olavs/Pirbadet. Aktivitetstilbud og Bymarka For den som ønsker å trene ligger Impulse treningssenter i Granåsen, og på Byåsen videregående skole er det et velutstyrt 3T-treningssenter. For den leseglade ligger Trondheim folkebibliotek i etasjen over. Nærområdets felles park ligger i Skjermvegen og har skotthyllbane, sykkelløype, ballvegg og ei løype for diskgolf. Det er også anlagt en asfaltbane/skøytebane. For den aktive er det også nærhet til Munkvollhallen, Dalgård idrettsanlegg og Havstein golfbane. Bydelen Byåsen er blant annet kjent for Trondheims mest populære utfartsområde, Bymarka. Bymarka har et variert turterreng med ca. 300 km sti og 120 km maskinpreparerte skiløyper, og kan også by på flere herlige badevann som ofte benyttes til skøytegåing på vinteren. For den aktive har Bymarka et helårstilbud godt tilrettelagt for sykling, ski, turer med barnevogn eller annen trim. Dersom man ønsker å drive med uorganisert eller organisert idrett er det svært godt tilbud for dette på Byåsen. Flere store idrettsanlegg og klubber tilbyr en rekke muligheter innen bla. fotball, håndball, hopp, langrenn, orientering, all idrett, friidrett, Ishockey, golf og volleyball.

Øvrig info

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Registerbetegnelse

  • Gårdsnummer: 100
  • Bruksnummer: 135
  • Kommunenummer: 5001 - Trondheim
  • Borettslag / Sameie navn: NORDRE HALSETV 90 BORETTSLAG
  • Borettslag / Sameie organisasjonsnummer: 956407850
  • Borettslag / Sameie andelsnummer: 11

Informasjon borettslag / sameie

Forkjøpsrett:
Andelseier(e) kan kun eie en andel. Andelseier må selv bebo leiligheten. Kun fysiske personer kan eie andel. Stat, kommune, fylkeskommune m.fl. kan likevel eie andel eller andeler opp til 10% av andelene i borettslaget, der det er fem eller flere andeler. Det kan være fastsatt i vedtektene at stat, kommune, fylkeskommune, boligbyggelag, institusjon eller sammenslutning med samfunnsnyttig formål og dessuten arbeidsgiver som skal leie ut boligen til sine ansatte, kan eie opp til 20% av andelene i tillegg. Kjøper av andelen må godkjennes av borettslagets styre for at ervervet skal bli gyldig. Kjøper bærer selv risikoen for at godkjenning blir gitt og må videreselge boligen for egen regning og risiko dersom styret ikke godkjenner kjøper som ny andelseier. Dersom borettslaget er tilknyttet et boligbyggelag, så er det ofte et krav fra boligbyggelagets side at kjøper må melde seg inn i boligbyggelaget før kjøper kan bli godkjent som ny andelseier i det aktuelle borettslaget. Det gjøres i den forbindelse oppmerksom på at det vil kunne påløpe et innmeldingsgebyr til boligbyggelaget, og de fleste boligbyggelagene krever at innmeldingsavgiften skal være innbetalt før godkjenningen blir gitt. Innmeldingsgebyret faktureres kjøper direkte. Det praktiseres forkjøpsrett i borettslaget, ta kontakt med megler for nærmere info.

Felleskostnader

kr 4 250 pr. mnd.

Felleskostnader inkluderer

Felleskostnad renter: kr. 901,- Felleskostnad avdrag: kr. 264,- Felleskostnad driftsdel: kr. 3 085,-

Fellesgjeld

kr 2 951 385
Dette utgjør Borettslagets totale fellesgjeld pr. 28.01.2026

kr 163 965
Dette utgjør andelens fellesgjeld pr. 28.01.2026

Lånenummer: 90517266271, Svenska Handelsbanken AB NUF Annuitetslån, 2 terminer per år. Rentesats per 29.01.2026: 6.1% pa. Antall terminer til innfrielse: 44 Saldo per 29.01.2026: 2 951 385 Andel av saldo: 163 966 Første termin/første avdrag: 30.06.2018 ( siste termin 31.12.2047 ) Flytende rente

IN-ordning

Styret har fullmakt til å forhandle avtale med långiver om individuell nedbetaling av fellesgjeld.

Forsikringspolise

SP3477989

Sikringsordning

Ansvar for felleskostnader i borettslag: Andelseiere er ansvarlig for å dekke borettslagets kostnader. Dette gjøres ved betaling av månedlige felleskostnader. Hvis borettslaget lider tap som følge av at en andelseier ikke betaler sine felleskostnader, kan et eventuelt tap medføre at de andre andelseierne må betale høyere felleskostnader. Borettslaget har tegnet sikring, i henhold til borettslagsloven, mot denne type tap. Varighet av avtalen / oppsigelsesvilkår: Gjensidig oppsigelsestid med 6 mnd skriftlig varsel. Etter borettslagslovens bestemmelser skal vedtak om oppsigelse av sikringen gjøres av borettslagets generalforsamling. Sikringsselskapet kan til enhver tid si opp en avtale med sikringstaker dersom sikrede ikke oppfyller de krav som er stilt. Leverandør av sikring: Klare Finans AS. Mer info om sikringsordningen: http://klarefinans.no/tjenester

Areal

BRA: 81 m2
BRA-i: 70 m2
BRA-e: 11 m2
ALH: 4 m2
GUA: 85 m2
TBA: 9 m2

Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.

Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.

Etasje

1

Parkering

Det medfører ingen parkeringsplass med leiligheten. Borettslaget Nordre Halset vei 90 har parkeringsplasser som kan søkes leid. Noen er med motorvarmere. Kontakt styret dersom du har spørsmål.

Eiendom

Tomteareal er 2 359 m2 eiet tomt.

Byggeår

1964

Innhold

1. etasje: Entré, bad, kjøkken, 3 soverom og stue. Kjeller: 2 boder (disponibel i felles kjeller). Loft: Bod (disponibel på felles loft).

Standard

1. etasje Entré: Laminat på gulv. Malte, slette vegger. Malt, slett innvendig tak. Kjøkken: Laminat på gulv. På veggene er det malte MDF-plater med panelmønster, malt mur, malte, slette overflater og flis mellom benkeplate og overskap. Malt, slett innvendig tak. Innredningen er i malt utførelse med profilerte fronter. Laminat benkeplate med nedfelt oppvaskkum med 1-greps blandebatteri. Frittstående hvitevarer som kjøleskap, komfyr og oppvaskmaskin. Det er montert lekkasjestopper tilsluttet stengeventil som stenger vanntilførselen til varmtvannsbereder automatisk hvis det oppstår lekkasjer. Det er kjøkkenventilator med avtrekk ut. Soverom 1: Laminat på gulv. Malt glassfiberstrie på vegger. Malt, slett innvendig tak. Soverom 2: Laminat på gulv. Malte, slette vegger. Malt, slett innvendig tak. Soverom 3: Laminat på gulv. Malt panel og malt tapet på vegger. Malt, slett innvendig tak. Stue: Laminat på gulv. Malt mur og malte, slette vegger. Malt, slett innvendig tak. Rommet har vedovn og utgang til altan. Bad: Flis på gulv med gulvvarme. Flis på vegger. Malt, slett innvendig tak med downlights. Rommet har innredning med servantskap med heldekkende servantplate og 1-greps blandebatteri samt overskap med speil og lys. Det er dusjhjørne med innfellbare glassdører og vegghengt dusjgarnityr samt vegghengt toalett og opplegg for vaskemaskin. Mekanisk avtrekk via elektrisk styrt vifte. Tilluft via ventil i dør. Kjeller Bod: Leiligheten har to private boder i fellesareal i kjeller. Loft Bod: Leiligheten har en privat bod i fellesareal på loft. Utvendig Altan: Altan i trekonstruksjoner som er understøttet med stålsøyler på støpte fundamenter. Gulvet er belagt med impregnerte terrassebord. Rekkverk er i malt tre kledd med fasade/stålplater. Altanen er overbygd av etasjen over, hvor undersiden er kledd med takplater.

Adkomst

Det vil bli skiltet i regi av EiendomsMegler 1 ved annonsert fellesvisning.

Byggemåte

Leiligheten ligger i 1. etasje i en en boligblokk på 3 etasjer over kjeller. Grunnmur og etasjeskillere er av betong. Ytterveggene er av trekonstruksjon kledd med blikk- og fasadeplater. Tak i trekonstruksjon som valmtak, tekket med betongtakstein. Vinduer og balkongdør med 2-lags glass. Byggemåte i henhold til takstmann.

Eiendomstype

Leilighet

Oppvarming

Elektrisk og vedfyring. Det er ikke inngått avtale om Norgespris på strøm for boligen. Informasjon om Norgespris: https://www.regjeringen.no/no/tema/energi/strom/sporsmal-og-svar-om-norgespris/id3089310/?expand=factbox3113088

Regulering

Eiendommen ligger i område som iht. Kommuneplanens arealdel 2022-2034 (27.3.2025) er avsatt til: - Sentrumsformål - Nåværende Eiendommen ligger i et regulert område: - r0134a Halset Nordre, 4-mannsboliger istedet for 3-etasjes blokker (17.1.1955) Det er igangsatt planleggingsarbeid på et område som inkluderer/berører eiendommen: - r20240026 Tunnel fra Nydalsbrua til Byåsen: Tunnelen skal vil gi ny øst/vest-forbindelse mellom Byåsen og Omkjøringsveien, og vil i tillegg avlaste det lokale veinettet på Byåsen. Byggestart for Byåstunnelen er ikke avklart, men den vil kunne komme enten mot slutten av dette tiåret eller i løpet av en mulig forlengelse av Byvekstavtalen i perioden 2030-2033. Kopi av situasjonskart, reguleringsplaner m/bestemmelser etc. ligger vedlagt salgsoppgaven. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse.

Vei, vann og avløp

Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp via private stikkanlegg.

Andel fellesformue

kr 95 522
Dette utgjør andelens fellesformue pr. 30.12.2025

Overtakelse

Overtakelse kan ikke finne sted før borettslaget har godkjent ny andelseier eller eventuelt er godkjent etter loven.

Andre relevante opplysninger

Meglers kommentar til areal: Det er ikke samsvar mellom byggegodkjente tegninger mottatt fra kommunen og dagens utnyttelse av eiendommen. Dette gjelder bl.a. - Det er bygd soverom med areal fra stue. Leiligheten disponerer private boder i felles kjeller og på felles loft som er medregnet i BRA. Dyrehold: - Styret kan samtykke i at brukeren av boligen holder dyr dersom gode grunner taler for det, og dyreholdet ikke er til ulempe for de andre brukerne av eiendommen. Borettslagets økonomiske status for 2024: Driftsinntekter: 925 352,- Driftskostnader: -751 778,- Driftsresultat: 173 573,- Årsresultat: 40 401,- Borettslagets budsjett for 2025: Driftsinntekter: 942 332,- Driftskostnader: -1 771 593,- Driftsresultat: -829 261,- Årsresultat: -979 961,-

Boligsalgsrapport / Takst / Våtromstest

Taksten er avholdt den 26.03.2026 av takstmann

Takstmanns konklusjon:
Nedenfor gjengis en kort oppsummering der den bygningssakyndige har beskrevet avvik ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 (TG 2) eller 3 (TG 3). TG-IU: - Våtrom > Etasje > Bad > Tilliggende konstruksjoner våtrom TG2: - Tekniske installasjoner > Vannledninger Helse, miljø og sikkerhet: - Rekkverket på balkong eller terrasse er for lavt i forhold til dagens krav. Lovlighet: Det foreligger godkjente og byggemeldte tegninger, men det er avvik fra disse. - Deler av den opprinnelige stuen er omgjort til et soverom med adkomst fra kjøkken. Er det ifølge eier utført håndverkstjenester på boligen siste 5 år? - Se nærmere beskrivelser i selgers egenerklæring. Deler av informasjonen i dette avsnittet er hentet fra tilstandsrapporten. Opplistingen over er ikke nødvendigvis uttømmende og interessenter oppfordres til å lese og sette seg grundig inn i alt salgsmateriell.

Boligselgerforsikring

2. Vet du om det er gjort arbeid på bad eller våtrom, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: Elman Beskrivelse av arbeidet: Elektrisk arbeid. Koble til stikkontakter, spotter i taket, varmekabler og baderomsvifte. 2. Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: Tore VVS Beskrivelse av arbeidet: Rørleggerarbeid. Montering av sluk/avløp. Nye avløp ut fra leiligheten som ble koblet til hovedavløpet til borettslaget. Montering av baderomsmøbler (servant, dusj, dusjdører, toalett, speil) Ufaglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Beskrivelse av arbeidet: Dusjavløp ble tett i forbindelse med et overløp sommer 2025. Vi bestemte oss for å pusse opp badet. Jeg og min samboer fikk revet badet og pigget opp flis på gulv og vegger. Badet ble bygget opp på nytt av faglært murer. Dette ble gjort som en vennetjeneste, men jeg har samsvarerklæring på arbeidet. Så litt usikker på hvordan jeg skal legge inn dette, mtp faglært/ufaglært over. I samsvarserklæringen skriver han dette: - Støpt undergulv – varmekabel på matte – overstøpt 1 cm. Etablering av fall. - Bånn, hjørnemansjetter, slukmansjett, rørmansjetter er satt i smøremembran, etterpå “innbakt” i 5 mm 1k diffusjonsåpen membran på gulvet, 1k diffusjonsåpen membran på vegge. - Badet er deretter flislagt og fuget. Myk fuge i alle samlinger. Fullstendig samsvarserklæring ligger i boligmappa. Jeg fikk gipset taket selv. Det er også jeg som står for sparkling og maling. Brukt våtromssparkel og våtromsmaling. Vet du om tettesjikt, membran eller sluk ble fornyet eller oppgradert? - Ja Spesifiser hva som er gjort med henholdsvis membran, tettesjikt og sluk Badet ble bygget opp på nytt av faglært murer. Dette ble gjort som en vennetjeneste, men jeg har samsvarerklæring på arbeidet. Så litt usikker på hvordan jeg skal legge inn dette, mtp faglært/ufaglært over. I samsvarserklæringen skriver han dette:- Støpt undergulv – varmekabel på matte – overstøpt 1 cm. Etablering av fall.- Bånn, hjørnemansjetter, slukmansjett, rørmansjetter er satt i smøremembran, etterpå “innbakt” i 5 mm 1k diffusjonsåpen membran på gulvet, 1k diffusjonsåpen membran på vegge. Rørlegger fikset nytt sluk. 3. Vet du om det finnes dokumentasjon på hvordan bad/våtrom er bygget opp? - Ja 9. Vet du om det er eller har vært skadedyr eller sjenerende insekter i egen enhet eller i sameiet/borettslagets fellesarealer eller i andres enheter? - Ja Fant noen sølvkre på badet og kjøkkenet. Det ble satt ut gift og det utbedret problemet helt. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2022 Firmanavn: Anticimex AS Beskrivelse av arbeidet: Det ble lagt ut limfeller. Etter et par uker kom Anticimex innom. De kunne bare finne sølvkre på badet og noen på kjøkkenet. De ble satt ut gift i alle rom. Ikke sett noen sølvkre siden giften ble satt ut. Tekniske installasjoner 10. Vet du om det er, eller har vært, feil på vann- eller avløpsanlegg? - Ja Tilbakeslag fra hovedrørene til borettslaget. Det oppstod en tetning i hovedrørene i borettslaget som førte til litt overslag opp toalettet. Badet ble rengjort, tetningen ordnet og badet har også blitt totalrenovert i ettertid. Denne feilen omfatter hovedrørene til borettslaget og er ikke mitt ansvar økonomisk. Borettslaget har utbedret denne feilen. Kan se bort fra denne om det gjelder rør som andelseier har ansvar for. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja 3 - Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: K.Lund Beskrivelse av arbeidet: Fikk fjernet tetningen ved hjelp av spyling og staking. 11. Vet du om det er gjort arbeid på vann og avløp, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: Tores VVS Beskrivelse av arbeidet: Fikk borret gjennom gulvet for å opprette nye avløp til installasjonene på badet. Disse avløpene ble koblet sammen med borettslagets hovedavløpet i etasjen under 14. Vet du om det er, eller har vært, feil eller skader knyttet til ildsted eller pipe? - Ja Fikk melding om utbedring av pipene i borettslaget. Utbedring er bestilt og planlagt vår 2026. Det skal settes inn nye stålrør i pipe. Dette er også noe som borettslaget er ansvarlig for, ikke andelseier. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2026 Firmanavn: Usikker Beskrivelse av arbeidet: Borettslagets ansvar. Vet ikke hvilken leverandør de har bestilt for utbedring av pipe 17. Vet du om det er gjort arbeid på det elektriske anlegget, enten av deg eller tidligere eiere? Ja 4 - Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2022 Firmanavn: Elman Beskrivelse av arbeidet: Nye stikkontaker i stue, gang og soverom tilknytning stue. 2. Hvilket år ble jobben fullført?: 2025 Firmanavn: Elman Beskrivelse av arbeidet: Elektrisk arbeid tilknyttet baderomsoppussing. Koblet til varmekabler, ordnet stikkontakt i speilskap, lys til speilskap, spotter, ny stikkontakt til vaskemaskin og tilkobling av baderomsvifte 25. Vet du om det finnes skaderapporter, tilstandsvurderinger, boligsalgsrapporter eller om det er utført målinger for boligen? - Ja Har takstsrapport fra episoden med overslag på badet. Dette var riktignok før badet ble totalrenovert. Takstrapport fra trønderlag takst og recover

Boligkjøperforsikring

EiendomsMegler 1 formidler Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS. Det er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler de neste fem årene. Du kan ta kontakt med megler for å få informasjon om boligkjøperforsikring eller lese mer på help.no. Forsikringen tilbys kun til privatpersoner som kjøper eiendom til eget eller nærmeste families bruk, og det er en forutsetning at kjøpsavtalen reguleres av avhendingsloven. Ved kjøp av landbrukseiendom/ småbruk, er det kun forhold tilknyttet til våningshuset som omfattes av forsikringen. For nærmere detaljer henvises det til forsikringsvilkårene. Megler mottar tegningsprovisjon fra HELP.

Fasiliteter

  • Balkong / Terasse
  • Garasje / P-plass
  • Peis / Ildsted
  • Turterreng
  • Barnevennlig
  • Bredbåndstilknything
  • Kabel - TV
  • Moderne
  • Offentlig vann / kloakk
  • Sentralt

Adgang til utleie

Det gjøres oppmerksom på at det er begrenset adgang til å leie ut leiligheter i borettslag jfr. lov om borettslag §§ 5-5 og 5-6.

Radon

Denne boligen har ingen utleie og er derfor ikke radonmålt.

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Var det lett å finne informasjonen du lette etter?