Muruvik

Furuhaugvegen 20

Stor og innholdsrik enebolig i Muruvika over 2 plan | 5 soverom | Peis og varmepumpe | Garasje/Uthus| 5 boder i kjeller

Prisantydning

kr 4 800 000

Totalpris

kr 4 921 090

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 4 800 000

Omkostninger:

+Tinglysing pantedokument kr 545
+Tinglysing skjøte kr 545

Valgfri kostnad (ikke medregnet i totalpris)

+Help Boligkjøperforsikring kr 16 500
+HELP Boligkjøperforsikring + Advokatforsikring for Boligeiere kr 2 800

Dokumentavgift

kr 120 000

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Søk finansieringsbevis

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Til lånekalkulatoren

Visning

Henter visninger...

Nøkkelinformasjon

BRA:

272 m2

Postnummer:

7550 Hommelvik

Eierform:

Selveier

Tomt:

1 300 m2

Energimerking:

E - Oransje

BRA-i:

236 m2

Byggeår:

1947

Rom:

6

Soverom:

5

BRA:

272 m2

Postnummer:

7550 Hommelvik

Eierform:

Selveier

Tomt:

1 300 m2

Energimerking:

E - Oransje

BRA-i:

236 m2

Byggeår:

1947

Rom:

6

Soverom:

5

Selge egen bolig?

Bestill en e-takst av boligen din, så vet du hva du kan kjøpe for.

Beskrivelse

EiendomsMegler1 ved Morten Løvseth presenterer: Furuhaugvegen 20 - - En attraktiv og romslig enebolig over 2 plan. Egenskaper verdt å fremheve:

  • Romslig stue på 34,8 kvm med vedovn.
  • Adskilt spisestue seksjon.
  • 5 soverom av gode størrelser.
  • Entre med gulvvarme.
  • Praktisk vaskerom.
  • Rikelig med lagringsplass i boligens boder.
  • Gode solforhold på sommers tid med sol fram til ca. kl. 22:00 på terrassen.
  • Gode parkeringsmuligheter. Eiendommen har en attraktiv og svært rolig beliggenhet i enden av en blindvei, med kun fire boliger nedenfor, noe som gir minimal gjennomgangstrafikk. Boligen ligger i et veletablert område i Muruvika, med kort vei til skog, mark og flotte turmuligheter. Like i nærheten finner du også kunstgressbane, grendehus, Flatholman friluftsområde samt den populære Malvikstien langs fjorden. Velkommen til visning.
  • Kart

    Kart over Furuhaugvegen 20

    Mer informasjon om eiendommen

    Nærområdet

    Nærområdet

    Boligen har en attraktiv beliggenhet i et veletablert og rolig nabolag i Muruvika, med nærhet til skog og mark som gir gode turmuligheter året rundt. I umiddelbar nærhet finner du også flere lokale kvaliteter som gjør området spesielt innholdsrikt og familievennlig, blant annet kunstgressbane, grendehus, Flatholman friluftsområde samt den populære Malvikstien som strekker seg langs fjorden. Det er ca. 7 minutters kjøring til Hommelvik sentrum, hvor du finner dagligvarebutikker, Europris, café, togstasjon, Hommelvik skole, treningssenter og øvrige servicetilbud. Nærmeste barnehage ligger innen gangavstand fra boligen. Til Stjørdal sentrum bruker du omtrent 9 minutter med bil. For pendlere er det også gode kollektivforbindelser, med busstopp ca. 300 meter fra boligen og avganger både nord- og sørgående retning.

    Øvrig info

    Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

    Registerbetegnelse

    • Gårdsnummer: 55
    • Bruksnummer: 62
    • Kommunenummer: 5031 - Malvik

    Areal

    BRA: 272 m2
    BRA-i: 236 m2
    BRA-e: 36 m2
    ALH: 3 m2
    GUA: 275 m2
    TBA: 23 m2

    Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.

    Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.

    Parkering

    Oppstillingsplass på tomt og garasje.

    Eiendom

    Tomteareal er 1 300 m2 eiet tomt.

    Byggeår

    1947

    Innhold

    Primærrom: 1. etasje: Stue, kjøkken, spisestue, soverom, gang/trapperom, gang, bad og entre. 2. etasje: 4 soverom, loftstue, gang/trapperom, vaskerom og gang. Kjeller: Sekundærrom: 1.etasje: 5 boder.

    Standard

    1 etg. Stue: Laminat på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Vedovn. Kjøkken: Laminat på gulv, malt overflate på vegger med flis over benkeplate og malt overflate i himling. Innredning med mekanisk avtrekksvifte over stekesonen. Trapp ned til kjeller. Spisestue: Laminat på gulv malt overflate og fototapet på vegg og malt overflate i himling. Soverom: Laminat på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Bad: Flis på gulv, flis på vegger og malt overflate i himling. Gulvvarme og panelovn. Utstyrt med dusjkabinett, gulvmontert toalett, servantskap og servant. Entre: Laminat på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Varmekabler. Gang: Laminat på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Panelovn. Gang/trapperom: Laminat på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Utstyrt med trapp opp til 2 etasje. 2.etg. Soverom 1: Laminat på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Panelovn. Soverom 2: Malt overflate på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Panelovn. Utstyrt med plassbygd skap. Soverom 3: Laminat på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Panelovn. Soverom 4: Laminat på gulv, ubehandlet panel på vegger og malt overflate i himling. Panelovn. Gang/Trapperom: Belegg på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Utstyrt med trapp ned til 1 etasje, sikringsskap og luke i himling til kaldloft. Loftstue: Laminat på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Panelovn. Utstyrt med plassbygd skap. Vaskerom: Belegg på gulv, malt overflate på vegger og malt overflate i himling. Utstyrt med gulvmontert toalett, utslagsvask og opplegg for vaskemaskin. Kjeller Boder: Ubehandlet overflate på gulv, ubehandlede overflater på vegger og ubehandlede overflater i himling. Utstyrt med stoppekran vann og VVB.

    Hvitevarer

    Hvitevarene og brunevarer medfølger ikke i handelen med mindre det tydelig fremgår av salgsoppgaven.

    Adkomst

    Fra Stjørdal: Ta av fra E14 og inn på E6. Ta avkjøringen mot Værnes, og sving til høyre i den første rundkjøringen. Følg veien i omtrent 5 km., og sving til høyre inn på Muruvikvegen. Kjør rett fram i krysset inn på Furuhaugvegen, og følg veien. Boligen vil ligge til venstre for deg. Det vil bli skiltet i regi av EiendomsMegler 1 ved annonsert fellesvisning.

    Byggemåte

    Enebolig er oppført i 2 etasjer over kjeller. Bygningen er oppført på grunnmur av betong på eldre del og ringmur av lettklinkerblokk på tilbygg. Veggkonstruksjon er oppført i bindingsverk og er utvendig kledd med liggende bordkledning. Taket er et saltak tekket med betongtakstein. Etasjeskille er et tre bjelkelag. Vinduer med 2-lags glass og trevinduer med koblet glass.

    Eiendomstype

    Enebolig oppført i 1947 med tilbygg fra 2007. 1 etasje BRA-I: 105 m² 2 etasje BRA-I: 87 m² Kjeller BRA-I: 44 m² BRA: 272 m²

    Oppvarming

    - Elektrisitet - Varmepumpe - Ved Det er ikke inngått avtale om Norgespris på strøm for boligen. Informasjon om Norgespris: https://www.regjeringen.no/no/tema/energi/strom/sporsmal-og-svar-om-norgespris/id3089310/?expand=factbox3113088

    Regulering

    Eiendommen ligger i et område regulert til boligbebyggelse. Kopi av situasjonskart, reguleringsplan m.v. følger vedlagt. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse.

    Vei, vann og avløp

    Eiendommen er tilknyttet offentlig vann og avløp via private stikkanlegg. Eiendommen har adkomst via privat veg. Selger opplyser at det ble betalt 400 kr. hver gang for brøyting denne vinteren, fordelt på 5 eiendommer i nabolaget.

    Overtakelse

    Etter nærmere avtale med selger.

    Andre relevante opplysninger

    Utdrag fra selgers egenerklæringsskjema: VÅTROM, TAK OG FASADE 2. Vet du om det er gjort arbeid på bad eller våtrom, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Ufaglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2000 Beskrivelse av arbeidet: Varmekabler i gulv. Flis på gulv og vegg Vet du om tettesjikt, membran eller sluk ble fornyet eller oppgradert? - Ja Spesifiser hva som er gjort med henholdsvis membran, tettesjikt og sluk Membran på gulv og vegger på hele rommet. Ny sluk montert. 4. Vet du om det er, eller har vært, vannlekkasje eller andre typer feil eller skader på tak, yttervegg, vinduer, dører, garasje, tilleggsbygninger eller lignende? - Ja Drypp fra tak på kaldloft på grunn av dårlig isolering. Kan ikke komme på at det oppsto noen skader på grunn av det. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja Ufaglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2010 Beskrivelse av arbeidet: Gulvet på kald loft er tilstrekkelig isolert og det er lagt godkjent duk/papp over. 5. Vet du om det er utført arbeid på tak, yttervegg, vindu, dører eller annen fasade, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2007 Firmanavn: Basis bygg as Beskrivelse av arbeidet: Det ble oppført et tilbygg der basis bygg oppførte bygget og gjorde det tett. Ufaglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2007 Beskrivelse av arbeidet: Isolerte og kledde tilbygget innvendig. På den gamle delen er det lektet ut og etterisolert, det er skiftet kledning og vinduer. DRENERING, FUKT OG LEKKASJE 9. Vet du om det er, eller har vært, feil eller skader med dreneringen? - Ja Dårlig drenering og ingen grunnmurspapp. Vann rant inn i kjelleren gjennom grunnmuren. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2002 Firmanavn: Åfjord maskin Beskrivelse av arbeidet: Gravd rundt hele grunnmuren, lagt på grunnmurspapp og dobbel drens som er koblet på en gammel kloakk som går til kommunal overvannsledning. 10. Vet du om det er, eller har vært, fukt, råte eller vanninntrengning i underetasje, kjeller eller krypkjeller? - Ja Litt fuktig i et hjørne av kjelleren Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Nei, ikke som jeg kjenner til 11. Vet du om det er gjort arbeid med drenering, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2002 Firmanavn: Åfjord maskin Beskrivelse av arbeidet: Ny drenering og grunnmurspapp. Gjelder dreneringsarbeidet hele eller deler av boligen? - Deler av boligen Beskriv hvilke deler av boligen arbeidet ble utført på Den delen av huset som har kjeller. TEKNISKE INSTALLASJONER 15. Vet du om det er gjort arbeid på vann og avløp, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Ufaglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 1980 Beskrivelse av arbeidet: Ny kloakk fra huset og til kommunens kloakk. 20. Vet du om det er gjort arbeid på ildsted eller pipe, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Ufaglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2007 Beskrivelse av arbeidet: Ble satt opp elementpipe da den nye delen av huset ble bygget. 23. Vet du om det er gjort arbeid på det elektriske anlegget, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 1999 Firmanavn: El-Miljø Beskrivelse av arbeidet: Nytt sikringsskap med automatsikringer og ny hovedsikring. EIENDOMMEN OG OMGIVELSENE 26. Vet du om boligen eller eiendommen har blitt endret eller bygget ut etter opprinnelig byggeår, enten av deg eller tidligere eiere? - Ja Tilbygg oppført i 2007. Gang, stue og soverom. Er tiltaket godkjent av kommunen? - Ja Ferdigattest er innsendt GENERELT 37. Har boligen garasje eller øvrige tilleggsbygninger? - Ja Vet du om det feil eller skader ved garasje eller øvrige tilleggsbygninger? - Ja Bygget er oppført på begynnelsen av 1950 årene, er uisolert og bærer preg av det. Er det gjort tiltak, eller er feilen/skaden utbedret? - Ja Ufaglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2010 Beskrivelse av arbeidet: Maling og skifte av ødelagt bordkledning /vindskiver. 38. Vet du om det er gjort arbeid på eiendommen som ikke er nevnt i de andre spørsmålene? - Ja Faglært arbeid: 1. Hvilket år ble jobben fullført?: 2009 Firmanavn: Malvik e-verk Beskrivelse av arbeidet: Luftspenn tatt ned og det ble lagt jordkabel inn i hust. Opplistingen over er ikke nødvendigvis uttømmende og du oppfordres til å lese og sette deg grundig inn i alt salgsmateriell. INFORMASJON FRA TAKSTMANN: Det foreligger godkjente og byggemeldte tegninger, men det er avvik fra disse. I 1 etasje er det på original del blitt etabler soverom og spisestue der det er tegnet inn stue.

    Boligsalgsrapport / Takst / Våtromstest

    Taksten er avholdt den 14.02.2026 av takstmann

    Takstmanns konklusjon:
    Nedenfor gjengis en kort oppsummering der den bygningssakyndige har beskrevet avvik ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 (TG 2) eller 3 (TG 3). STORE ELLER ALVORLIGE AVVIK (TG3): - Generell: 2. etasje soverom Aktuell byggeforskrift er byggeforskrifter fra før 1997. Dokumentasjon: ingen dokumentasjon. Vurdering av avvik: • Våtrommet må oppgraderes for å tåle normal bruk etter dagens krav. Konsekvens/tiltak • Manglende oppgradering av våtrommet medfører høy risiko for at konstruksjonene ikke vil tåle vanlig bruk av vann eller lekkasjer. Dette kan føre til fuktskader på tilstøtende konstruksjoner. Kostnadsestimat: 100 000 - 200 000 AVVIK SOM KAN KREVE TILTAK (TG2): - Veggkonstruksjon Veggene har bindingsverkskonstruksjon fra byggeår. Påbygg fra 2007. Fasade/kledning har liggende bordkledning. Vurdering av avvik: • Det er påvist spredte råteskader i bordkledningen. Konsekvens/tiltak • Råteskadet trekledning må skiftes ut. • Råteskader i bordkledningen kan fortsette å utvikle seg både i tilliggende bordkledning og til bakenforliggende veggkonstruksjon, dersom en ikke foretar tiltak. - Takkonstruksjon/Loft Takkonstruksjonen har sperrekonstruksjon. Punktet må sees i sammenheng med Taktekking Vurdering av avvik: • Det er påvist fuktskjolder/skader i takkonstruksjonen. Konsekvens/tiltak • Andre tiltak: Det observeres fuktskjolder, ingen forhøyede verdier målt, kan være fra før tak ble byttet. - Vinduer Bygningen har malte trevinduer med 2-lags glass og trevinduer med koblet glass. Vurdering av avvik: • Det er påvist noen glassruter som er punktert eller sprukne. Konsekvens/tiltak • Vinduer med punkterte/sprukne glass må påregnes skiftes ut, enten hele vinduet eller kun selve glassene. Enkelte vinduer har oppnådd forventet levealder og må påregnes byttet. TG1 settes på vinduer på tilbygg fra 2007. - Overflater Innvendig er det gulv av parkett, laminat, furu og betong. Veggene har tapet, trepanel, malte plater, betong og Strie. Innvendige tak har malte plater og trepanel. Vurdering av avvik: • Overflater har en del slitasjegrad utover det en kan forvente. Konsekvens/tiltak • Andre tiltak: Det observeres en del sprekker og slitasje spesielt i 2 etasje på original del av huset. - Etasjeskille/gulv mot grunn Etasjeskiller er av trebjelkelag. Vurdering av avvik: • Det er målt høydeforskjell på mellom 15-30 mm gjennom hele rommet. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik. Konsekvens/tiltak • For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må høydeforskjeller rettes opp. Det vil imidlertid sjelden være økonomisk rasjonelt som et enkeltstående tiltak i en bolig som dette. Dersom boligen en gang skal renoveres, kan man vurdere slike tiltak. - Rom Under Terreng Punktet må sees i sammenheng med ‘Drenering’ Gulvet er av betong. Veggene har betong/mur. Hulltaking er ikke foretatt. Rommet har en konstruksjon som gjør hulltaking unødvendig. Vurdering av avvik: • Det er påvist indikasjoner på noe fuktgjennomtrenging i kjellergulv. Konsekvens/tiltak • Andre tiltak: Det anbefales på et generelt grunnlag og la konstruksjon under bakkenivå være åpen, bygningsdelen har oppnådd en alder hvor det anbefales jevnlig kontroll. - Innvendige trapper Boligen har malt tretrapp. Vurdering av avvik: • Det er avvik: Åpninger i rekkverk skal etter dagens standard ikke overstige 10 cm, dette vedrørende sikker bruk av trapp. Konsekvens/tiltak • Tiltak: Det anbefales å minske åpninger i rekkverk til under 10 cm. - Kjellertrapp Boligen har malt tretrapp. Vurdering av avvik: • Trappen er nokså bratt og lite egnet for trapp mellom boligrom. Konsekvens/tiltak • Andre tiltak: Trappen er bratt og trinn små, dette medfører risiko for skade ved bruk av trapp, av sikkerhetsmessige årsaker anbefales det utbedringer. - Innvendige dører Innvendig har boligen malte fyllingsdører. Vurdering av avvik: • Det er påvist avvik som tilsier at det bør foretas tiltak på enkelte dører. • Enkelte av innvendige dører har en del slitasje. Konsekvens/tiltak • Enkelte dører må justeres. • Andre tiltak: Det observeres at en del av dørene har unormal slitasje og bytte av disse må påregnes. - Overflater vegger og himling: 1. etasje bad Veggene har fliser. Taket har himlingsplater. Vurdering av avvik: • Det er avvik: Overflater har oppnådd over halvparten av forventet levealder og renovering kan ikke utelukkes i tiden som kommer. Konsekvens/tiltak • Tiltak: Overflater har oppnådd over halvparten av forventet levealder og renovering kan ikke utelukkes i tiden som kommer. - Overflater Gulv: 1. etasje bad Gulvet er flislagt. Rommet har elektriske varmekabler. Fall mot sluk er målt til 8mm. Høydeforskjell fra toppen av sluket til toppen av membranen ved dørterskelen er 8mm. Vurdering av avvik: • Det er påvist at høydeforskjell fra topp slukrist til gulv/synlig topp membran ved dørterskel er mindre enn 25 mm. Konsekvens/tiltak • Til tross for avviket i fall/høydeforskjell til sluk, vil gulvet fortsatt kunne lede vann mot sluket, men med redusert effektivitet. Dette kan potensielt øke risikoen for vannansamling i enkelte områder av badet. - Sluk, membran og tettesjikt: 1. etasje bad Det er plastsluk og smøremembran med ukjent utførelse. Vurdering av avvik: • Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på membranløsningen. • Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på slukløsningen. • Sluk har begrenset mulighet for inspeksjon og rengjøring. Konsekvens/tiltak • Andre tiltak: • Overvåk tilstanden jevnlig. For å få tilstandsgrad 0 eller 1 må slukløsningen skiftes ut og sannsynligvis må også membransjiktet skiftes/utbedres. Det er imidlertid vanskelig å si noe om tidspunktet for når dette er nødvendig. • Eldre sluk av plast er ofte utsatt for lekkasjer og særlig i overganger. Eventuelle lekkasjer kan medføre fuktskader på tilliggende konstruksjoner. • Når sluket har begrenset tilgang, er det vanskelig å rengjøre sluket og å inspisere den for å oppdage skader i membranen/fuger rundt sluket, som er avgjørende for å forhindre lekkasjer. • Det er viktig å merke seg at levetiden til en membran varierer basert på kvalitet, installasjon og bruk. Eldre membraner kan bli sprø og sprekke opp, noe som fører til at de mister sin vanntettende funksjon. Dette kan resultere i vannlekkasjer gjennom vegger og gulv og fuktskader. Tettesjiktet har oppnådd over halvparten av forventet levealder og renovering må påberegnes i tiden som kommer. Det anbefales videre bruk av lukket dusjkabinett med kontrollert avrenning. - Sanitærutstyr og innredning: 1. etasje bad Rommet har innredning med nedfelt servant, toalett og dusjkabinett. Vurdering av avvik: • Det er påvist skader på innredning. Det observeres svellinger. Konsekvens/tiltak • Det er ikke behov for utbedringstiltak. svellingene anses som kosmetisk. - Ventilasjon: 1. etasje bad Det er mekanisk avtrekk. Vurdering av avvik: • Våtrommet mangler tilluftsventilering, f.eks. spalte/ventil ved dør. Konsekvens/tiltak • Det bør etableres tilfredsstillende tilluft til våtrom f.eks. luftespalte ved dør e.l. - Overflater og innredning: 1. etasje kjøkken Kjøkkenet har innredning med profilerte fronter. Benkeplaten er av heltre. Det er kjøl/fryseskap, oppvaskmaskin, komfyr og micro. Vurdering av avvik: • Det er avvik: Eldre kjøkken fremstår som funksjonabelt, TG2 satt ut fra alder. Konsekvens/tiltak • Tiltak: Renovering av kjøkken kan ikke utelukkes i tiden som kommer. - Vannledninger Innvendige vannledninger er av kobber. Vurdering av avvik: • Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige vannledninger. Konsekvens/tiltak • Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. - Avløpsrør Det er avløpsrør av plast. Vurdering av avvik: • Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på innvendige avløpsledninger. Konsekvens/tiltak • Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. - Varmtvannstank Varmtvannstanken er på ca. 200 liter. Vurdering av avvik: • Det er påvist at varmtvannstank er over 20 år Konsekvens/tiltak • Det er ikke behov for utbedringstiltak siden tanken fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre tanker. - Grunnmur og fundamenter Bygningen har betonggrunnmur på gammel del, Ringmur i leca på tilbygg. Vurdering av avvik: • Det er registrert skråriss som er symptom på setninger. • Grunnmuren har sprekkdannelser. Konsekvens/tiltak • Andre tiltak: • Det er ikke behov for utbedringstiltak. Det opplyses om at sprekkene har vært uforandret. - Forstøtningsmurer Forstøtningsmurer er av betongstein. Vurdering av avvik: • Det er påvist mindre sprekker og/eller skjevheter i muren. Konsekvens/tiltak • Lokal utbedring må utføres. - Utvendige vann- og avløpsledninger Utvendige avløpsrør er av plast og er fra 1980. Det er offentlig avløp via private stikkledninger Utvendige vannledninger er av plast (PEL) og er fra 1980. Det er offentlig vannforsyning via private stikkledninger. Årstall: 1980 Kilde: Egenerklæring Vurdering av avvik: • Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på utvendige avløpsledninger. • Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på utvendige vannledninger. Konsekvens/tiltak • Det er ikke behov for utbedringstiltak siden anlegget fungerer i dag, men ut ifra alder kan skader plutselig oppstå på eldre anlegg. FORHOLD SOM ÅPENBART KAN MEDFØRE FARE FOR HELSE, MILJØ OG SIKKERHET: - Helse, miljø og sikkerhet Dette punktet inneholder tydelige og lett synlige forhold ved boligen som åpenbart kan påvirke helse, miljø og sikkerhet, og som bygningssakkyndige har oppdaget. Terskelen for hva som anses som åpenbart er høy, og det utføres ikke undersøkelser med sikte på å avdekke slike forhold. Punktet omfatter ikke skjulte eller ikke-synlige forhold, tekniske vurderinger eller forhold som krever spesialundersøkelser. Forhold vurderes etter byggteknisk forskrift på befaringstidpunktet. Vurdering av avvik: • Åpninger i rekkverk er større enn dagens forskriftskrav til rekkverk i innvendige trapper. • Åpninger mellom trinn i innvendig trapp er større enn dagens forskriftskrav. • Det mangler håndløper på vegg i det innvendige trappeløpet. Konsekvens/tiltak • Åpninger i innvendige trapper er såpass store at det ut ifra sikkerhetsmessige forhold anbefales å lage mindre åpninger. • Håndløper på innvendig trapp bør monteres, men det var ikke krav på byggetidspunktet. • Håndløper på innvendig trapp må monteres på vegg for å tilfredsstille krav på byggetidspunktet. Deler av informasjonen i dette avsnittet er hentet fra tilstandsrapporten. Opplistingen over er ikke nødvendigvis uttømmende og interessenter oppfordres til å lese og sette seg grundig inn i alt salgsmateriell.

    Boligselgerforsikring

    Selger har tegnet boligselgerforsikring hos Fremtind. Forsikringen dekker selgerens økonomiske ansvar hvis du oppdager feil eller mangler som omfattes av avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra kjøpers overtagelse av eiendommen og varer i fem år. I tillegg dekker forsikringen perioden mellom budaksept og overtagelse begrenset til 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 millioner kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen. Salgsdokumentasjon innhentes av forsikringsselskapet etter tinglysning. Se nettsidene til Sparebank 1 for mer informasjon om hva forsikringen dekker og hvilke begrensninger som gjelder.

    Boligkjøperforsikring

    EiendomsMegler 1 formidler Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS. Det er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler de neste fem årene. Du kan ta kontakt med megler for å få informasjon om boligkjøperforsikring eller lese mer på help.no. Forsikringen tilbys kun til privatpersoner som kjøper eiendom til eget eller nærmeste families bruk, og det er en forutsetning at kjøpsavtalen reguleres av avhendingsloven. Ved kjøp av landbrukseiendom/ småbruk, er det kun forhold tilknyttet til våningshuset som omfattes av forsikringen. For nærmere detaljer henvises det til forsikringsvilkårene. Megler mottar tegningsprovisjon fra HELP.

    Fasiliteter

    • Balkong / Terasse
    • Garasje / P-plass
    • Peis / Ildsted
    • Turterreng
    • Barnevennlig
    • Offentlig vann / kloakk
    • Rolig

    Adgang til utleie

    Det er kun en bruksenhet i boligen.

    Radon

    Denne boligen har ingen utleie og er derfor ikke radonmålt.

    Kommunalinfo

    • Kommunale avgifter: kr 27 068

    Kjøpe og selge - steg for steg

    Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

    Var det lett å finne informasjonen du lette etter?