Kulstadlia

Falkvegen 43

Stor og innholdsrik enebolig med 5 soverom // Dobbelgarasje, opparbeidet uteområde og rikelig med lagringsplass

Prisantydning

kr 4 450 000

Totalpris

kr 4 562 340

Utregning av totalpris:
Prisantydning:

kr 4 450 000

Omkostninger:

+Tinglysing skjøte kr 545
+Tinglysing pantedokument kr 545

Valgfri kostnad (ikke medregnet i totalpris)

+Help Boligkjøperforsikring ene-/tomannsbolig, tomt. kr 14 400

Dokumentavgift

kr 111 250

Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

Usikker på hvor mye du kan låne?

Prøv SpareBank 1 sin boliglånskalkulator

Skal du på visning?

Da er det lurt å ha finansieringsbevis klart.

Visning

Henter visninger...

Nøkkelinformasjon

BRA:

254 m2

Postnummer:

8665 Mosjøen

Eierform:

Selveier

Tomt:

851 m2

Energimerking:

F - Oransje

BRA-i:

210 m2

Byggeår:

1989

Rom:

7

Soverom:

5

BRA:

254 m2

Postnummer:

8665 Mosjøen

Eierform:

Selveier

Tomt:

851 m2

Energimerking:

F - Oransje

BRA-i:

210 m2

Byggeår:

1989

Rom:

7

Soverom:

5

Kjøpe og selge - steg for steg

Skal du både kjøpe og selge bolig? Sammen med SpareBank 1 hjelper vi deg gjennom alle stegene – hele veien inn i ditt nye hjem.

Beskrivelse

Velkommen til denne komplette familieboligen i Falkvegen 43.
  • I et rolig boligfelt øverst i Kulstadlia finner du denne store og innholdsrike eneboligen på en romslig, pent opparbeidet tomt i et stille og barnevennlig område. Her får du en bolig med hele fem soverom fordelt på to etasjer, to bad, vaskerom, loftstue, kjøkken, kjølerom og mye lagringsplass – perfekt for en familie som trenger god plass i hverdagen. Eiendommen byr på en dobbelgarasje og rikelig med bodplass i etasjen ovenfor. Det er praktiske inngangssoner og en gjennomtenkt romfordeling med både sosiale og private soner.
  • Ute finner du en fin tomt med plen, beplantning, støttemur og brosteinsbelagt innkjørsel som gir et ryddig og velstelt førsteinntrykk. Området byr på gode solforhold og nærhet til populære helårs turområder. Dette er en solid bolig med mange muligheter, fordelt på ca 254 m² – et svært attraktivt alternativ for deg som ønsker god plass, rolig beliggenhet og et trygt nabolag. Er dette noe for deg? Last ned salgsoppgaven og still godt forberedt. Vi ønsker deg velkommen til visning. Dersom ingen påmelding vil hovedvisning ikke bli avholdt.
  • Kart

    Kart over Falkvegen 43

    Mer informasjon om eiendommen

    Nærområdet

    Nærområdet

    Velkommen til Kulstadlia Kulstadlia er et boligområde ca. 4 km nord for Mosjøen sentrum, med avkjøring fra nord via E6 og fra nordvest via FV78. Området ligger sør-vestvendt og strekker seg fra 5 m.o.h til ca. 170 m.o.h. Utbyggingen av Kulstadlia startet på slutten av 1970-tallet med de nederste områdene. På 80-tallet fortsatte utbyggingen videre oppover i området, og det siste boligfeltet ble utbygd på 2000-tallet i Rynesåsen, øverst i Kulstadlia. På 1990-tallet ble det også etablert barnehage og barneskole i den nordøstre delen av Kulstadlia, og på 2000-tallet ble det bygd barnehage på Rynesåsen. Nærområdets kvaliteter Kulstadlia som boområde består av både leiligheter, rekkehus, eneboliger og tomannsboliger i tillegg til store borettslag som på 80-tallet ble oppført i regi av Mosjøen Boligbyggelag. Med en så variert eiendomssammensetning betyr det også at området består av både unge, voksne og den eldre garde. Dette bidrar til et variert bomiljø og gode kvaliteter. Det er bygd flere flotte lekeplasser og fotballbinger rundt om i Kulstadlia i tillegg til akebakker for de minste. Én av disse finner man ved Krinkelkroken barnehage. Herfra starter også en fin tursti til Hjartåsen. Det bor mange barnefamilier i lia, så at poden skal finne seg en god venn i nærområdet er nok ikke vanskelig. For de voksne er det mange store eneboliger tilrettelagt med garasjer, utleieenheter m.m. Flere av den eldre generasjonen har vokst opp og bodd i området hele livet. Det fine med Kulstadlia er at det på de fleste eiendommene er svært gode utsikts- og solforhold. Det går buss flere steder her, og dagligvarebutikker, frisør, bensinstasjoner og byggevare ligger i kort avstand, nede på Halsøy. Skole og barnehager Bydelen innehar et par barnehager, hvor den ene er lokalisert i Stortingsmannsvegen, Kulstad barnehage. Her er det plass til ca. 54 barn. Denne ligger kun et steinkast fra Kulstad skole som har 1-7. trinn med ca. 300 elever og SFO. På skolen går det elever fra Kulstadlia, Herringen, Marka, Åsen og Halsøy. Deler av Skaland sokner også til Kulstadlia. Både barnehagen og skolen har en luftig tumleplass og trygge omgivelser uten gjennomgangstrafikk. Lengre opp i Kulstadlia, i Uglevegen, finner vi Krinkelkroken barnehage. Her er naturen og flotte turområder nærmeste nabo, slik at barna får en aktiv og fin hverdag. Det er plass til ca. 50 barn i denne barnehagen. Nærmeste ungdomsskole er Kippermoen Ungdomsskole.

    Øvrig info

    Last ned salgsoppgave for komplett informasjon om eiendommen

    Registerbetegnelse

    • Gårdsnummer: 117
    • Bruksnummer: 574
    • Kommunenummer: 1824 - VEFSN

    Areal

    BRA: 254 m2
    BRA-i: 210 m2
    BRA-e: 44 m2
    ALH: 30 m2
    GUA: 284 m2
    TBA: 54 m2

    Arealene er oppgitt av bygningssakkyndig på grunnlag av NS3940(2023). Internt bruksareal (BRA-i) er areal innenfor boligens omsluttende vegger. Det er for eksempel stue, soverom, kjøkken, entré, bad, loftsrom, innvendig bod og ganger mellom disse. Dersom boligen består av en bruksenhet med flere selvstendige boenheter, skal de selvstendige boenhetene kategoriseres som BRA-i. Et eksempel på dette kan være en enebolig med adskilt utleieenhet. Eksternt bruksareal (BRA-e) er for eksempel en ekstern bod, kjellerstue med egen inngang, gjesterom, tilleggsbygg eller andre rom som tilhører boenheten, men som ikke er direkte tilknyttet det interne arealet. Tilleggsbygg kan være for eksempel garasje, naust eller utvendig bod. Innglasset balkong (BRA-b) er innglassede balkonger, verandaer og altaner som disponeres av boenheten. Terrasse- og balkongareal (TBA) er arealet av terrasser, altaner, verandaer og åpne balkonger som er tilknyttet boenheten. Leilighetens gulvareal (GUA) er boligens samlede gulvareal og areal med lav takhøyde ALH er areal uten krav til minste himlingshøyde.

    Nye regler for arealmåling gjelder fra 1.1.2024. Les mer om reglene.

    Parkering

    Parkering i dobbelgarasje samt biloppstillingsplasser på brosteinsbelagt tomt. Det er innlagt strøm i garasjen. Porterne er manuelle. Rett over gaten fra eiendommen er det kommunal parkering/mulighet for gjesteparkering. Denne brukes av besøkende til beboere i gata og av kommunen ved behov. Sportsbod/hobbyrom oppe ved inngangsparti er utformet som en garasje med garasjeport. Det er ikke kjørevei for bil opp hit, og er heller ikke godkjent som garasje, men sportsbod/hobbyrom. Dette til info.

    Eiendom

    Tomteareal er 851 m2 eiet tomt.

    Byggeår

    1989

    Innhold

    Kjeller/U. etasje BRA-e 44 m²: Garasje. 1. etasje BRA-i 179 m²: Gang, 2 bad, 3 soverom, trappegang/stue, TV-stue, kjøkken, vaskerom, kjølerom/bod, gang, bod/sluse i garasje og garasje. Loftsetasje BRA-i 31 m²: Loftstue m/trapp og 2 soverom. De oppgitte rom er definert av bygningssakkyndige iht. vedlagt rapport, etter dagens faktiske bruk, uavhengig av hva som er godkjent av bygningsmyndighetene. Bygningssakkyndig har oppgitt de arealene som kommer frem av denne salgsoppgave. Megler har ikke foretatt kontrollmålinger. Dagens bruk samsvarer ikke med bygningsgodkjente tegninger. Dette gjelder vindfang innlemmet i ny gang, og bad etablert i WC-rom. Tiltakene utløser ikke søknadsplikt, og fremkommer av tegninger i tillatelse til bruksendring fra 2025. Det er ikke trapp mellom etasjene i garasjen som inntegnet, men gjort klart for dette.

    Standard

    Boligen fremstår med normal standard. Kjøkken: Kjøkkenet har innredning med glatte fronter. Benkeplaten er av laminat, dobbel vaskekum med beslag, ett greps blandabatteri. Det er kjøleskap, oppvaskmaskin og komfyr. Komfyr har sprekk i glassplaten. Naturlig bruksslitasje på innredning og utstyr. Funksjonen er ivaretatt og eventuell utskifting blir pga kosmetiske forhold. Hvitevarer er ikke funksjonstestet. Det er avtrekk via mekanisk avtrekksanlegg i boenheten. Motor plassert på kott i loftetasjen. Styrer avtrekk til våtrom fra kjøkkenventilatoren. Kjølerom: Kjølerom med Norcool aggregat, type coolmaster CU 350, fra 2011. Isolerte vegger, plater utvendig og liggende panel innvendig. Panel i himling og malt betongdekke som gulv. Bad, 1. etasje: Oppusset og endret fra toalettrom til bad i 2005. Veggene har fliser. Taket har malte MDF panelbord. Gulvet er flislagt. Rommet har elektriske varmekabler. Fall mot sluk er målt til 3 mm fra topp flis ved terskel til topp flis ved sluk (foran dusjvegg). Fall fra topp flis bakvegg til topp flis ved sluk inne i dusjhjørnet er målt til ca 6 mm. Det er plastsluk og smøremembran med ukjent utførelse. Rommet har vegghengt servant, ett greps blandabatteri, speil med lys over, toalett og dusjvegger/hjørne. Det er mekanisk avtrekk, motor plassert på kott i loftetasjen. Styres fra kjøkkenventilator. Bad 2, 1. etasje: Renovert i 2019. Veggene har baderomsplater. Taket har malte MDF panelbord. Gulvet har vinylbelegg. Rommet har elektriske varmekabler. Fall mot sluk er målt til 16 mm fra topp belegg ved terskel til topp belegg ved sluk. Oppkant belegg ved terskel ca 10 mm. Det er plastsluk og synlig vinylbelegg som tettesjikt. Rommet har innredning med heldekkende servant, ett greps blandabatteri, speiloverskap med innfelt lys, toalett, badekar med blandabatteri og dusjslange på vegg. Stråleovn oppe på vegg og el varme i gulv. Det er mekanisk avtrekk, motor plassert på kott i loftetasjen. Styres fra kjøkkenventilator. Det også vindusventil og åpningsbart vindu. Vaskerom, 1. etasje: Veggene har malte plater. Taket har malte himlingsplater. Gulvet har vinylbelegg. Rommet har panelovn som varmekilde. Fall mot sluk er målt til 26 mm fra topp belegg ved terskel til topp belegg ved sluk. Ingen oppkant ved terskel. Noe løst belegg ved oppkanter mot vegg. Det er plastsluk og synlig vinylbelegg som tettesjikt. Rommet har opplegg for vaskemaskin/ tørketrommel, stålkum montert på vegg med to greps blandabatteri, stråleovn oppe på vegg og el varme i gulv. Det er mekanisk avtrekk, motor plassert på kott i loftetasjen. Styres fra kjøkkenventilator. Det også vindusventil og åpningsbart vindu. Innvendige overflater: Innvendig er det gulv av parkett, laminat, furu, fliser og belegg. Veggene har tapet, trepanel og strie. Innvendige tak har malt trepanel og malte himlingsplater. Noen generelle overflateavvik og bruksmerker, oppfattes som å være innenfor det som kan forventes ut fra alder og byggeskikk. Noe merker og hakk rundt om. Denne rapport har ikke tatt mål av seg å kommentere kosmetiske avvik på overflater. Boligen har lakkert tretrapp. Innvendig har boligen malte furu fyllingsdører. Glassfelt i dør inn fra yttergang. Etasjeskille/gulv mot grunn: Etasjeskiller er av betongdekke. Ved kontroll av etasjeskiller er det utført stikkprøvekontroll. Det betyr at det kun er gjort undersøkelser på deler av gulvflatene. Pipe og ildsted: Boligen har elementpipe, peis med innsats, åpen peis på kjøkken og sotluke plassert på kjøkken. Pipen er ikke pusset/slemmet i loftetasjen. Vannledninger: Innvendige vannledninger er av kobber. Stoppekran plassert på vaskerom. Avløpsrør: Det er avløpsrør av plast. Ventilasjon: Boligen har mekanisk ventilasjon for våtrom og kjøkken. Motor plassert på kott i loftetasjen. For øvrig vindusventiler. Varmtvannstank: Varmtvannstank av merket Evalet fra byggeår, på ca. 200 liter. Elektrisk anlegg: Sikringsskap er plassert i gang ved trapp, automatsikringer med 63A hovedsikring, fordelt på 25 kurser. Branntekniske forhold: Røykvarsler i begge etasjer og 6 kg brannslokkningsapparat. Nedenfor gjengis en kort oppsummering der den bygningssakkyndige har beskrevet avvik ved boligen som har fått tilstandsgrad 2 (TG2) eller 3 (TG3): TG2 – Utvendig: - Taktekking: Taktekkingen har mose og slitasje på grunn av elde. Aldersmessig vurdering. - Nedløp og beslag: Det mangler snøfangere på hele eller deler av taket, men det var ikke krav om dette på byggemeldingstidspunktet. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på renner/nedløp/beslag. - Veggkonstruksjon: Bordkledning går stedvis nesten helt ned i terreng. Det er ingen musesperre i nedre kant av konstruksjon. Det er værslitt/oppsprukket trevirke/trepaneler. Kledningen er malt. Men det er mye synlig oppsprekking. - Vinduer: Sideomramming på vindu går helt ned på vannbrett. - Veranda i loftetasjen: Rekkverket er for lavt i forhold til dagens krav til rekkverkshøyder. - Garasje underetasje: Noen sprekker i dekket og i vegg til høyre for porter. - Garasje ved inngang: Lagt til grunn, garasje under 50 m2 som skal være eksostett mot bolig og B30 tetting. Dør inn til slusen var B15. - Fuktsikring og drenering: Det mangler, eller på grunn av alder er det sannsynlig at det mangler, utvendig fuktsikring av grunnmuren ved kjeller/underetasje. Mer enn halvparten av forventet levetid på drenering er overskredet. - Grunnmur garasje: Det er registrert skråriss som er symptom på setninger. Grunnmuren har sprekkdannelser. - Terrengforhold: Det er påvist dårlig fall eller flatt terreng inn mot grunnmur og dermed muligheter for større vannansamlinger. - Utvendige vann- og avløpsledninger: Aldersmessig vurdering. TG2 – Innvendig: - Innvendige trapper: Det mangler håndløper på vegg i trappeløpet. Rekkverkshøyder er under dagens forskriftskrav til rekkverk i trapper. - Bad, 1. etg: Det er mulighet for at det kan forekomme vannlekkasje på våtrommet hvor vann ikke vil gå til sluk. Det er påvist at flisfuger har riss/sprekker. Krav til fall er ikke oppfylt og gulvet er tilnærmet flatt (har ikke motfall). Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på membranløsningen. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på slukløsningen. Våtrommet mangler tilluftsventilering, f.eks. spalte/ventil ved dør. - Vaskerom: Det er uegnede materialer i våtsoner. Det er påvist mangelfull/feil utførelse rundt rørgjennomføringer e.l. som gir fare for fukt i konstruksjonen i våtsone. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på membranløsningen. Mer enn halvparten av forventet brukstid er passert på slukløsningen. - Bad 2, 1. etg: Det er vindu/dør med ikke fuktbestandige materialer i våtsonen (ved vask, dusj, badekar, osv.), løsningen eller byggematerialet er uegnet. Våtromsplater er ikke montert fagmessig. Krav til fall (høydeforskjell) er ikke oppfylt, men det er fall til sluk. Sluk har begrenset mulighet for inspeksjon og rengjøring. - Vannledninger: Aldersmessig vurdering. - Avløpsrør: Det er ikke påvist tilfredsstillende stakemulighet på avløpsanlegg. Aldersmessig vurdering. - Varmtvannstank: Det er ikke påvist tilfredsstillende el-tilkobling av varmtvannstank iht. gjeldende forskrift. Det er påvist at varmtvannstank er over 20 år. TG3 – Utvendig: - Forstøtningsmurer: Det mangler rekkverk/annen sikring på forstøtningsmuren(e) ut ifra dagens krav. Deler av informasjonen i dette avsnittet er hentet fra tilstandsrapporten. Opplistingen over er ikke uttømmende og du oppfordres til å lese og sette deg grundig inn i alt salgsmateriell. Utdrag fra selgers egenerklæring Pkt. 1: Sprekker i flislag og fuktskade i vegg mot soverom. Gjelder "lillebadet" ved yttergang. Badet ble revet og bygget opp på nytt av faglært i 2005. Pkt. 2: Renovering av badet. Utført av faglært i 2019. Pkt. 15: Byttet kobling/returventil til utekran i gårdsrom. Utført av faglært i 2025. Pkt. 23: Montering an ny utebelysning, samt stikkontakter til frysere i utebod/garasje. Utført av faglært i 2022. Gjennomført kontroll av det elektriske anlegget. Feil ble utbedret i etterkant og alle avvik er nå bekreftet lukket. Utført av faglært i 2025. Pkt. 26: Innlemmet carport til økt boareal i stue og utvidelse av yttergangen. Innredning av 2 soverom og loftstue i 2.etg. Det ble søkt om bruksendring for arealene og ferdigattest fra Vefsn kommune. Godkjenning og ferdigattest fra kommunen er vedlagt tilstandsrapporten. Pkt. 27: Loftet er innredet av tidligere eier. Ett av loftsrommene er avdelt til 2 soverom. Dette er gjort av meg. Pkt. 32: Radonmålingen ble gjennomført av firmaet Radon 222 AS i oktober. Målingen viste lave gjennomsnittsverdier. Det vises til dokumentasjon i tilstandsrapport. Pkt. 37: El-anlegget er nylig kontrollert av Elektrikern AS i Mosjøen. Det er utarbeidet avviksrapport og alle feil er rettet.

    Hvitevarer

    Frittstående hvitevarer og brunevarer medfølger ikke i salget med mindre det tydelig fremgår av salgsoppgaven.

    Adkomst

    For detaljert veibeskrivelse fra din posisjon kan kart i FINN-annonsen benyttes. Det vil bli skiltet i regi av EiendomsMegler1 ved annonsert fellesvisning.

    Byggemåte

    Byggemåte er opplyst av bygningssakkyndig iht. vedlagt tilstandsrapport: Taktekking: Taktekkingen er av stål/aluminiumsplater. Taket er besiktiget fra bakkenivå med de naturlige begrensninger det medfører. Nedløp og beslag: Renner og nedløp i plast. Veggkonstruksjon: Veggene har bindingsverkskonstruksjon fra byggeår. Fasade/kledning har stående bordkledning. Liggende kledning i øvre del på gavlvegger. Takkonstruksjon/Loft: Takkonstruksjonen har sperrekonstruksjon med limtredrager. Delvis gjenbygget konstruksjon, kun synlig inne på kott. Midtseksjonen av takkonstruksjonen er gjenkledd. Erfaringsmessig betraktes slike konstruksjoner som fuktrisikokonstruksjoner, med det ble ikke ble observert skader eller symptomer på skader ved befaringen. Vinduer: Bygningen har malte trevinduer med 2-lags glass. Dører: Bygningen har teak hovedytterdør med 2-lags glass i halve høyden, og malte terrassedører i tre, med 2 lags glass i halve høyden. Malt Verandadør i tre, med 2-lags glass i 3/4 dels høyde. Balkonger og terrasser: Markterrasser utført i trekonstruksjoner, impregnert konstruksjonsmateriale. Tekket med impregnerte terrassebord. Veranda er utført i impregnerte trekonstruksjoner. Spaltegulv av impregnert terrassebord. Utvendige trapper: Utvendig tretrapp i impregnert konstruksjonsvirke, flislagt i innhuk ved ytterdør. Garasje underetasje: Dobbelgarasje med leca/betongvegger, støpt dekke mot grunnen med 2 nedfelte stålgitter/drenering og betonghimling belagt med isopor mot ovenliggende garasje/bod. Malte leddporter i tre, strøm/lys i garasjen, bod på ca. 4 m² med innlagt vann, liten varmtvannstank (ikke i bruk) og stålkum på vegg. Belegningsstein i innkjørsel. Garasje ved inngang: Garasje med leca/betongvegger, støpt dekke mot underliggende garasje, stålplate/ luke i gulv til underliggende garasje, platekledd skråhimling, ståldrager i tak, taksperrer og tekket med stålplater av typen Decra. Plasttakrenner og nedløp. Aluminiumsleddport, beiset ytterdør i tre, 5 vinduer med 2 lags glass, strøm/ lys i garasjen, slusegang på ca. 4 m² mot inngang til hus, massiv malt tredør (B15) fra garasje til sluse og malt furu fyllingsdør inn til soverom i hus. Belegningsstein foran port/inngang. Det er i dag ikke mulig å kjøre opp til denne garasjen ettersom bredden på adkomsten er tilpasset gangtrafikk. Tiltak må gjennomføres mtp. adkomsten hvis denne garasjen ønskes tatt i bruk for bil.

    Eiendomstype

    Enebolig

    Oppvarming

    Eiendommen varmes opp med vedfyring og elektrisk oppvarming. Det er varmekabler i gulv i entréen, på begge bad i første etasje og på vaskerommet, Det er også varmekabler i gulv i TV-stue, hall/stue og kjøkken i 1. etasje. Det er varmekabler i begge soverom i loftsetasje. Dersom det er rom i boligen som ikke har vegg-/fastmonterte ovner så følger det heller ikke med ovner i disse rommene. Varmekilder er ikke funksjonstestet.

    Regulering

    Eiendommen er avsatt til LNF-område med spredt boligbygging i kommuneplanens arealdel for Vefsn kommune med plan-ID 1824A104, datert 15.12.2004. Ifølge kommuneplanens arealdel skal reguleringsplanen fortsatt gjelde. Eiendommen er regulert til boligbebyggelse, Kulstad felt G med plan-ID 112, datert 17.12.1986. Eiendommen grenser mot øvrig boligbebyggelse. Det er registrert reguleringsplan under arbeid på eiendommen med plan-ID P_20171102. Denne omhandler bl.a. en digitalisering av dagens plangrunnlag, oppdatering av veier, fortau m.m. Det kan forekomme andre endringer på et senere tidspunkt som ikke er gjengitt i planarbeidet.

    Vei, vann og avløp

    Eiendommen er tilknyttet offentlig vei, vann og avløp. Utvendige avløpsrør er av plast. Utvendige vannledninger er av plast (PEL). Alle eiendommer som er tilknyttet offentlig vann og avløp har private stikkledninger, som vedlikeholdes for eiers egen regning. For ytterligere opplysninger om de private stikkledningene tar man kontakt med kommunen.

    Overtakelse

    Etter nærmere avtale med selger. Megler oppfordrer interessenter til å ha med ønsket overtagelsesdato ved inngivelse av bud.

    Boligsalgsrapport / Takst / Våtromstest

    Taksten er avholdt den 06.11.2025 av takstmann

    Boligselgerforsikring

    Selgeren har tegnet boligselgerforsikring hos Fremtind. Forsikringen dekker selgerens økonomiske ansvar hvis du oppdager feil eller mangler som omfattes av avhendingsloven. Forsikringen gjelder fra kjøpers overtagelse av eiendommen og varer i fem år. I tillegg dekker forsikringen perioden mellom budaksept og overtagelse begrenset til 12 måneder. Forsikringsdekningen er begrenset til salgssum, maksimalt 14 million kroner. For kombinasjonseiendommer gjelder forsikringen kun for boligdelen. Se nettsidene til SpareBank 1 for mer informasjon om hva forsikringen dekker og hvilke begrensninger som gjelder.

    Boligkjøperforsikring

    EiendomsMegler 1 formidler Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS. Det er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler de neste fem årene. Du kan ta kontakt med megler for å få informasjon om boligkjøperforsikring eller lese mer på help.no. Forsikringen tilbys kun til privatpersoner som kjøper eiendom til eget eller nærmeste families bruk, og det er en forutsetning at kjøpsavtalen reguleres av avhendingsloven. Ved kjøp av landbrukseiendom/småbruk, er det kun forhold tilknyttet til våningshuset som omfattes av forsikringen. For nærmere detaljer henvises det til forsikringsvilkårene. Megler mottar tegningsprovisjon fra HELP.

    Fasiliteter

    • Balkong / Terasse
    • Garasje / P-plass
    • Peis / Ildsted
    • Turterreng
    • Utsikt
    • Barnevennlig
    • Offentlig vann / kloakk
    • Rolig

    Adgang til utleie

    Det er kun en bruksenhet i boligen. Enheten kan fritt leies ut i sin helhet.

    Radon

    Denne boligen er radonmålt 2025 iht. vedlagt rapport datert 14.10.2025, og verdiene av målingen ligger innenfor anbefalte grenseverdier. Konklusjon fra måling: Resultatet tilsier lave verdier. Resultat leses som middelverdier Bq/m³. Tiltaksgrense for radontiltak er 100 Bq/m3. Kjøper overtar eiendommen slik og er selv ansvarlig for å utføre eventuelle tiltak. For mer informasjon vedrørende radon se www.dsa.no.

    Kommunalinfo

    • Kommunale avgifter: kr 22 474

    Var det lett å finne informasjonen du lette etter?