Kjønstadmarka

TOMTEVISNING 11/11! Eneboliger under bygging med utleie. 4 sov. Fantastisk utsikt. Gode solforhold. Carport. Sportsbod

Prisantydning

kr 6 700 000 - 6 700 000

Totalpris

kr 6 723 590 - 6 723 590

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Visning

Henter visninger...

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Mer informasjon om eiendommen

Øvrig info

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Registerbetegnelse

  • Gårdsnummer: 6
  • Bruksnummer: 202

Parkering

Det medfølger 1 stk. carport, samt utvendig parkeringsplass på egen tomt.

Eiendom

Tomteareal er 0 m2 eiet tomt.

Adkomst

Se kart. Det vil bli skiltet av Eiendomsmegler 1 ved annonserte visninger.

Byggemåte

Boligen leveres med pukksatt gårdsplass og tilsådd plen. Boligen leveres med 1 strøk beis(Grunning) og 1 toppstrøk. Bygningen leveres med ringmur av Thermo mur og betonggulv på grunn, isolert med 30 cm ekspandert polystyren(isopor). Ringmuren er ferdig skvettpusset. Etasjeskiller blir utført som trebjelkelag. Bordkledning av typene liggende og stående dobbelfals etter fasadetegninger. All utvendig kledning leveres med 1 strøk grunning og 1 toppstrøk. Flatt tak. Se byggebeskrivelse i salgsoppgaven for nærmere beskrivelse.

Oppvarming

Elektrisk oppvarming og vedfyring. Varmekabler på bad og i gang. Det er montert balansert ventilasjon. Ventilasjonsanlegget gir 80-90 %.

Regulering

Eiendommen omfattes av Kommunedelplan Levanger sentrum 2018-2030 og reguleringsplan for Kjønstadmarka 3 med bestemmelser av 14.12.22, PlanID: L2017011. Det er gitt igangsettingstillatelse for 2 av boligene den 06.05.2025.

Vei, vann og avløp

Eiendommen vil være tilknyttet offentlig vei. Tomten boligene skal bygges på vil få en gjensidig tinglyst veirett fra hverandre og alle er solidarisk ansvarlig for vedlikehold. Denne vil bli tinglyst. Vann og avløp er offentlig via private stikkledninger. Alle arbeider og kostnader er inkludert i kjøpesummen.

Andre relevante opplysninger

Vi gjør oppmerksom på at mur som vises på illustrasjon ikke vil bli satt opp.

Videresalg av kontraktsposisjon

Transport av avtalen: Omsetning av avtaledokumentet forutsetter samtykke fra selger. Videresalg før selgers forbehold er avklart vil ikke bli akseptert. Etter denne dato kan det påløpe et administrasjonsgebyr. Selger/megler påberoper seg opphavsrettighetene til alt markedsmateriell for boligprosjektet, herunder bilder og illustrasjoner. Kjøper kan ikke benytte boligprosjektets markedsmateriell i sin markedsføring for transport av kjøpekontrakt uten megler/selgers samtykke. Det opplyses om at dersom boligen er kjøpt med henblikk på å ikke overta eller bebo denne, herunder som et videresalgsobjekt vil videresalget reguleres av Bustadoppføringslova. Herunder vil selger måtte oppfylle vilkår i Bustadoppføringslova ved ev. videresalg som også medfører garantistillelse.

Avbestilling

Avbestilling: Dersom forbrukeren avbestiller før det er gitt igangsettingstillatelse betaler forbrukeren avbestillingsgebyr, jfr. Bustadoppføringslova § 54. Avbestillingsgebyret fastsettes til 5 % av total kontraktssum inkludert merverdiavgift. Dersom forbrukeren avbestiller etter at igangsettingstillatelse er gitt, fastsettes selgerens krav på vederlag og erstatning i samsvar med Bustadoppføringslova §§ 52 og 53. Kjøper bærer all risiko ved avbestilling.

Tilvalgsmuligheter

Tillegg-/ endringsarbeider: Kjøperen kan ikke kreve å få utført endringer eller tilleggsarbeider: a) som vil endre kontraktsummen med 15 % eller mer, b) som ikke står i sammenheng med selgers ytelse eller c) som vil medføre ulemper for selger som ikke står i forhold til kjøpers interesse i å kreve endringen eller tilleggsarbeidet. Selgeren skal skriftlig klargjøre for kjøperen de kostnadsmessige og tidsmessige konsekvensene av de endringene eller tilleggsarbeidene kjøperen krever. Tilleggsvederlag/Tilleggsfrist: Partene kan kreve justering av det avtalte vederlag i henhold til Bustadoppføringslovas regler om endringer og tilleggsarbeid. Selger kan kreve tilleggsvederlag for nødvendige kostnader som kommer av forhold på kjøperens side. Selgeren kan også kreve at kjøperen stiller sikkerhet for selgerens krav på tilleggsvederlag. Mot sikkerhet etter Bustadoppføringslova § 47, kan selgeren/underleverandør kreve at kjøperen betaler forskudd for vederlag for endringer og tilleggsarbeider. Uten §47-garanti, forfaller kostnader knyttet til kundeendringer til betaling sammen med kjøpesummen for leiligheten. All betaling av tilleggsvederlag skal normalt skje via meglers klientkonto. Dersom det likevel inngås avtale om at fakturering skal skje direkte til kjøper fra selger eller underleverandør, skal forfall tidligst være samme dag som overtakelse. Selgeren skal skriftlig klargjøre for kjøperen de tidsmessige konsekvensene av de endringene eller tilleggsarbeidene kjøperen krever. Om selgeren vil påberope seg tilleggsfrist, skal kjøper varsles ved inngåelse av endringene eller tilleggsarbeidene.

Ferdigstillelse

Beregnet ferdigstillelse er 10-12 mnd. etter at selgers forbehold er frafalt uavhengig av om forbehold faktisk er innfridd eller ikke. Dersom det oppstår forsinkelse som berettiger dagmulkt, så kan kjøper kreve dette fra 13 mnd. etter sletting av selgers forbehold. Det gjøres uttrykkelig oppmerksom på at anslaget ovenfor ikke er å anse som en avtalt frist for overtakelse ihht. Bustadsoppføringslova § 10. Arbeidet skal utføres av selger med rimelig fremdrift og uten unødige avbrudd. Endelig overtakelsesdato vil meddeles senest med 4 ukers skriftlig varsel fra selger. Denne datoen vil være å regne som frist ihht bustadsoppføringslova. Ved forsinkelse fra selgers side kommer reglene i Bustadoppføringslova kapittel III til anvendelse (kjøpers rettigheter til å kunne kreve dagbot). Selgeren kan kreve overtakelse inntil to måneder før den beregnet ferdigstillelse til å ha boligen klar til overtakelse. Selgeren skal skriftlig varsle om dette minimum to måneder før det nye overtakelsestidspunktet. Dersom det oppstår en forsinkelse som berettiger dagmulkt, så skal denne beregnes fra det nye overtakelsestidspunktet. Kjøper er innforstått med at ferdigstillelse av felles-/utearealer kan skje etter innflytting pga. klimatiske forhold.

Fasiliteter

  • Balkong / Terasse
  • Peis / Ildsted
  • Turterreng
  • Utsikt
  • Kabel - TV
  • Sentralt

Var det lett å finne informasjonen du lette etter?